Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött baba meddig lehet...

Újszülött baba meddig lehet az etetőszékben? Ha elalszik ott, ti kivennétek?

Figyelt kérdés

Anyukám és a védőnőnk is azt mondta, hogy alvó gyereket nem keltünk fel. Az autós hordozónk olyan, hogy fekvő pozícióba dönthető, így annál nem félek, viszont az etetőszék nem alakítható ilyen módon.

Ha abban elalszik, hagyhatom ott, ha kényelmes neki úgy, vagy inkább vegyem ki, kockáztatva, hogy felébred?


2021. máj. 29. 11:17
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
89%
Ez jó, maradhat benne.
2021. máj. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
89%

Azért megnézném, hogy ti hogy ébrednétek miután egy ilyen kényelmetlen teknőben aludtatok 🙊

Ennél egy autós hordozó ezerszer ergonomikusabb, mégse egészséges fél óránál tovább.

2021. máj. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
94%
Ez komoly ilyenetek van? És ennyi pénzért megvettétek? :O leszünk barátok? 😂 amúgy én nem raknék egy újszülöttet ebbbe de ti tudjátok..
2021. máj. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló volt. Én 1,5 hónaposan raktam bele először.
2021. máj. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Babát nem ébresztünk fel, ez oké. De ennyi idősen én a hordozóból is kivettem a kicsit ha pl a kocsiban elaludt és átraktam az ágyába. Nem ébredt fel, viszont elterült mint a nagyalföld.
2021. máj. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
90%

Kedves kérdező! Nem szeretnék “okoskodni”, nekunk egy kinderkraft finio pihenoszekunk volt, amit hatra döntve használtunk napi 2-3x kb 15-20 percre. Ha nem kérdezünk es nézünk utana mi sem tudjuk meg, h ez sajnos gátolja a babát a szabad mozgásban. Mi megkérdeztünk egy konduktort, aki mondta, nagyon max napi (!) 10 perc, azon kívül legyen vagy földön a hatan vagy kézben vagy kendoben.


Vannak a hordozotar nevű oldalon is hasznos írások ill. Mozgás fejlődés csoport a fb-on.


Kimásolom, amit ott is javasolnak, hátha hasznos lehet:


“ A stabil ülni tudásnál korábbi időkben azzal támogatod a mozgásfejlődését, ha nem teszed le ülésbe soha, semmilyen körülmények között. Sem etetéshez, sem fürdetéshez, semmihez, semmikor. A mozgásfejlődés szempontjából nagyon fontos ugyanis, hogy a baba mindig olyan helyzetben legyen, ami teljesen az övé, és amiből ki tud jönni.

D E MÉGIS, MIÉRT NEM JÓ AZ ÜLTETÉS?


Azért, mert ha fölültetem a babát, amikor ő még magától nem tud ülni, akkor nem ura a helyzetnek. Nem ment végig azon az úton, ami az üléshez vezet.

Nem erősödtek meg hozzá az izmai, nem alakultak hozzá a csontjai.

Nem szerezte meg azokat a készségeket, amik a helyzet kontrollálásához kellenek,

és nem kapta meg a környezetétől azokat a visszajelzéseket a mozgásáról, hogy mely mozdulat célravezető, és melyik nem.

Valamint abban az időben, amikor a baba ültetve van, nem gyakorolja azokat a mozgásformákat, amelyeknek éppen itt van az ideje; amelyekre szüksége lenne. Pedig pontosan ezek készítenék elő az ülni tudást, és ezek nagyon befolyásolják az ismeretszerzést és a későbbi tanlulási képességek fejlődését.


Ha ültetve van a baba, akkor nem az övé a pozíció, amiben van. Nem tudja kontrollálni, hogy mi történik vele. Nem tud vigyázni magára. Ilyenkor szoktak a babák ügyetlenül, azaz úgy esni, hogy közben nem védik a fejüket: úgy esnek hátra, mint egy zsák.”


Itt olvashatsz többet a témában: [link]

2021. máj. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
40%
Blablabla. Azért engedtessék meg kényelmesen enni, azalatt nem lesz semmiben sem gátolva szerencsétlen gyerek. Mi akkor használtuk a pihenőszéket amikor vacsiráztunk, és 7 hónaposan már felállt 11 hónaposan járt. Nem órákat tölt benne.
2021. máj. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
60%
17, nem az újszülött eszik, hanem te. Addig neki miért kell ülnie? Nem mászik még el a pihenőszőnyegről sem mialatt esztek. Ki lehet vinni neki az étkezőbe egy 4*4-es habtapit is vagy járókát is ha nem akarjátok a földre tenni.
2021. máj. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Talán hogy csatlakozzon be a család életébe, a családi szokásokhoz, hogy szép lassan mire ő is eszik velünk esténként hozzászokjon a vacsora rituáléjához.
2021. máj. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Ja 18 és volt habtapi, sose volt se kerítés, se járóka, se semmi, egész nap a földön volt, de mikor ettünk csatlakozott a családhoz. Mindenben hiper szuper ügyesen és gyorsan fejlődött. De okoskodj.
2021. máj. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!