Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » ?? Kicsit hosszú lesz,...

?? Kicsit hosszú lesz, Adott egy masfél éves gyerek. Kb ezeket tudja. Tud pár szót , és hangitánzó szót is ha én kérdezem( de könyvnem nem ismeri fel csak ha mutatom) ....

Figyelt kérdés

Ha kérdezek tőle valamit pl hol a paci ha jó kedve van meg mutatja( ami ritka) egyébként össze vissza csapkodja a könyvet. Szereti lapozgatni az összes kis könyvét de ha már én szeretném neki mutogatni, hogy mi micsoda néha kiakad és ott hagy.

Ha kell neki valami azt mutatja, hogy vegyem le.

Szeret rámolni csavarni a mosógép gombját, babat tologatni homokozni. Többnyire egyedül eszik.

Sajnos a védőnövel nem lehet beszélni vírus ellenére isnsokan várnak rá nincs ideje. Szinte mindent megért ide hoz nekem szinte bármit amit kérek. Fürcsikor kéri a fürdetőjét és mutatja hogy mossuk a pocakját, próbál egyedül fogat mosni.

De ez a könyben való felismerés kicsot aggaszt. Próbalkozok sok mindennel , hogy le tudjunk ülni együtt könyvet lapozni, de ha sikerül is ilyenkor rám sem.figyel...

Volt valaki hasonló helyzetben, vagy valakinek valami ötlete.

Köszönöm aki végig olvasta


2021. máj. 30. 11:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen rendben van. Nem minden gyereket érdekel a könyv. Megérti amit mondasz neki azt írod. Nincs baj
2021. máj. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen oké, különböző tempóban fejlődnek.
2021. máj. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Más igénye van, szerintem csak ennyiről van szó. 1,5éves kisgyerek, ilyenkor mèg a figyelmèt nem lehet ennyire lekötni könyvvel.

Próbálkozz bábozással, ölbeli mondókákkal, ha nagyon ezen a vonalon szeretnéd őt erősíteni.


Nem minden kisgyermek egyforma, lehet valamelyiket a könyv nézegetés foglal le, valakit pedig a folyamatos pakolászás, rámolás,szerelés.

Erre az életkorra leginkàbb egyébként a funkcionális játék jellemző, ami sokszor azt jelenti, hogy az adott játékot nem biztos , hogy rendeltetés szerűen fogja használni, de mellette örömet okoz. A sok ismétlès és gyakorlás fejleszti a képességeit. Ez àltalában 2éves korig tart.


Hagyd, hogy ő fedezze fel a könyvet( keménylapú legyen, és nem szakad szét ).

Ha szeretne valamit megmutatni, úgyis odaviszi Neked. Emiatt ne aggódj!


Szerintem hagyd, hogy saját tempójában fejlődjön, és amint tapasztaltad, jelezni fog úgyis, amikor ő maga szeretne valamit csinálni.

Az elmondásod szerint mindent megért, ami nagyon jó, hiszen ez a Te/Ti érdemetek, de szerintem korosztályban a könyv még odébb van. :)

Bábozással tudsz mondókákat is mondani,-énekelni. Esetleg ezt vesd be, ezt imádni szokták a gyerekek!


Sok sikert!

Egy bölcsis néni 😊

2021. máj. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne erőltesd a könyvecskét. Ugyan miért kellene neki? Az én fiam se szerette, ő inkább szétszedte. Bánom is hogy ennyit költöttem különféle könyvekre (azt gondoltam minél színesebb stb majd érdekelni fogja de nem) :D Rendkívül mozgékony volt mindig is. 3 évesen kezdett összefüggően beszélni, most lesz 4 éves és igazi nagy történetmesélő. Lyukat beszél bárki hasába. A könyvek még mindig csak rövid időre érdeklik, inkább azt szereti ha fejből mesélek-énekelek neki. A kifestőket is úgy szereti, ha kitépkedem a lapot és ecsettel festegeti. Bezzeg a fúrót meg a csavarhúzót egyből kiveszi az apja kezéből :) Igazi pasi. Kis huncut csirkefogóm. Imádom. Nagyon okos annak ellenére hogy sosem volt könyvecske imádó. Azt is látom hogy a sportban nagyon ügyes lesz :)

Szerintem te is mesélj neki fejből, hidd el befogadja a kis agya attól hogy jelenleg nem látod rajta. Mesélj és énekelj rendületlenül.

2021. máj. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!