Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Problema, ha a hat honapos...

Problema, ha a hat honapos gyerek csak hasrol hatra fordul es visszafele mar nem?

Figyelt kérdés

Ma voltunk statuszon, a lanyom szepen fordul hasrol hatra. Hatrol hasra viszont nem akar, a vedono szerint ez baj, javasolta a deveny-technikat, mert ugy gondolja le van tapadva az izomzata.

Szerintem meg csak mert utal hason lenni, nem akar arra fordulni.

Termeszetesen felveszem a kapcsolatot egy erre szakosodott orvossal, de erdekelne, hogy tenyleg le lehet tapadva, vagy az van amkt en gondolok es nem szeret ezert nem csinalja?

Illetve mit csinalnak, megmasszirozzak?

Mennyibe kerulhet atlagba egy alkalom?


2021. jún. 1. 12:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, a legtöbb esetben probléma. A kislányom 6 hónaposan hátról hasra fordult, de vissza nem. Vittem Dévényre és a válla feszes volt, a többi része pedig hipotón. 2 hónapig jártunk heti egyszer. Egy alkalom 6000 Ft volt. Igen, masszírozzák gyakorlatilag. Készülj fel, hogy ezt végigordítják a babák.
2021. jún. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
Annak is oka van ha utál hason lenni. Valószínűleg tényleg valami gond van, érdemes felkeresni egy szakembert minél előbb. Egyre több problémát fog okozni a kimaradt mozgás és csak tornyosul. Lehet 1-2 alkalom is segit már.
2021. jún. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
36%

Kb. 6 hónap körül elvárás a forgás, lehet egyik napról a másikra elkezdi, nálunk is így volt.


Ettől függetlenül valóban nem árt ha megnézni szakember, de én dévényre biztos nem vinném, kicsit túl van mostanában tolva szerintem, és nem hiszek a mindenre is jó csodamódszerekben... Olyan babáról még nem hallottam, akinek dévényes azt mondta volna hogy rendben van... Én jobban bízom egy gyerekekre szakosodott gyógytornászban, de persze mindenki maga dönti el.

2021. jún. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. Saját fülemmel hallottam, hogy a mi dévényesünk azt mondta egy babára, hogy rendben van, nem kell neki fejlesztés, szóval, amit írsz, az azért nem igaz, 3-as. Nem mellesleg 1 hónapos várólista van hozzá úgy, hogy reggel 7-től este 8-ig dolgozik heti 5 nap, egyáltalán nincs rászorulva, hogy szükségtelenül kezeljen gyerekeket. Mi egyébként tsmt tornázunk is, amit a dévényes javasolt és ő mondta azt is 2 hónap után, hogy nem kell már hozzá járnunk, elég a tsmt.
2021. jún. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
En vinnem, bar tudom nem a sajat fiambol kellene kiindulnom, mert o siet elegge...Hasra mar 3 hosan fordult, 4 hosan vissza, 5, 5 hotol kuszik, 6 hosan most negykezlab tolat. Viszont szerintem mindenkeppen erdemes volna felmerni az allapotat. Lehet semmi baj, de az is lehet valami mozgasforma fajdalmas, kenyelmetlen szamara, ezert sem akar hason lenni.
2021. jún. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Derjaderja ***** válasza:

Én nem tudom, mi az, hogy "letapadva" van egy izom, szerintem ez valamiféle konyhanyelv lehet, mindenesetre a védőnő semmiképp nem kompetens a megítelesében.


Azt nem értem, hogy ha utál hason lenni a baba, hogy lehet, hogy először hasról hátra fordult? Hogy került hasra, akarata ellenére?

Mennyit van háton a baba amúgy?


Mutassátok meg fejlődésneurológusnak szerintem először, vagy ha dévényes, akkor a központjukba vidd, sok magándévényes indokolatlanul is kezel, aminek káros hatásai is lehetnek.


Amúgy elvileg 6 hónap a forgások határa, de sok baba később forog, és semmi baja.


Viszont a szabad mozgás csorbulása is lehet ok, mert másként képtelenség lenne, hogy előbb fordul hátra, mint hasra.

2021. jún. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Derjaderja ***** válasza:
Olvasgattam kicsit a Dévényről, meg hogy mire gondol letapadás címen. Szerintem először a gyerekorvost kérdezd meg, kihez javasol fordulni. A vedőnő nem kepzett abban szerintem, hogy izomtónus eltéreseket diagnosztizáljon és még kezelő módszert is válasszon hozzá.
2021. jún. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A gyerekorvos a heten szabadsagon van, de mindenji mas is azt mjavasolta kerdezzek ra azerr, az ajanlott devenyes meg potom 9000/alkalom,de mivel egy keruletben elunk ezert hazhoz jon.
2021. jún. 1. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!