Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor hogy is van ez a...

Most akkor hogy is van ez a HA Start tápszerrel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
A kislányom 8 hónapos, születésétől kezdve kap tápszert. Úgy érzem, hogy egyre kevésbé elég neki a HA Start tápszer, de mennyiségre többet nem iszik meg. Valószínüleg nem túl tápláló neki. Még nem adtam neki tejterméket, a védőnő szerint el lehet kezdeni kóstoltatni a túrót pl. De akkor mi értelme van a Hipoallergén tápszernek? a férjem lisztérzékeny, ezért érdemes lenne tovább ilyen tápszert kapnia, vagy válthatunk?
2010. aug. 25. 08:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Megmondom őszintén: én se értem. Védőnő szerint lehet kóstolgatni túró kefír, joghurt, dokinéni meg keményen ragaszkodik a HA-s tápszerhez. Viszont. Volt nagyjából 2 hét, míg ettük a nem HA-s tápszert (felbuzdulva , hogy nekünk már biztos azt is lehet) erre kipattogzott tőle, abba is hagytam. Szóval. Nálunk arany középút van. Kefir, sajt, joghurt, nem ha-s tejpép (napi 1x) és HA-s tápi. Egyébként HA tápiból van "2"-es is, az már táplálóbb.
2010. aug. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia. Szerintem már 2-esre kellett volna váltani, az táplálóbb. Én 6 hós koráig adtan neki Beba Ha startot, de akkor már nem votl elég neki. Én sima 2-esre váltottam, nem HA-t kap, de létezik (doki felírja) a 2-es HA is. De nincs értelme, hacsak nincs kockázat. HA a lisztérzékenység miatt izgulsz, szerintem a HA semmit nem ad ilyen szempontól. Én már 6 hósan adtam túrót, joghurtot. 11 hós most, mindent eszik. A lisztérzékenység miatt neked inkább a glutén bevezetésével kell figyelmesnek lenned. A tejtermékeket nyugodtan elkezdheted lassan bevezetni és szerintem válts 2-es tápszerre. Először HA, aztán lassan keverve nem HA tápszerre. Nekünk semmi gond nem volt az átállással, én laktózérzékeny vagyok. DE a fiam nem az, viszont nagyon oidafigyelve vezettem be a tejtermékeket.
2010. aug. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha 8 hónapos, akkor nem csoda, hogy a start tápszer nem elég neki. 6 hós kórtól már a 2-es ajánlott. Már írták előttem is, hogy abból is van HA-s, azt a doktornő írja fel, de a simát bármelyik hipermarketben meg tudod venni. Egyébként a HA-nak nem a lisztérzékenységhez van köze, hanem a tejallergiához. Elkezdhetitek bevezetni a sima 2-es tápszert.
2010. aug. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én sajna nem tudtam szoptatni, mert nem volt szinte semmi tejem. a HA Start tápit 0-2hó között kaptunk, és 2-6hó között a HA1-et, utána meg a HA2-t! 8hós babának már a HA 2tápi kellene, mivel más az összetétele, táplálóbb! Azt irass fel neki a dokinál!
2010. aug. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Felírtam, a HA 2-t irta fel. 2600 Ft volt egy doboz :-(

Én is el szeretném kezdeni a tejtermékeket (nincs laktózérzékeny a családban), de félek h nem korai-e.

2010. aug. 25. 12:22
 6/7 anonim ***** válasza:
Laktózérzékeny vagyok, az előző. :) Nem korai, ne aggódj. Csak szépen lassan, előbb csak egy picit és meglátod. Észre fogod venni, ha nem jó neki, pl. megy majd a hasa. De a legvalószínűbb, hogy minden ok lesz. A HA tápszerek még csak nem is a laktózértzékenységre vannak, hanem a tejfehérje allergiára. Laktózt tartalmaznak. De ha még érzékeny is kicsit, egyrészt most még lehetőség van, hogy némi tolerancia kialakuljon, másrészt a laktózallergia nem igazi allergia, vagyis ha kialakul a erakcó (hasmenés, haspuffadás), akkor sem ront a helyzeten. Kezd el bátran, túrót és babajoghurtot. Tejjel még ráérsz, szerintem.
2010. aug. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm
2010. aug. 25. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!