Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS tanácsokra lenne szükségün...

SOS tanácsokra lenne szükségünk, most tetőznek 13 hónapos fiunk alvási problémái. Hogyan segíthetnék neki nyugodtan aludni? Éjszakánként üvöltve ébred, mint akit nyúznak, dobálja magát ide-oda és semmi sem nyugtatja meg. Részletek lent.

Figyelt kérdés
Éppen nyaralunk, pihenés helyett zombiként jövünk-megyünk. Nap közben nyugis, mosolygós kisfiú, csak akkor sír, ha éhes vagy nagyon elfáradt. Viszont már régóta tartó gond, hogy amellett, hogy nap közben teljesen normálisan és változatosan eszik, éjszaka 3 óránként, mint egy csecsemő, követeli a tejpépet, mert csak az nyugtatja meg annyira, hogy visszaaludjon. Ez pici kora óta így van, de most a sok élmény hatására (?) már visszaaludni sem szeretne, hanem őrjöng, hogy nem indul a nap hajnali 2-3 körül. 8-fél9kor fekszik le és reggel 8körül kezdődik a nap, de eközben éjfélkor-3kor-és 6kor is megeszik 330ml tejpépet! Rosszul szoktattuk pici korában (ha sírt, evett =megnyugodott és aludt, az egész 5 perc volt), de most már nem az van, hogy eszik, majd nagy sóhajjal visszaalszik, hanem ellazul 5 percre, majd visítva ébred és őrjöng 1-1.5 órát, az sem nyugtatja meg, ha simized vagy bármi.Ha viszont így is, úgy is őrjöngve szenved, akkor megpróbálnám leszoktatni az éjszakai túrázásról és evésről. 6 foga van, Dentinox nem segít, talán nem a foga. 13 kg, jó húsban van, nem fog elfogyni, viszont talán a bélmozgások is ébreszthetik. Fél év múlva születik a kistesója, nem szeretném, ha ezzel az eseménnyel kötné össze a drasztikus változásokat, tesóját okolná. Hogyan, mit tegyek, kérlek segítsetek tapasztalatotokkal, tanácsokkal!
2010. aug. 25. 09:27
 1/5 A kérdező kommentje:
Oh, az lemaradt, hogy ezek csak az etetések, általában ezen felül óránként, max 1.5 óránként felébred és pár korty vizet iszik. Tehát szívesen kelek hozzá,ha szüksége van rám, csak az egész éjszakázást nem bírom már állapotosan,és apa is hulla :(
2010. aug. 25. 09:38
 2/5 anonim ***** válasza:
Le kell szoktatni az éjszakai evésről is, ivásról is, 13 hónaposan már nem lesz könnyű, beletelik pár éjszakába. Sajnos ő nem tudja, hogy épp nyaralás van és nyugiban kéne lenni, ez benne van a pakliban ha gyerekkel mész. Az a tanácsom, hogy a nyaralás ideje alatt vegyétek magatok mellé aludni, talán kicsit nyugodtabban fognak telni az éjszakáitok és kicsit élvezni is tudjátok a szabadságot, otthon pedig szigorúan szoktassátok le a kelésekről úgy, hogy fokozatosan csökkentitek az enni- innivaló mennyiségét, és végül nem adtok neki. Sok sikert és kitartás!
2010. aug. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nem irigyelek:-( A tejpép az konkrétan tejpép, vagy tápszer? Amikor eszik kiveszed az ágyból? Magától alszik el? Biztos nem fáj valamije? Az én fiam is "rossz"alvó, de mióta magától alszik el, és az ágyból sincs kivéve, kevesebbszer kell. Persze ha fáj valami akkor sír, és óránként fent van, de ha nem akkor csak 2-3 kell, akkor is ott van mellette a cumisüveg, kiszolgálja magát.

Anno próbáltuk a schlüsser sók közül a 7-t ez is segített. Kitartás:-( Azt mondta a dokim, hogy vannak rossz alvó emberek, akik így születnek:-( Szerintem a mi gyerekünk ilyen, de állítólag csak javulhat.

2010. aug. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat. Igen,sajna ő nem tudja, hogy nyaralunk, csak épp ez az utolsó lehetőség jó ideig, a kistesó mellett ugye...Dani nem az a fajta gyerek, akit megnyugtat a közelség, ha baja is van és fájdalma, kiveszem, inkább elnyomja magát, mintsem oda bújna, pedig nagyon jó és közeli amúgy a kapcsolatunk. Semmije sem fáj, most kezdődik nála a hisztizős akarnokság is, ha valamit nem kap meg, próbál hisztériázva , földhöz dobálva magát érvényesülni, szerintem valami ilyesmi tör rá éjszaka is. Magam mellé nem veszem, mert főleg most, hogy pocakos leszek, abszolút nem működik, amúgy is eddig ez az egyetlen elvem, amit még nem adtam fel az ő érdekében. Igyekszem arra gondolni, hogy neki is az lesz a jobb, ha kipihenten ébred. Így talán nem fogom az ereimet vagdosni éjszaka. Kap egy üveg vizet az ágyába, megmutatom neki, hol találja és természetesen fel fogok kelni hozzá, de nem fogok asszisztálni az üvöltéséhez, főleg, ha nem is látom, hogy bármi értelme lenne. Holnap beszámolok nektek, hogyan telt az éjszaka. Jah: a tejpép az tejpép és tápszer keveréke, sinlacot is próbáltunk, attól folyton pukizott és huzogatta a lábát...
2010. aug. 25. 20:16
 5/5 A kérdező kommentje:
..ha valakit érdekelnek a fejlemények: első éjszaka 8kor aludt el, fél2kor ébredt először (elég mozgalmas napja volt), 4ig volt ébren, az első 20 percben nagyon sírt, de megkönnyebbülten hallottam a hangján, hogy semmi komoly, inkább lázadó, követelőző, de nem a sírós "baj van" hangon. Rettenetesen meglepte, hogy nem asszisztálom végig az áágya mellett ülve a dolgokat, persze végig ébren voltam és figyeltem a "csukott" szemek mögül lesve, mi történik. A végén már a függönnyel akart játszani, elvolt, szórakoztatta magát. 4kor elaludt, reggel6kor üvöltve ébredt, akkor kapott egy adag tejpépet és aludt 8ig. Most éjjel szinte ugyanez volt, de 2kor is visszaaludt, és nem volt ébren 15 percnél tovább. Viszont visítva ébredt 6kor és se kaja, se simi, semmi nem volt jó, nagy nehezen nyugodott meg peluscsere, simi és nyugtató beszéd után. Viszont semmi neheztelés, semmi dac vagy hiszti, sőt: még jobban elfoglalja magát az elmúlt két napban, mint korábban.Reggel meg tudtam reggelizni anélkül, hogy utána kellett volna futkosnom :) Fáradt és boldog vagyok, örülök, hogy belevágtam. Sosem hittem, hogy sikerülni fog megkeményíteni magamat, de azt hallani, hogy mennyire komoly a sírása, és nem volt az :) Tehát rossz szokás volt, amit úgy néz ki, sikerül szépen elhagynunk. üdv!
2010. aug. 27. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!