Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám oldani magamban...

Hogyan tudnám oldani magamban a felelősségtudat okozta feszültséget?

Figyelt kérdés

Első babám most fél éves és mostanában ha ránézek ....most,hogy már sokmindent csinál és okosodik-ügyesedik egyre inkább belémhasít, hogy mennyire függ tőlem azt, hogy milyen lesz a jövője....hogyan fogok ennyi sok mindent, amiben én sem vagyok túl jó úgy átadni neki, hogy boldog és céljait elérő felnőtt legyen?


néha leragadok és azon görcsölök, hogy pld nem tudok autót vezetni, ezért neki nehéz lesz majd ha oviba vagy a suliba külön órára megyünk, mert majd tömegközlkedhetünk, ami 2xannyi idő általában és nyomoroghatunk a sok ember között ( amíg egyedül voltam ok volt, de az, hogy majd őt is kitegyem ennek az zavar engem...ne vagyok sznob,világéletemben ingáztam sárga busszzal és bkv-tam, de valljuk be, hogy nem öröm 1 órával előbb kelteni egy gyereket vagy 1 órával később hazaérni ( kipróbáltuk, sok autó ide vagy oda, fele annyiból kijön a benzin és tobb mit fele annyi az utazásio idő, ha autoval megy a férjem dolgozni, mintha bkv-val)....a kényelmes autó helyett a tömegben ahol át se adják a helyett még akkor sem ha kenguruval vagyok nyomorogni...)..szóval ilyen dolgoknál leragadok és lelkifurim van, hogy ilyen dolgokban béna vagyok, ami miatt rossz lesz neki vagy legalábbis nehezebb és MIATTAM neki is elmegy az idő a közlekedéssel,mint nekem is elment ezzel a szabadidőm fele egy nap....szóval szerintetek ezeken a görcsökön, amire most mondtam egy példát hogyan lehet megoldást találni?


2008. dec. 8. 09:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ne görcsölj rajta. Nem éri meg! Most még igen picike. Addig még jó párszor elmehetsz autósiskolába és szerezhetsz jogosítványt. Persze csak ha ennyire zavar és szeretnél. Viszont elég sok ember jár tömegközlekedéssel és látod mégis kibírják.
2008. dec. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tudom, végigtömegközlekedtem az egész életemet és nem kívánom senkinek. Napi 6 órát minden egyes áldott nap.o(
2008. dec. 8. 10:00
 3/3 anonim válasza:

Szerintem túlaggódod magad, és ezeket a görcsöket

Nagyon fontos hogy magadat is megszeresd, olyannak amilyen vagy, és a helyzetet amiben vagytok! Hidd el a gyermeked a szeretet többre fogja értékelni, meg a törődést holmi autós közlekedésnél, luxuscikkeknél ..stb

A felelősség vállalás abban merüljön ki, hogy te a legjobb tudásod szerint felkészíted az életre őt, és vigyázol rá, ne akarj sokkal többet adni neki. Főleg ne a magad kárára, mert igazán sokat csak így veszíthet.


Túlerőlködésedben nem tudsz rá elég figyelmet fordítani(igaz ez a görcsölésekre), és azt hiszem ezt nem kell ecsetelnem milyen eredményre vezethet.


Ami a helyes példát illeti, az emberek többsége arra vár hogy segíthessem. Ha kérnek tőlük örömmel segítenek. Tedd ezt te is, felszállsz és megkérsz valakit hogy segítsen neked azzal hogy átadja a helyét, és hidd el segíteni fog. Ha ő nem akkor majd egy másik ember felajánlja a közelbe. És sok boldog gyermekes anyuka szaladgál az utcán, ahogy nekik is, neked is sikerülni fog. Azt javaslom párat kapj el és interjúztasd meg őket, hogy ők hogyan csinálják.

2011. máj. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!