Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináltok azokon a napokon...

Mit csináltok azokon a napokon, mikor megállás nélkül nyűglődik a barátok?

Figyelt kérdés

Az olyan napokra gondolok, mikor reggeltől-estig semmi nem jó, tiszta a pelus, tele a pocak, nincs melege, nem fázik, megvan büfögtetve, a hasa sem fáj (tudom milyen az, mikor igen), csak egyszerűen valami érthetetlen okból ordít, sír, nyekereg folyamatosan.


És nem nyugtatja meg sem a hordozókendő, sem a dúdolás, sem a figyelemelterelés, sem a séta, maximum percesre és kizárólag akkor marad csendben ideiglenes ideig, ha fogod és öleled, de még az sem tartós, a kezedben is ordít.


Közben nem tudsz elmenni WC-re, enni és szalad a ház (netalántán nagyobb tesó is van)?


Bevallom, az előbb már megfogtam a gyereket, letettem a kiságyba, rácsuktam az ajtót és kimentem az udvarra, hogy ne is halljam az ordítást. Persze, 3 perc után visszamentem, mert lenyugodtam, de azóta is megy a sírás :D



2021. jún. 14. 17:57
 1/10 anonim ***** válasza:

Bogyó és Babócát raktam be neki hallgatni (nem nézni). Rögtön megnyugodott.

Fogzás elkezdődött esetleg?

2021. jún. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, csak 2 hónapos. Néha vannak ilyen napjai, és elképzelni sem tudom, mi lehet az oka.
2021. jún. 14. 18:11
 3/10 anonim ***** válasza:
59%

Én olyankor hagyom, hadd szaladjon a ház, a wc-re magammal viszem (vagy megpróbálom akkora időzíteni, amikor alszik), és egész nap keresem a módját, hogy mivel lehetne megnyugtatni. Ha nem is találom meg a kiváltó okát, azért az biztosan könnyebbé teszi neki is, hogy legalább nem hagyom magára.

Ha nagyobb testvér lenne, akkor nem tudom, mit csinálnék. Így még könnyű. De szerencsére nem igazán voltak még ilyen napjaink, azok is inkább tényleg fogzás környékén (10,5 hónapos).

2021. jún. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%
Ha anyatejes, akkor lehet hogy olyat ettél, ami neki nem volt jó, ha tápszeres, akkor lehet ki kellene próbálni másik fajtát. Adamo hinta is segíthet vagy lehet, hogy túl sok inger éri és kifáradt. Ha nem anyatejes, akkor esetleg adhatsz neki cumit, hátha megnyugtatja. Kipróbálhatod a fehér zajt vagy valami babáknak való nyugtató zenét is. A fogak mocoroghatnak, adhatsz neki hűtött rágókát pl.. Ezek jutottak eszembe, bocsi ha már próbáltad..
2021. jún. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%

Pont ezt csinálom.

Kimegyek iszom egy kávét, lenyugszom.

Van olyan nap mikor 3ből 3 nyűgös.

Nem tudok mit kezdeni velük.

Életben tartom magunkat, és próbálok nem felrobbanni.

Egy majdnem 6 éves és 1 éves ikerpár anyukája vok

2021. jún. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%
Nálunk a fehér zaj és a halk komoly zene segített azokon a napokon 😀
2021. jún. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a pocija feszít?
2021. jún. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
8%

2 hònapos fù, ő mèg nagyon pici. Olvass utàna a 4. Trimeszter kifejezèsnek. Az èn lànyom is nagyon sokat sìrt/ordìtott ennyi idősen egèsz nap. Csak tartottam, pròbàltam nyugtatni. Kòlikàs lehet esetleg?

Amùgy meg tùlèltem csak, mert tènyleg semmi nem segìt. Fèrjem amikor àtvette füldugòt hasznàlt, mert azt az ordìtàst nem bìrta idegekkel.

2021. jún. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nincs saját, bébiszitterkedtem sokáig, és mikor a picinek tényleg minden probléma volt, nyekergett, akkor túlélésre játszottunk.

Mondókáztam, énekeltem, táncoltam, meg mindent, ami eszembe jutott. A füldugó nálam is bejátszott, aztán mikor már elegünk volt, és értelmes volt az idő is, babakocsiba tettem és órákat sétáltunk a Duna-parton.


Szerencsére ritkán fordult elő, de egy 5-6 hós babával nehezebb. Mikor a hároméves hisztizett, akkor pl játszótereztem vele, vagy készítettünk közösen a szülőknek süteményt, mert a gyúrás, formázás, kuktáskodás lekötötte.

2021. jún. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is 7 napból legalább 2 ilyen. Én úgy vettem észre nálunk vagy ha az idő olyan akkor nagyon front érzékeny, vagy ha nagyon kimerült és keveset aludt. A babám naponta maximum 1,5-2 órát bír egyben fent lenni, de ha már azt meghaladja akkor robban a bomba, szóval igyekszem elkapni a pillanatot, hogy el tudjam altatni legalább 1 órára. Illetve amikor feszültebb napom van azt megérzi.

Én már hagyom hadd szaladjon a ház, hétvégén úgyis közös takarítás párommal. Hétközben menüt rendelünk. Így sokkal kiegyensúlyozottabb a babám illetve én is. Ja és mostanában mindig rajtam alszik,DE csak napközben!!! Este a helyén. Muszáj mivel ha beraktam a helyére fél óra ringatás után is maximum ha 10 percet aludt és már sírt. Így mindenkinek jobb.

A párom megértő, meg szerintem neki is jobb ha nem egy idegbeteg hárpiához jön haza fáradtan.

Az agyamat próbálom átprogramozni, hogy most igenis a baba az első a többi dolog megvár. Szóljon akár ez az egy év csak a babáról, ha kell akkor így. Most ezért van otthon főként az ember.

2021. jún. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!