Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért lyukasztják ki szinte...

Miért lyukasztják ki szinte minden kislány újszülött, baba fülét?

Figyelt kérdés

Miért kell ilyen kiskorban fülbevaló? Egyszerűen nem értem. Miért nem elég mondjuk ovis, iskolás korban, amikor már ő akarná?

Te miért/miért nem lukasztottad ki lányod fülét?



2021. jún. 27. 17:40
A kérdező szavazást indított:
Pici korában kilyukasztottuk
Később kapott fülbevalót
Még nincs/nem is tervezem
76 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem sokkal jobb még babaként, hozzáértő emberrel kilyukasztattni. Nem piszkálja, míg a nagyobb gyerek igen, így hamarabb begyulladhat, elfertőződhet. Nem fáj neki annyira. Biztosan fáj neki, nem állítom hogy nem. Én 2 hónaposan lövettem át kislányom fülét, talán 10 mp sírás volt, utána mint ha mi sem történt volna. Soha nem piszkálta, nem volt több sírás miatta, nem kelt fel rá éjszaka ha rajta feküdt. Tehát jobban, hamarabb túl van rajta babaként. Ha meg nagy lesz, szíve joga eldönteni, hogy akar e fülbevalót hordani, vagy nem. De szerintem ritka ha nem akarnak hordani. Gyakoribb hogy nagyobb gyerek nagyon akar fülbevalót, de fél, sírva fakad, akár remeg is annyira fél a szúrástól, és nem is lesz neki ezek miatt.
2021. jún. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%
Nekem fiam van ugyan,de ha lányom is lesz,nem fogom kilyukasztatni. Én fémallergiás vagyok, meg alapból nem tetszik a fülbevaló. Termeszetesen ha majd szeretne,kilövetem neki és reménykedem,ő nem lesz allergiás.
2021. jún. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
97%
Fiaim vannak, de emlékszem, én ovis koromban "hisztiztem ki" (anyukámnak nem volt). Fájt pár napig, de nagyon büszke voltam rá, kiválaszthattam, milyet szeretnék, és nem piszkáltam és nem gyulladt be.
2021. jún. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem teljesen felesleges egy kisbabának bármilyen ékszer is. Nagyobb korban sincs sok értelme, de ha a lányom akar később, nem fogom tiltani. Egy ismerősöm kislánya már pici babaként kapott fülbevalót, de valószínűleg csak azért, mert semmi haja nem volt és akartak neki vmi lányos kinézetet.
2021. jún. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
63%
Nekem groteszkül mutat a cuki, ártatlan kis gömböc kisbaba fülében a csillogó fülbevaló. Majd kap, ha ő maga kéri. Ennyi. Nem gyártottam hozzá ideológiát, ez kb olyan, hogy valaki csak rózsaszín tüllbe öltözteti a kislányát, amíg nem szól bele, más meg nem. Ezen a ponton még a szülő ízlésének megfelelő a gyerek megjelenése, és az én ízlésembe nem fér bele a fülbevaló kisbabára. Ennyi.
2021. jún. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, az 1-esnek is ő is a kérdésre válaszolt! :)
2021. jún. 27. 18:52
 7/14 anonim ***** válasza:
70%

Majdnem 6 éves a lányom, nincs kilyukasztva a füle. Addig amíg maga nem kéri, nem is lesz. Még nem jutott az eszébe, hogy kellene.

Egyébként nagyon lányos lány fülbevaló nélkül is, nem hiányzik az összképhez.

2021. jún. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%

Ezen nem is gondolkodtam még, de ha kislányom lesz, biztos kap fülbevalót.

Én tiniként csináltattam plusz 3 lyukat, úgyhogy én nagyon fülbevaló párti vagyok.

2021. jún. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%

1) nekem tetszett

2) apukájának tetszett, tehát megvolt az egyetértés

3) generációkon keresztül mindenkinek így volt, így mondhatni hagyomány

4) az apukája boldogan és büszkén vette meg az első ékszerét


Szereti a fülbevalóját és büszkén választotta ki a "nagylányos" fülbevalóját, amikor ovis korában kicseréltük.



Ha nekem vagy az apukájának ellenvetése lett volna, akkor nem csináltattuk volna meg. Nem volt semmi "nehogy fiúnak nézzék" stb. félelmünk. Egyszerűen csak így döntöttünk.

2021. jún. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
53%
Nincs lyukasztva az 5 éves lányomnak, mert egyrészt nem fogok én dönteni róla, másrészt nekem is az a véleményem, hogy egy szép kisbabát kár elrontani vele.
2021. jún. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!