Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hónapos babának fenisztil...

1 hónapos babának fenisztil cseppek? Lehet ettől nyugtalan?

Figyelt kérdés
Van itthon nekem. Azért adtam mert kiütések vannak rajta, valószínüleg a naptól. Azt mondta mindenki adjam neki , meg ettől nyugodt . No én nekem ma egész nyugoft volt a babám , de ahogy adtam neki 3 cseppet rá 10 percre olyan orditást ok nélkül és most aludt el azóta de nem rendesen mind szokott, felébredezik stb.. mi a teendő ilyenkor? Köszönöm aki segít 🤗☹

2021. júl. 1. 00:05
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Magától elmulik majd ?
2021. júl. 1. 00:06
 2/23 A kérdező kommentje:
Helyesírasért bocsi..
2021. júl. 1. 00:07
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan eddig nem hallottam erről a cseppről, de nem is napsütés okozta kiütésekre való a leírása alapján.


Ez áll a tájékoztatóban: “ Fontos tudni, a vizsgálatok szerint a fiatalabb gyermekeknél az antihisztaminok ingerlékenységet okozhatnak.”


Egy ilyen pici babánál nagyon fontos vigyázni, hogy ne érje közvetlenül ez az égető, nyári Nap, de még a szűrt fény sem ideális ilyenkor.


Egy hónapos újszülöttnél nagyon megfontolnám, hogy tényleg használható-e mások tanácsa, mert ilyen pici babánál még nagyon kevés módszer jöhet szóba.


[link]

2021. júl. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
91%
Az éretlen kis emésztőrendszere teljesen kikészül egy ilyen gyógyszertől. Lázcsillapítót sem véletlen kúpot használunk ilyen picinél, nem bírná a gyomra a szirupot. Ki volt az a mindneki? Szomszéd, anyós, barátnő? Merthogy orvos ilyet nem mond az biztos. Melegkiütés lehet, azt pedig nem kell kezelni.
2021. júl. 1. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

És baja lehet ettől??

Már nem szeretném adni neki?

Medig tart a hatása?

Remélem nem lesz semmi baja a picikémnek

2021. júl. 1. 01:09
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Mi is reméljük, hogy nem lesz semmi baja, de nem tudjuk megmondani, mikor múlik el a hatása. Ha nagyon aggódsz, hívd fel az ügyeletes patikát, vagy ügyeletes gyermekkórházat. Holnap pedig keresd fel a gyermekorvosotokat, hogy ránézzen a babád bőrére, és megfelelő tanácsokkal lásson el téged a tünetek alapján.
2021. júl. 1. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Hű kérdező, nagyon bátor vagy! Random emberek tanácsára vényköteles gyógyszert adni napkiütésre az 1 hónapos csecsemőnek nekem eszembe nem jutott volna. Remélem azóta jól van a gyermek! Azt jó tudni, hogy gyakori mellékhatása ennek a cuccnak a fáradékonyság, ingerlékenység, aluszékonyság, ami általában másnapra elmúlik, de én mindenképp felhívnám a gyerek orvost, hogy mit javasol. Alapból amúgy a napkiutest nem kell kezelni, nem zavarja a gyereket, a gyakori tiszta vízzel furdetes kb a leghatásosabb ellene.
2021. júl. 1. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
1 Honapos? Jesszus,ne add neki. Meg eleve a Fenistil venykoteles,legalabbis SVK-ban igy van, honnan van akkor? 3 hos kor alatt nem is lehet kb semmitsem, meg egy foginygelt sem, nemhogy Fenistilt. Amugy 2 fele keppen hat, vagy elalmosit vagy ez lesz. Tudom, mert 4 hos koratol csunya ekcemaval, kiutesekkel kuzdott a kisfiam es a krem melle kaptunk Fenistil cseppeket is. Most 7 hosan meg ujra kaptunk, mert kb szenanathas az egez csalad, tusszog egy nap rengeteget a kisfiam,ezert orvoshoz vittem. De hozzateszem 3 borgyogyasz latta es a legutobb a haziorvos. Kivizsgalas utan irt fel egy orrcseppet es Fenistilt! Valszeg tej- vagy melegkiuteses a babad, nem kelll ra semmi max sudocrem. Ha barmi van, orvos, ne a Marineni tanacsara hallgass!
2021. júl. 1. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Reméljük nem lesz baja!

De most tanuld meg, hogy egy babával nem kísérletezgetünk otthon! Egy hónapos! Te jó ég! Még vizet sem nagyon adunk egy ekkora babának, nemhogy egy vényköteles gyógyszert csak úgy!

Ha úgy érzed, hogy gyógyszer kell, akkor orvoshoz kell vinni! Mondjuk melegkiütéssel meg napkiütéssel nem kell orvoshoz rohanni, de gyógyszerezni sem kell! Ahogy írták, tiszta vízben fürdetni akár naponta többször is!

Ki az a mindenki amúgy? Szomszédasszony? Nagymama?

Mert gyerekorvos biztos nem!

2021. júl. 1. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Anyósom meg testvéri mert hogy ők is ezt adták és ez jó
2021. júl. 1. 08:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!