Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Összetett gyereküléses kérdés....

Összetett gyereküléses kérdés. Tényleg annyival jobb az 50ezres ülés a 20-30 ezresnél?

Figyelt kérdés

Már teljesen kivagyok, 1 hónapja nézegetem az üléseket, és még mindig nem tudtam eldönteni, melyik legyen. Ti mit gondoltok? Én így gondolkodom, de kérdések merülnek fel:

Elsőre a Be safe-et néztem 50-ért. Super. De vannak 20-30 ezer ft-ért, pl. touragoo, top rider, cam és társai, ami mind hasonlóan néz ki, hasonló árkategória, de ugyanazt is tudja? Miben más pl. egy be safe belülről, mint ezek az olcsóbbak? Ha akkora baleset történik, akkor már nem hiszem, hogy a gyerekülésen múlik minden. A tesztek nem említik ezeket az olcsóbbakat, nincsenek tesztelve, ami szerintem azt jelenti, hogy lehet jó is meg rossz is. Nem feltétlen rossz az, amit nem is teszteltek.

A besafe-nek jó a marketingje, nem lehet, hogy azért is drágább?

Még egy gondolat: eddig a multifunkciós babakocsi hordozójába szállítottuk a babánkat 9 hónapon át, meg sem fordult a fejünkben, hogy tesztelték e, és hogy milyen biztonságos. A babakocsival együtt adták, super, és kész. Akkor most nagy baj lenne, ha nem ez lenne a legfőbb szempont, hogy drága de a teszteken jó eredményt ért el???

Egyébként meg belepróbáltuk a fiamat mindkettőbe, nekem a touraggo meg társai (gondolom ugyanolyanok) kényelmesebbnek tűntek. A fiam még sajna nem tudja megmondani. Ti hogy döntenétek/döntöttetek? Nyilván nem úgy indulunk neki, történik valami baj, de ha mégis.... tényleg ezen múlik?


[link]

[link]


2010. aug. 27. 11:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Azt sajna nem tudom megmondani,hogy a két példának felhozott ülés közül melyik a jobb.Az egyikkel van csak tapasztalatom.Nekünk BeSaFe van,nagyon jó,kényelmes,szupereket alszik benne a lányom,könnyű dönteni.Viszont az árán mi is leültünk!!!Néztünk Top Ridert,Pierre Cardint is,amiért ezt vettük,nagyon egyszerű:a többit nem lehetett biztonságosan bekötni a kocsink övével!Lötyögtek,akárhogy is próbáltuk szorosan meghúzni az övet!Pedig 4 éves Peugeot-unk van,nem Trabi:-)!Így kifizettük ezt,amit bármilyen autóba be lehet kötni BIZTONSÁGOSAN!És ez a lényeg!Ha nektek passzol az autótokba az "olcsóbb" kategóriás,akkor felesleges megvenni a legdrágábbat!

Bocs,ha hosszú voltam,remélem tudtam valamit segíteni!

Minden jót!

2010. aug. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszod! Igen, egyedül a bekötés miatt voksolnék a besafe-re, de nem tudom, hogy a többit hogyan kell, lehet bekötni....
2010. aug. 27. 11:57
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi Győrben vettük,de szerintem más városban is segítenek az eladók a bekötésben.Érdemes belepróbálni többet is az autóba.Azt hiszem,hogy a Top Ridernél elöl futott volna a kocsink öve(mármint a gyerek előtt),de nem vagyok benne biztos.Mindenképpen boltba menjetek be ekőször,aztán,ha kiválasztottátok a megfelelőt,érdemes szétnézni bababiziben,vagy vaterán!
2010. aug. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%

Én vadi újat rendeltem a neten és tökéletes. Kényelmes, 3 pontban dönthető. Megfelel a követelményeknek. Ha baleset van, az 5 pntos biztonsági ülés a lényeg, hogy ne repüljön ki a gyerek.

[link]

2010. aug. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja és hátul kell bekötni, nem a gyerek előtt.
2010. aug. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is szuper ez az ülés!(mármint amit a másik válaszoló vett)

És az ára is elfogadható!Kérdezni is tudsz az eladótól,biztos segít,és elmagyarázza a bekötését is.

2010. aug. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekünk ilyen van: [link]

Top rider, szerintem tök ugyanaz, mint a touragoo.

És hogy miért ezt választottuk? Mert elmentünk a boltba, a kisfiunkat beleültettük egy méregdrágába (már nem is tudom, milyen márkájú volt), és nem tetszett neki, ficergett benne, és sírt.

Beleültettük ebbe, és csak nagy bociszemekkel nézett ránk. Szerinted melyik lett a nyerő? Alapvetően egyébként úgy indultunk el itthonról, hogy márkásat, és inkább drágát veszünk, csak legyen jó. Aztán ez lett belőle. Ja, és megnéztük, ugyanúgy lehet bekötni, mint a százezres ülést, ugyanúgy a gyerek mögött megy el az autó biztonsági öve, ugyanúgy lehet dönteni, sőt, maga a váz is tök ugyanaz, csak más márkanévvel van ellátva.

Ja, és ennek ráadásul plüssös az anyaga, amibe kevésbé izzad bele, mint a normál anyagúakba.


Az a lényeg, hogy bele kell ültetni a babát, ő melyikben érzi magát jól, ezt látni fogod rajta. És ha megengedik, próbáld bekötni az autóba is, és látni fogod ott is, Nektek melyik felel meg.

2010. aug. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én maxi cosi priori xp. Vettem, mert van rajta övfeszítő, higy ne lötyögjön a hátsó ülésen, mert hiába van az ülés bekötve ha mozog jobbra balra a hátsó ülésen! Meg az is szempont volt ne legyen + fejvédő benne amit nem lehet kivenni, mert nagyon beleizzad a feje nyaka!
2010. aug. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia!!Én nem is akartam(ha lett volna pénzem méregdrága ülésre,akkor sem vettem volna meg),mert nekünk nagyon megtetszett, amit te is irtál a toragoo gyerekülés.kisfiamat beleültettem Győrben a brendonban egybe és kis sem akart belőle szállni.Tehát mi azt vettük meg 23000Ft-ért.Nagyon jól be lehet kötni a kocsinkba,igaz középre nem ,mert középen csak fél ülés van és ott billeg(ott billeg a drágább ülés is mert kicsi az ülés).Tehát ebben nem az ülések voltak a hibásak,hanem hogy kicsi az autónk:)(fiat bravo,új).Az anyósülés mögé van beszerelve:)imád ott utazni:)De ha bármi kérdésed felmerül ezzel kapcsolatben nyugodtan irj!!:)üdv:Zsu
2010. aug. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek is! Még mindig nem vagyok meggyőzve. Igazából most már ott tartok, hogy a besafe mellett valóban az szól, hogy nem az ülés hátamögötti "tokban" megy el a az autó biztonsági öve, és úgy tartja, hanem az ülés előtt távol lévő pontokon, ugyanúgy tartja az ülést, mint minket.

De ha ez akkora baj lenne, akkor gondolom a többi ülést is így gyártanák. Nem???

Ma megyünk a minimanóba, ott mindkét fajtát ki tudjuk próbálni....

2010. aug. 27. 13:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!