Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy egy eves gyerek hogy eli...

Egy egy eves gyerek hogy eli meg, hogyha az anyukanak tavol kell lennie?

Figyelt kérdés

Januarba korhazba kell mennem egy honapra. Nagyon anyas a lanyom (most 7 honapos) csak velem alszik el, azt is ugy, hogy a labait rajtam pihebteti vagy belembujik. Anyatejes es kb csak tolem fogad el mas etelt. Nalam tud rendesen megnyugodni.

Hogy tudnam szoktatni ehhez (lehet-e) marmint hogy egy honapig nem tudok mellette lenni? Mi zajlik le ilyenkor benne, hogy eldobtam magamtol?


2021. júl. 17. 18:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

Semmi halálos nem zajlik le benne, mivel nem dobtad el magadtól…

Pont az ilyen helyzetek miatt hasznos már eleve úgy alakítani az életet, hogy az apával vagy a nagyszülőkkel is el legyen a gyerek.


Túl fogja élni, nem lesz belőle emiatt pszichopata sem depressziós felnőtt később.

2021. júl. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
Sehogy. Majd megszokja az apját, nagyszüleit. Hidd el, neked nagyobb törés ez, a leírásod alapján is, mint a gyerekednek. Az anyák hajlamosak ezt a (bár kétségkívül rendkívüli) kapcsolatot túlmisztifikálni. Mondom ezt így, hogy van gyerekem. Semmi baja nem lesz, azon kivűl, hogy max sírni fog és nyűgös lesz, eleinte biztosan.
2021. júl. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

Egy éves a lányom, szintén nagyon anyás. De ha nem vagyok jelen, akkor teljesen jól elvan az apjával vagy a nagyanyjával is. Mindkettejüket nagyon jól ismeri, kötődik már hozzájuk, egyértelműen látszik, hogy köztük is különleges a kapcsolat. Egy hónapot mondjuk biztos megérezne, ezt nem tudom, de az biztos, hogy ha addigra vannak, akikben megbízik és akiket ismer, akkor tuti könnyebben viselné.


Kitartást nektek!

2021. júl. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
1# az apjaval ellenne, de nincs a gyerekhez turelme. Parom nagyanyjat kifejezetten birja, de ot meg parom nem birja elviselni (60ev van koztuk). Anyosom egyszer kikapta a kezembol, na azota uvolt ha meglatja. Anyam 300kmre eli az eletet, apammal kethetente el szoktunk menni hozza egy napra, a nagyanyamat is birja, de csam ha latoterbe vagyok.. Probalkoztam en mindennel mar
2021. júl. 17. 19:46
 5/13 anonim ***** válasza:
98%
Az apjának nincs választása, övé is a gyerek, nem csak a tiéd. Szedje szépen össze magát, gondolom ő sem szokta megkérdezni tőled, hogy van-e türelmed a gyerekhez. Pláne, hogy nem is úri jókedvedből hagyod ott, hanem kórházba mész. Már bocs, de a pofám leszakadna, ha még egy ilyen szituban sem lehetne a férjemre bízni a SAJÁT!!! gyerekét.
2021. júl. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szerintem attól is függ, hogy mennyiben lesz más az élete nélküled. A szokások, a reakciók stb. Ha mondjuk te mindig válaszkész voltál és tudtad ha nyűgös ezt és ezt kell tenned, de ezután esetleg ha apuka nem tudja kitalálni hogy mi a probléma megoldása, és esetleg elkezd kiabálni vagy ingerültebb lesz miatta (ami egy türelmetlen embernél tökre megeshet), vagy sírni hagyják, akkor az igenis nyomot hagy. Olyat, amit nagyon max évek/évtizedekkel később veszel észre, ha egyáltalán észreveszed.

A férjedet meg azt aki vele lesz, tudod felkészíteni, hogy adott szituációban te miket szoktál reagálni. Ezen kívül a lányodnak is folyamatosan vázold, hogy mi fog vele történni. 1 évesen már rengeteg mindent értenek.

2021. júl. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Hogy oldjátok meg a munkaidőt? Egy hónap nem kevés idő. Ha nincs pár rokon, akire ennyi időn át 8-10 órákra lehet számítani (jó szívből szeretnének és lehetőségük is van segíteni - márpedig esetetekben ez nem tűnik biztosítottnak, mint ahogy szerintem a legtöbb családban nem lenne az), akkor elgondolkoznék fizetett segítségen, ha megoldható. Vagy esetleg úgy időzítik a szabijukat a rokonok(?).
2021. júl. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

7# segitene minden rokon, csak a gyerek nem tul befogado. Ha jo napja van akkor elszorva 1 orat talan elvan massal. De akkor is igenyli a kozelsegem.

Ha egy idegent hivnek segitsegert total kilenne. 2-3hetente atszokott jonni egy baratnom, de nala is uvolt, pedig amig kisebb volt elvolt vele.

2021. júl. 18. 09:04
 9/13 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem eltúlzod.

7 hónapos gyerek totál ki lenne ha idegen segítene. Ugyan már.

2021. júl. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem tulzok el semmit. Ha valami idegen elkezd neki beszelni egybol belem bujik es uvolt. Ugyanigy tesz azokkal akiket ritkan lat.
2021. júl. 18. 09:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!