Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezt a fiú nevet szeretné a...

Ezt a fiú nevet szeretné a párom, nektek tetszik?

Figyelt kérdés

Megbaratkoztam már ezzel a névvel, egyébként mondhatni már tetszik is nekem, de igazából a férjemnek tetszik igazán.

Nagyon szeretné, tehát nem vitatkozom vele.


Baldur.


Egy a bajom, hogy

Baldur Benedikt von Schirach-ot juttatja eszembe, és ha másnak is mondom hogy a Baldurt-szeretnenk adni, a legtöbben arra az emberre hivatkoznak.

Ami egyébként itt Magyarországon nem érdekelne túlságosan, de tervben van hogy Németországba költözünk valamikor. Bár ez csak terv, nem biztos.

Németországban mennyire viselik jól ezt a nevet?

Nyilván mi nem Baldur von Schirach után neveznénk Baldurnak a gyereket, elég beteg lenne..



2021. júl. 18. 12:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/90 anonim ***** válasza:
91%
Ronda.
2021. júl. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/90 anonim ***** válasza:
97%
Nem tetszik ez a név, csúnya a hangzása, az általad említett személyt egyáltalán nem ismerem.
2021. júl. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/90 A kérdező kommentje:

Nekem tetszik, vagyis az elején nem tetszett de annyira feldobódott tőle a párom, így becézgeti a pocakomban, hogy most már ahogy a babára gondolok, Baldurnak becezem én is.. tehát nehez lenne lemondani róla.

Leginkább a személy miatt vannak fenntartásaim, azt gondolom a legtöbb embernek ez a név nem fog tetszeni. De ez annyira nem zavar, tetszik hogy ritka a név.

Nem szeretném ha bárki is Hitlerre asszociálna.

2021. júl. 18. 12:24
 4/90 anonim ***** válasza:
98%
Nézd, kb a kutya se ismeri ezt a nevet Magyarorszagon. Németországban meg senkit nem érdekel, Adolf is van millió, márpedig erről a névről 100 emberből 99nek Hitler ugrik be a világon mindenütt.
2021. júl. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/90 A kérdező kommentje:

Nem ismeritek Baldur Benedikt von Schirach-ot?

Nem baj, annál jobb, bár azért azthiszem Németországban biztos többen ismerik

2021. júl. 18. 12:25
 6/90 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes választás..
2021. júl. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/90 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismerem a példád. Nekem ez a név elég Gyűrűk urás hangzású, legalábbis Hobbitos. Bifur, Bofur, Baldur. Simán beillik ide 😁
2021. júl. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/90 anonim ***** válasza:
95%
Mi Németországban élünk, a férjem is német. Értetlenül hallgatta miért akar valaki ilyen nevet adni a gyerekének, de szerinte csúfolni nem csúfolnák a fiút érte. Mert annyi bevándorló és német is ad szokatlan nevet. Mondjuk itt a bajor részen konzervatívabbak az emberek.
2021. júl. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/90 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem meg ne hagyd magad.

Olyan mintha elnyomna a férjed.

Nincs szabad akaratod/nem juttok közös nevezőre. Ő meg uralkodik minden felett.


Egyébként ez nem is anyakonyvezheto nev(legalábbis nem láttam a listán).


Én biztos nem hagynám, hogy egy náci után kapja a gyerekem a nevét. És ha utána néznek akkor igyis úgyis bejon Hitler is a képbe és hiába nem szeretnéd, akkor is asszocialni fognak.

2021. júl. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/90 anonim ***** válasza:
90%

Adolf név nem tetszik?

Szerintem ne szívassátok meg szegényt.

2021. júl. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!