Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezt a fiú nevet szeretné a...

Ezt a fiú nevet szeretné a párom, nektek tetszik?

Figyelt kérdés

Megbaratkoztam már ezzel a névvel, egyébként mondhatni már tetszik is nekem, de igazából a férjemnek tetszik igazán.

Nagyon szeretné, tehát nem vitatkozom vele.


Baldur.


Egy a bajom, hogy

Baldur Benedikt von Schirach-ot juttatja eszembe, és ha másnak is mondom hogy a Baldurt-szeretnenk adni, a legtöbben arra az emberre hivatkoznak.

Ami egyébként itt Magyarországon nem érdekelne túlságosan, de tervben van hogy Németországba költözünk valamikor. Bár ez csak terv, nem biztos.

Németországban mennyire viselik jól ezt a nevet?

Nyilván mi nem Baldur von Schirach után neveznénk Baldurnak a gyereket, elég beteg lenne..



2021. júl. 18. 12:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/90 anonim ***** válasza:
100%
50.Szerintem se 100-as...
2021. júl. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/90 anonim ***** válasza:
100%
Én sem engedném...hogy csak a férjem döntsön egyedül.. kedvesen rá lehet venni őt egy másik névre végülis ez a név végig fogja kísérni őt egész életén át
2021. júl. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/90 anonim ***** válasza:
75%
Nekem tetszik a név. És nem tudom, ki az, akiről írtál.🙂
2021. júl. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/90 anonim ***** válasza:
26%
Borzalom a név. Miért utáljátok már most azt a gyereket?
2021. júl. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/90 A kérdező kommentje:

Miért borzalom? Ez is csak egy név, van akinek tetszik van akinek meg nem. Nálunk pl az összes családtagnak, és ismerősnek tetszik, de a munkahelyemen meg épp senkinek. Ez olyan mint mondjuk a Béla név. Vagy bármelyik másik a világon, nem tetszhet mindenkinek.

Illetve még egyszer, én örülök minden egyes hozzászólásnak és a negatív hozzaszólásnak is ( ezért se pontozok le senkit se) de nem erőlteti a férjem! Ezt dolgozzuk már fel, nem egy erőszakos, akaratos állat Ő, csak nagyon tetszik neki egy név, amit feldobott, én pedig megszerettem. Másoknál hogy megy?

A lány névnél nálunk úgy ment, hogy én már kb kislány korom óta imádtam egy nevet, és mikor (végre) teherbe estem, mondtuk, hogy ha lány lesz az a név lesz. A férjemnek is tetszik, de voltaképpen én döntöttem róla.

Régóta szerettem volna, neki nem volt olyan név amit kifejezetten szeretett volna, így az lett amit én akartam, és végülis ő is megszerette. Kiderült hogy fiú, elkezdtünk gondolkozni, ő pedig előhozakodott a Baldurral. Mivel nem találtam másik fiú nevet ami tetszett volna, időközben megszerettem ezt a nevet, így azt gondolom ez teljesen rendben van.


Reagálva a többi kommentre: engem egyáltalán nem zavar, ha arabos beütése van pl. Az zavar, ha valaki a nácizmusra asszociál, vagy ha ténylegesen nehéz lesz ezzel a névvel együtt élnie. Ha megvetik, vagy kiközösítík a neve miatt, na az zavarna. De eddig fele-fele arányban van a mérleg, mert itt többeknek nem tetszik, de a körülöttem élőknek (nem azért mondják mert kedveskedni akarnak, eléggé őszinte a családom) meg tetszik, a munkahelyemen is vannak akiknek tetszik, mondjuk ott se mindenkinek. A testvérem pl annyira belevan szerelmesedve, mint a férjem, és azt mondta kár hogy én adom, mert ha fia születik, ő is szívesen adná.

Tehát, nem tudom. Végtére is, mint mondtam nem holnap születik, ezért van idő gondolkodni. Egyenlőre még a Kornél név tetszik. :) Nem annyira mint a Baldur, nem olyan erőteljes. De azért az is teszik.


Amúgy köszönöm a válaszokat, hasznos nekem, szívesen olvasom.:)

2021. júl. 18. 21:59
 56/90 anonim ***** válasza:
77%
Pedig a Kornél sokkal jobb választás lenne.
2021. júl. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/90 A kérdező kommentje:

Még akár tetszik az Alex is, meg a férjem neve is tetszik. Rajmund. Bár ő ezt nagyon nem akarja, így nem erőltetem rá.

Kornél, Alex. De a gondom az, hogy érzelmileg kötődöm a Baldurhoz, és valahogy ez elképesztő mód passzol is a vezetéknévhez is. Dehát, alszunk rá egyet. A férjem ma ezekből a Kornélra tette a voksát, ha a Baldurt nem szeretném, akkor Ő a Kornélt szeretné.

2021. júl. 18. 22:08
 58/90 A kérdező kommentje:
Vaaagy, bár hát nem tudom hogy tetszene neki, de a Rajmund Baldur szerintem jól hangzik, és akkor mint alltalaban mindenki az első nevét használná, és a Baldur lenne a második neve. Nekem is van második nevem, Mária, és a családom Marisnak is hív, én szeretem, de alltalában a másik nevemen mutatkozom be. :)
2021. júl. 18. 22:10
 59/90 anonim ***** válasza:
89%

Huhh, azért örülök, hogy anyukám annak idején beérte egy sima Veronikával, és nem talált ki semmi extrémet…


Tény, hogy nem szép név, nekem egy ork vagy törpe jut róla eszembe a Gyűrűk Urából, de ha ennyire tetszik, akkor adjátok ezt. Mondjuk jó lenne, ha passzolna a vezetéknévhez is, mert ez nem az a név, amit bármi mellé oda lehet illeszteni.

Ha ez a név marad, max annyit tehettek még, hogy lelkileg felkészültök arra, hogy esetleg 18 éves kora előtt szeretné majd megváltoztatni, és nem csesztek ki vele, hogy csak azért sem engeditek.


Amúgy a név jelentése nem érdekelne, úgysincs senkinek a homlokára írva, az említett történelmi névrokon pedig fogalmam nincs, kicsoda, szerintem a korosztálya sem lesz ilyen szempontból tájékozottabb.


Amúgy a Kornél nagyon szép név, a saját gyerekeimnek is szívesen adtam volna, ha nem mind lányoknak születnek.

2021. júl. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/90 anonim ***** válasza:
100%
22:22-es vagyok. Én nem adnék mellé másik nevet. Ez a név önmagában is elég extrás, ha teszel mellé egy másik nevet, nem tud érvényesülni. Ha egy átlagos név kerül mellé, akkor tönkrevágja az egyediségét, ha egy különleges, akkor pedig túl sok, túl tömény lesz, mint az általad elképzelt Rajmund Baldur. A Baldur mellé felesleges másik név.
2021. júl. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!