Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezt a fiú nevet szeretné a...

Ezt a fiú nevet szeretné a párom, nektek tetszik?

Figyelt kérdés

Megbaratkoztam már ezzel a névvel, egyébként mondhatni már tetszik is nekem, de igazából a férjemnek tetszik igazán.

Nagyon szeretné, tehát nem vitatkozom vele.


Baldur.


Egy a bajom, hogy

Baldur Benedikt von Schirach-ot juttatja eszembe, és ha másnak is mondom hogy a Baldurt-szeretnenk adni, a legtöbben arra az emberre hivatkoznak.

Ami egyébként itt Magyarországon nem érdekelne túlságosan, de tervben van hogy Németországba költözünk valamikor. Bár ez csak terv, nem biztos.

Németországban mennyire viselik jól ezt a nevet?

Nyilván mi nem Baldur von Schirach után neveznénk Baldurnak a gyereket, elég beteg lenne..



2021. júl. 18. 12:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/90 anonim ***** válasza:
100%

A család attól még lehet, hogy csak kedves, még ha te azt hiszed őszintén megmondanák, akkor sem biztos. Hisz ha szeretnek vagy nem érdekli őket akkor is azt mondják szép ha nem az. Munkatársaid azért mondják döntő többségben hogy ronda, mert nekik nincs veszteni valójuk ha finoman megmondják a véleményüket, míg egy családban rosszabbul lehet ezzel kijönni.

Ha már most félsz hogy Németországban kiközösítik, akkor mi a bánatért teszed ki önként ennek a gyereket?

2021. júl. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/90 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem biztos, hogy megyünk Németországba. Az, hogy valakinek nem tetszik csak úgy, a hangzása alapján a név, annyira nem érdekel. Az már inkább, ha valaki a nácizmusra asszociál. Mint mondtam, nem tetszhet mindenkinek ez a név. De ez bármilyen névre érvényes.

Szerintem ez a név erőteljes, és különleges. Nekem számít a jelentése is, ja és az biztos hogy senkit se fognak így hívni mondjuk az oviban. Illetve a Baldi becézés kifejezetten aranyos, szerintem. Mint mondjuk a Balázsnál a Balu becézés. :)

2021. júl. 18. 23:25
 63/90 A kérdező kommentje:

Ja és nagyon közel állunk a családhoz, mindenről elmondják az őszinte véleményüket. Érdekli őket a baba neve, mivel annyira közel állunk nyílván érdekli őket.

Édesanyámnak annyira nem tetszik, ő a Kornél-t akarná, vagy az ő ötlete az Attila volt. :D nekem pl az Attila egyáltalán nem tetszik.

2021. júl. 18. 23:27
 64/90 anonim ***** válasza:
100%

baldi-ról a bald jut eszembe ami kopaszt jelent angolul :D

Én a hangzást fontosabbnak tartottam, mint a jelentését. Lányunk lesz ,de Endre lett volna ha fiú, ott is a nagyapám után és csak azért mert szerettem, nem azért mert így illő. A jelentése sem izgat, persze jópofa olvasni mit jelent,de vagy a hangzása a fontos vagy hogy kössön egy jó emlékhez/személyhez,de csak azért mert a férjem viking mániákus, hááát kösz nem. Te is csak a férjed iránti szerelem miatt először csak megszoktad, aztán megszeretted,de elsőre neked sem jött be. Márpedig az első érzés a döntő, mert aztán nem csinálhatod ezt vissza ha rájössz hogy mégsem tetszik.

2021. júl. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/90 anonim ***** válasza:
100%
Te kérdeztél hogy nekünk tetszik e mi válaszoltunk de te miért vagy kiakadva?
2021. júl. 19. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/90 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem vagyok kiakadva, csak leírtam hogy persze, némileg érdekel hogy kinek tetszik kíváncsian olvasom, de a döntésben nem az fog szerepet játszani hogy Marinéninek tetszik-e, hanem az, hogy a Marinéni (vagy bárki) Baldur Von Schirachra gondol-e mikor meghallja.


És oké, hogy a férjem mondta, de aztán 1-hónapig kb szóba se jött a név, néha néha megemlítettük, de legalább annyiszor mint pl a Kornél-t, csak lógott a levegőben.

Őszintén meglep,én azt olvasom ki a hozzászólásokból, hogy döntő többségben az anyuka dönt a gyerek nevéről. Vagy úgy tesznek, mintha közösen döntenének, de anyuka csak úgy megvétózik neveket. A férjem nem viking mániákus, ezt is kutatja, foglalkozik vele, az élete része. Neki sokat jelent a név, mint az egyik valaszolónak az Endre. Az én férjem nem köti emberhez a nevet, kifejezetten azt akartuk hogy ne ismerjünk senkit, ne ismerős nevet adjunk.

Lehet hogy a szerelem miatt szerettem meg a nevet, ezt nem tudom cáfolni, első hallásra nem tetszett, nem utáltam, de nem kifejezetten fogott meg. De szerintem ez szép dolog, ez egy szép gesztus a férjem felé, akivel közös gyermekünk születik.

Illetve kiemelném, mert ezt mintha elfelejtenétek, hogy megszerettem a nevet, és úgy becézem, hogy Baldi.

Nem biztos hogy ezt adjuk, mert egyébként a Kornél is tetszik. Csak egyszerűen van egy ilyen hülye érzésem, hogy a Baldur az igazi nekünk.

2021. júl. 19. 08:18
 67/90 anonim ***** válasza:
100%
nagyon túlagyalod ezt dolgot így vagy olyat választotok amit biztosan szerettek mindketten és a férjed hajlandó lemondani erről a baldur vagy mi névről vagy te megszokod és ennyi, nem értem mit kell ezen ennyit magyarázkodni..
2021. júl. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/90 anonim ***** válasza:
92%
De kérdező, ha a Baldur az igazi nektek, akkor mit érdekel más véleménye? Magyarországon az említett náciról szerintem az össztársadalom 0,001%-a ha hallott, szóval itt biztos nem nácikra fognak asszociálni, ha meg Németországba költöztök, szerintem ott sem lesz kirívó a sok Ahmed és Pável között.
2021. júl. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/90 anonim ***** válasza:
100%
Normáliséknál nem anyuka vagy apuka dönt, hanem együtt. Ez nem úgy néz ki, hogy anyuka vagy apuka választ egy nevet, és addig mondogatja a másiknak, amíg az rábólint, hanem például mindketten írnak egy listát a nekik tetsző nevekkel, és a közösekből választanak. Persze vannak olyan párok is, ahol az egyik fél dominánsabb, és kvázi "ráerőlteti" a másikra a saját akaratát, ill. a másik félnek nem is igazán fontos ez a névdolog, szóval valamiért az egyik fél akarata győz, de ahhoz kell egy olyan másik fél, aki ezzel ki van békülve. De tapasztalatból mondom, hogy nem biztos, hogy jó, ha az egyik fél csak "ki van békülve, megszokta" a gyereke nevét. Azért mondom, hogy tapasztalat, mert láttam ilyet a családban, apuka egyszerűen szót sem adott anyukának, ő választott, és kész. Anyuka beletörődött, mert ő ilyen passzív személyiség. A gyerekeket azóta is mindenféle becenéven meg a nevük elferdített verziójával hívják, mert apukán kívül senkinek sem tetszenek a választott nevek...
2021. júl. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/90 anonim ***** válasza:
78%
Ez az, ti eleve eldöntöttétek még ha bonyolultan is de ha ennyire biztosak vagytok benne, és kiakadsz azon hogy mennyire megosztóak a vélemények minek a kérdés?
2021. júl. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!