Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezt a fiú nevet szeretné a...

Ezt a fiú nevet szeretné a párom, nektek tetszik?

Figyelt kérdés

Megbaratkoztam már ezzel a névvel, egyébként mondhatni már tetszik is nekem, de igazából a férjemnek tetszik igazán.

Nagyon szeretné, tehát nem vitatkozom vele.


Baldur.


Egy a bajom, hogy

Baldur Benedikt von Schirach-ot juttatja eszembe, és ha másnak is mondom hogy a Baldurt-szeretnenk adni, a legtöbben arra az emberre hivatkoznak.

Ami egyébként itt Magyarországon nem érdekelne túlságosan, de tervben van hogy Németországba költözünk valamikor. Bár ez csak terv, nem biztos.

Németországban mennyire viselik jól ezt a nevet?

Nyilván mi nem Baldur von Schirach után neveznénk Baldurnak a gyereket, elég beteg lenne..



2021. júl. 18. 12:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/90 anonim ***** válasza:
100%
Ha komolyan gondoljátok,hogy külföldre költöztök,akkor inkább Kornél Szabolcs-Kornél Levente.
2021. júl. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/90 Salilala ***** válasza:
100%

Szerintem semmi gond nincs a Baldur névvel, de a biztonság -vagy épp a gyereked - kedvéért, ha mégsem tetszene majd másoknak/a fiadnak, adhattok két nevet, úgy a legegyszerűbb szerintem. Bldur Kornél vagy Kornel Baldur (:D), vagy bármi, szerintem ezzel megadnátok a lehetőséget hogy legyen egy "átlagosabb" neve is. Nekem is két nevem van, és amikor az első már nem annyira tetszett, mert túl bonyolult volt (Leonóra), már rendszeresen a másik nevemmel (Eszter) mutatkoztam be, bár a családom továbbra is Leonórának hívott és becézett is.

Nem olvastam az összes választ, de most rögtön ez ugrott be így megoldás képp, szerintem gondolkodj el rajta!

2021. júl. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/90 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó válaszoló!


Amúgy nekem is kettő nevem van, én a bonyolultabbat használom hivatalos körökben, meg a barátaim is úgy hívnak, itthon engem is Marisnak becéznek a második nevemen. :)


Nem tudjuk még melyik lesz, de legalább már többféle név van ami tetszik nekünk és választhatunk. :)

2021. júl. 23. 06:36
 84/90 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó dolog,ha egy gyereknek két neve van,viszont nem mindegy milyen a név Én is kettőt kaptam születésemkor.

Mindkét nevemet gyűlöltem gyerekként,ráadásul össze sem illenek. Az elsőt(Antónia) mindig túl férfiasnak éreztem,a másodikat (Genovéva) pedig túl műnek. Okosan párosíts neveket.Annak csak örülni lehet,hogy sikerült megszeretned ezt a nevet. Már kötődsz is hozzá,ezért ajánlom keress el kezdeni olyan neveket amik illenek hozzá. Ne legyen túl mesterkélt (például Arián Baldur),ne legyen a két név túl hasonló (például Arnold Baldur). A Kornél Baldur nekem is tetszik.


Örömteli babavárást!

2021. júl. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/90 anonim ***** válasza:
100%

Na, mi lett végül a neve?


A nácit én nem ismertem, az istent viszont igen:D Ilyen ez a geek kultúra:D



És furának fura, tény. De csak azért találják sokan csúnyának, mert Magyarországon kb 10-12 férfinév prögö folyamatosan már vagy 30 éve, nagyon lassssssan változnak a trendek, míg női nevekből a top 10 névből 8 kb 3 év alatt teljesen lecserélődik.

2021. szept. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/90 A kérdező kommentje:

Kornél Levente lesz a neve. 😊

Már nem dilemmázunk rajta, ezt szeretnénk. Én a Kornélt inkább, Ő a Leventét, de nekem is tetszik a Levente neki is a Kornél.

Amúgy már bármikor itt lehet a pici, tehát idejében eldöntöttük. :D


Geek kultúráról: még aztán volt egy hormonviharom (:D) és Atreus-nak akartam hívni, de hát nem anyakönyveztethető, Attilát meg nem vagyok hajlandó adni neki.

Még jó, hogy nem ilyenkor kérdezik meg mi legyen a neve a gyereknek, mert hát pórul járna szegény.

De viszont a macskámat Trico-nak hívják, cserébe. :)

2021. szept. 21. 16:43
 87/90 anonim ***** válasza:
100%
Sok boldogságot és egészséget!
2021. szept. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/90 Salilala ***** válasza:
100%
Gratulálok, ha már megszületett! Sok boldogságot nektek! Szerintem jó lett a név! 🥰 82es voltam
2021. szept. 22. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/90 anonim ***** válasza:
100%

:) Sok boldogságot hozzá:)

Azért kár a Baldurért, szerintem király név:D

2021. szept. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/90 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Még nem született meg, szeret bent lenni, de most már bármelyik pillanatban itt lehet. 😊😊


Amúgy szerintem is kár a Baldur-ért, de úgyis szeretnénk még majd kiskutyát örökbefogadni, és akkor biztosan Baldurnak fogom hívni. :)

2021. szept. 23. 08:26
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!