Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kicsi es nem tud vele mit...

Kicsi es nem tud vele mit kezdeni?

Figyelt kérdés

Parom a gyerek szuletese ota ezzel szedit, hogy azert nem foglalkozik a gyerekkel, mert kicsi es nem tud vele mit kezdeni. Az elejen megertettem, mert tenyleg kicsi volt, aligha volt ket es fel kilo. De mara mar 8 kilo es eleg nagy mar. Az neki a foglalkozas a gyerekkel, hogy leulteti a tv ele mikozbe o telefonozik. Mar millioszor osszevesztem vele emiatt es ilyenkor en vagyok a szr ember, mert "mit csinaljak elnezi" hiaba mondom, kerem, vagy fejenallok hogy ne nezesse mar a tvt a gyerekkel bszik ra. Kezdem nagyon megunni ezt.

Annyira akarta ezt a gyereket, annyira varta es most megse segit, megse foglalkozik vele korahoz kepest.


A ti ferjetek/ti apak foglalkoznak/tok a gyerekkel, mit csinaltok vele? Vagy ez a normalis felallas, hogy en torom magam hogy tanuljon, legyen eletkepes es a masik fel feladata valoban ennyi lenne?


2021. júl. 21. 22:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
42%

Sajnos tényleg van olyan férfi aki majd akkor tud érdemben kapcsolódni a gyerekéhez ha az már jár és képea beszélni.

Sajnos.



Az én férjem nem ilyen. Mindhárom gyerekünket imádja, ellátja, pelenkázza fürdeti eteti és vígan cipeli játszik velük első pillanattól fogva.

2021. júl. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
77%
Sokan csak nagyszülői korban jutnak el a lelki érettségnek arra a szintjére, amikor élvezni tudják a kisgyerekkel való foglalkozás és törődés örömét.
2021. júl. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
72%

Az én férjem mindenben partner és segít. A kezdetektől. Nemhogy kifogása nincs, de még direkt úgy is szervezi a dolgait, hogy ő foglalkozzon vele, amíg én pl tornázok. Tudja, hogy nekem is kell kikapcs.

Sajnos az olyan férjek mint a tiéd, ebben nőttek fel többségében, ezt látták otthon. A baj, hogy nem látja, hogy ez nem jó. Nekem annyi előnyöm volt, hogy már volt két fia a férjemnek, így láttam milyen apa, láttam kinek szülök. Sok párkapcsolatban ez csak a gyerek megszületése után jön ki.

Szerintem elöször ne elvárd, hogy foglalkozzon vele - mert láthatóan nem tud. Próbáld bevonni abba, amikor te foglalkozol vele. Egy 8 hónapossal már elég sokmindent lehet csinálni.

2021. júl. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
84%

Hát, nem akarlak elkeseríteni, de nem ez a normális felállás.

Nálunk a férjem ugyanannyit foglalkozik a gyerekkel (sőt, ha szabadságon van, akkor többet is), mint én. Az első pillanattól kezdve pelenkázza,fürdeti,ringatja, bohóckodik neki. Szerintem sokkal jobb szülő, mint én vagyok.

Nálunk anyósom ilyen, mint a férjed. Nem foglalkozik az unokájával, mert még kicsi, majd ha "okos lesz" akkor majd játszanak együtt. 2,5 éves a lányom és helyzet nem változott (és nem is fog).

Tanácsot nem tudok adni, de egyetértek veled, hogy ha ketten akartátok a gyereket, akkor mindkettőtöknek foglalkozni kell vele.

2021. júl. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Probaltam bevonni. Neki nincs kedve. O faradt, mert dolgozik. Ja, hany ember dolgozik es nevel gyereket.. Akkor menjek olyanhoz aki ezt csinalja.

Akarhanyszor szeretnem hogy foglalkozzunk vele mindig csak azt a kbaszott telefont nyomja. Multkor annyira telefonozott, hogy majdnem megfulladt a gyerek mert nem figyelt ra. Akkor is en voltam a hibas, hogy miert nem en figyelek o csak fogja a gyereket.

De idegenek elott olyan mintaapa, hogy a pofam leszakad. Itthon meg teljesen az ellenkezoje.

2021. júl. 21. 22:28
 6/21 anonim ***** válasza:
68%
Az én férjem a kezdetektől szépen foglalkozik a gyerekünkkel, játszik vele, szeretgeti. A kakis pelussal persze még mindig nekem kell elbánnom, de éjszaka pl ő is felkel hozzá. Néha azért ő is előveszi a mobilját és mutat pár autós videót a fiunknak, aki egyébként imádja az autókat, de szoktak rendesen játszani, “birkózni” is. Viszont pont a férjem mesélte, hogy az ő apukája sokáig konkrétan meg se fogta őt, mert félt hogy baja lesz és elég sokára tudott mit kezdeni a fiával, de később teljesen normális kapcsolatuk lett szerencsére. Szóval vannak ilyen apák is. Azért a tv elé ültetni kicsit lustaságnak érzem, de talán később ha már lehet kommunikálni a gyerekkel, talán jobban eljátszik majd vele. Persze ez rajtad nem segít, mert neked most lenne szükséged egy kis szusszanásra. Esetleg mondj pár ötletet a párodnak, hogy miket játszhatnának a babával.
2021. júl. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem eddig sem volt egy mintaférfi, csak most ébredtél fel. Gyakran megesik, hogy ilyenkor száll fel a rózsaszín köd. Vagy elfogadod, hogy leszrja, vagy keresel annak a gyereknek egy tisztességes apát. Ez utóbbit javaslom.
2021. júl. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
83%
Az én férjem akármit megcsinált. Kettővel is. Szaros pelenka, éjszakázás, etetés, tök mindegy, mintha én lennék, semmivel sem különb. Kérni se kellett, belső igénye volt. Valahol itt kezdődik a normális apa.
2021. júl. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
75%
76%-os mi a problémád? Ha valakinek normális férje van, az lepontozandó???
2021. júl. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
64%

Az én párom is mindent megcsinál(t), pl a 2. baba pénteki napon született, vasárnap hazaengedtek, de hétfőn vissza kellett mennem varratszedésre, gond nélkül távol voltam órákig, ő meg egyedül volt a 2,5 évessel és az újszülöttel. Mikor még csak 1 volt is mindent csinált, pedig mikor ő született csak 22 éves volt.

Nincs ilyen, hogy mit kezdjen vele, később is mindig felhozhatja ezt kifogásnak

2021. júl. 22. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!