Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem lehet szépen mondva...

Miért nem lehet szépen mondva megérteni, hogy ne hozzák a sok kacatot a babának? Ordítani kell hozzá?

Figyelt kérdés

4 hónapos a kisbabám. A rokonok - mindkét oldalról -, már születése előtt hoztak ezt-azt, amit szépen megköszöntem, ahogy illik, aztán hozzátettem, hogy most már mindenünk megvan, ne hozzanak semmit már.


De senki nem akarja megérteni, csak hozzák a ruhákat, játékokat, sz*rokat. Tele a szekrény, egy csomó ruhát rá sem adtam a pici, mert nem került sorra. A fiókban van mindenféle játék, mintha egy pár hónapos gyereknek tízféle rágókára meg plüssre lenne szüksége.


Többször megkértem már mindenkit szépen, hogy komolyan ne hozzanak semmit, nem tudom hova rakni, nincs rá szükség, csak jönnek a vackok. A múltkor, mikor a férjem 80+ éves nagymamája ideállított egy szatyor babajátékkal, azt hittem, hogy a szeme láttára vágom a kukába, de most csináljam ezt egy 80 évessel?


Komolyan nem tudom, miért nem lehet szerintetek felfogni, ha szépen kérem? Most ordítsak, veszekedjek, dobáljam ki a dolgokat?


Ennyi mindenre nincs szükségünk, nem akarok tárolgatni. A múltkor már összeszedtem egy adag cuccot és odaadtam egy kismama barátnőmnek.


Nálatok sem értik a nemet? Van erre normális megoldás?



2021. júl. 22. 20:00
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
95%
Keress egy másik anyukát aki örülne neki. Én örülök ha kapunk valamit. Ami nem kell megy tovább, másik picúrnak ;)
2021. júl. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ilyenek a rokonok. Amit kapsz fogadd el, majd lesz vele valami, találsz nekik gazdát. Előbb utóbb leállnak ezzel, csak bírd ki, ne örülj bele 😁
2021. júl. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlj nekik alternatívákat, ami mondjuk fogyóeszköz.
2021. júl. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
86%

Örülj neki ha kapsz.

Én kb semmit nem kaptam.

Mindent meg kellett vegyek.

Ha kapok esetleg valamit előtte megkérdezik hogy kell e.

Szerintem ha már sokszor szóltál és még mindig nem értik, akkor ez ennyi. Felesleges veszekedni egy rágókán.

Örülj hogy van aki látogat, rád nyitja az ajtót és amit hoz azt add tovább.

2021. júl. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
77%
Nemtudom engem nem zavart ha hoznak,nyilván amiből több volt szoltam hogy legközelebb lehetne e esetleg ezt vagy azt.ami épp kellett. De az hogy ennyire kiakadjak rajta, nem,soha nem fordult elő...el lehet adni,tovább lehet adni. Nem kell ennek ennyire fájdalmasnak lennie hidd el, csak próbáld meg megérteni ,hogy ez ezzel jár. Mindenkiben él egy tudat,hogy üres kézzel nem megyünk senkihez.... Meg igazábol nem is neked veszik hanem a gyereknek.amugy nálunk a 40. Csörgő is tudott érdekes lenni ha a többit "megunta"...
2021. júl. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
89%
Add tovább. Nagyon szívesen elviszik ingyen hidd el. Ha meg keresik a rokonok, mondd meg őszintén, hogy direkt szóltál, hogy nem kell több dolog, mert már úsztok a cuccokban, és ezértelajándékoztak őket rászorulóknak.
2021. júl. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Én leadtam a védőnőnek, ami olyan, ő örült mindig, elvitte nehezebb körülmények között élő kismamáknak, akiket pl terhesen ott hagyott a párjuk stb.

Nem kell kiakadni, nyugi.

2021. júl. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem is nagyon idegesìtő, mikor a szèp szòbòl nem èrtenek.

Az nem jò szàndek, ha valamit kèrsz , es csakazèrt sem tartjàk be. Ebből lesz, a csak egy falat csokit a babànak ès tarsai, màsban sem fogjàk tiszteletben tartani , amit kersz.

Èn összeszednèm a sok lomot, es egyben elvinnèm adomanyboltba.

2021. júl. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
82%
Kda szoktam adni a védőnőnek, tudja, hogy hol lenne jó helye. De az, hogy pörgetem és hergelem magam feleslegesen, amikor úgysem fogják fel, mert nem rossz szándékkal viszik... Hát, te tudod. Nyugodj le szerintem.
2021. júl. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
74%
Már ne is haragudj de hihetetlen bosszantó vagy. Komolyan képes lennél egy szatyor játékot a kukába dobni ? Add el, add oda a védőnőnek vagy akinek szüksége van ra. És bem utolsó sorban inkább legyél hálás. Nevetségesen gondolkozol.
2021. júl. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!