Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is vèkony a babája?

Másnak is vèkony a babája?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kislányom 11 hónapos ès mèg mindig csak 7800 gramm, pedig viszonylag nagy súllyal született 3600 gramm. Szerintetek mi lehet a gond? Normális ez? Èn teljesen kivagyok bukva már lelkileg állandóan csak sírok miatta. Az orvos egyenlőre nem aggodik...

2021. júl. 23. 19:58
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Én sem aggódnek. Nincs a súlyával semmi gond.
2021. júl. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Te milyen alkat vagy? Az apuka? Van ismerős, gyerek másfél éves 9 kg. Anyuka vasággyal 40. Amíg fejlődik, boldog addig nincs gond
2021. júl. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Több olyan embert ismerek, akinek a gyereke 1 év körül volt 7kg és úgy 70 cm, de a szülők se nagydarabok, a gyerek meg nem volt nagyé tkű. Van ilyen :)
2021. júl. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%
Ez a normális, nem az, amikor már a csecsemőt kisdisznóra hízlalják.
2021. júl. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Teljesen normális, a kislányom 1 évesen volt kerek 8 kg, majdnem 4 kgval született. Amíg fejlődik, vidám, minden hónapban hízik kicsit, és még az orvos sem aggódik, akkor nincs baja.
2021. júl. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
44%
A nagykönyv szerint féléves duplazni kell a születési súlyt, egyévesen pedig triplazni. Szerintem érdemes lenne ezzel foglalkozni. Mondom ezt úgy, hogy az én babám is mindig az átlag legalján gyarapodott.
2021. júl. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%

Nekem most 18 hónapos és most 11kg.

Magas,nagyon sokat mozog,de ehhez képest minimális amit megeszik.De doki szerint makk egészséges,csak ilyen alkat.:)

2021. júl. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Èn 168 cm vagyok ès 52 kg, èn sem voltam sose vastag, hizni nem nagyon tudok. A nővèrem ès anyukám is ilyen alkat. Remèlem hogy csak erről van szó nála is semmi gond.


6. Vaszoló, a te babádnál kiderült hogy mi az oka ennek?

2021. júl. 24. 17:26
 9/9 anonim ***** válasza:
58%

#5 vagyok. 1,5 évesen 8,5kg és 80cm volt, szerintem 2 éves korára max 9,5 kg lesz. Semmi baja, jól néz ki, csak egyszerűen ilyen alkat. Nem a súlyra gyúr. Most 20 hónapos, két három szavas mondatokban beszél, kirakja a 15dbos formabedobót, mostanában épp a 4-8 dbos puzzleval gyakorol, és elképesztő memóriája van. A nagyapja és a dédszülei is kb.150cm körül voltak, az apja ugyan 174, de semmennyire se hízékony. A gének lesznek azok. Anyatejes baba, még mindig szopizik elalvásokhoz. Kezdetben is csak a minimumokat hízta, pedig bőven volt tejem, most is szintén nagyon keveseket, de azt egyenletesen.

A dokink szerint egy majdnem 4kgval született babának sem duplazni, sem háromszorozni nem kell a súlyát 6-12 hónapos korára. Jól néz ki, fejlődik, egész nap mozog, okos baba, ez a lényeg. Persze elférne még rajta 1-2 kiló, de majd beindul a védőnő szerint is.

2021. júl. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!