Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a baba kakálás után alszik...

Ha a baba kakálás után alszik nyugodtan, akkor felkeltitek, hogy tisztába tegyétek?

Figyelt kérdés
Kisfiam anyatejes, nagyon gyakori a széklete, és rendszeresen bekakál alvás közben de ugyanúgy durmol is tovább. Nem tudom felkeltsem-e ilyenkor, mert utána persze nem alszik vissza, viszont a feneke már rettentő piros, a többedik popsikrémet próbálom neki, nem múlik el. 3 hetes. Etetés előtt teszem tisztába, viszont sokszor evés közben is jön egy adag, ilyenkor dupla pelenkacsere van. Ebben az esetben érdemesebb lenne áttérni az evés utáni pelenkázásra? Első baba, teljesen tanácstalan vagyok ebben a témában.

2021. júl. 29. 07:24
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

ha nem kakis, nagyon pisis éves előtt, én csak utána cserélném a pelusát.

amikor nagyon piros volt a babám feneke, fájt neki, alvás közben is ráébredt a kakára. krémek helyett a hintőpor vált be nekünk, illetve a popsijának a levegőztetése, többnyire az udvaron, árnyékban. a levegőztetéssel pár nap alatt rendbejött

2021. júl. 29. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Ha piros neki akkor cserélném ill.attól függ mennyit alszik. A fiam ugyan 11 hónapos már,de ha délután elalszik és kakás, akkor nem ébresztem fel mert tudom,csak egy órát alszik. Este nem hagynám úgy,mert akkor sokáig alszik. De nemrég volt egy hasmenése,ami csípte is a bőrét,akkor muszáj voltam cserélni akkor is,ha aludt. Nekem a bepanthen baby vált be,szépen rendbetette a fenekét. Szerintem etetés után cseréld ha addig nem kakás,attól,hogy pisis nem lesz baja, utána meg ha bekakál,cseréld.
2021. júl. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Fáj neki, mert amikor törlöm popsitörlővel, fájdalmasan sír szegény. De most is bekakált kb 20 perce és szépen alszik tovább. Ezért nem tudom mivel teszek jót...
2021. júl. 29. 07:35
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy a pelenka márkáját is érdemes lenne lecserélni.

Az olcsóbb márkák van, hogy jobb egy babának,mint egy drágább. Mi az aldis Mamiat használjuk és tökéletes ( igaz nem tudom, hogy otthon kapható- e)

Kakilás után viszont cseréld le a pelust,mindegy, hogy előtte mikor cserélted, vagy alszik- e

2021. júl. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

És én ennyi idősen még meleg vízbe mártott vattát használtam. Könnyebben lejött, nem kellett annyit dörzsölni a fenekét és puhább is, mint a popsi törlő

Popsikenőcsnek pedig Bepanthent, mert azt könnyebb volt lemosni, mint a Sudokrémet.

4. Voltam

2021. júl. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekeim is gyakran kakiltak alvás alatt, ami egy megváltás volt, mert máshogy nem ment egyikőjüknek sem. Éjszaka tisztába tettem, napközbeni alvásnál nem.

Pirosságra bevált, hogy amikor tisztába teszem, levegőzni hagyom pár percig, min. addig, amíg meg nem szárad a popsitörlő nedvessége. Utána vékony réteg Sudocrem. Ahogy egy korábbi válaszoló írta, az én gyerekeim bőrét is kikezdte az összes Libero és Pampers termék. A tescos Fred&Flo pelus és a Rossmann/DM saját márkás popsitörlője vált be.

2021. júl. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%

6-os vagyok.

Elfelejtettem, hogy ha elaltatós szoptatás alatt kakiltak, akkor is tisztába tettem őket nagyon lassú, nyugodt mozdulatokkal, fényen nem változtatva és visszatettem őket mellre. Általában vissza tudtak szúnyókálni.

2021. júl. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én szerintem félbehagynám az etetést, amikor megjött a rotty, aztán gyors csere, aztán folytatjátok, abba jó eséllyel belealszik. Fel viszont nem költeném, csak ha várhatóan 1-2 óránál tovább feküdne benne. Az is praktikus piros popsi esetén, ha simán betartod a gyereket az alkarodra fektetve langyos folyóvíz alá. És tényleg a szellőztetés is fontos, bár persze kockázatos :)
2021. júl. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekemnis 3nhetes fiam van és dettó ezt csinálja, én meg amit 8as mond.

Szopizas közben általában bealszik, szóval egyszer megszakitom az evést, miután kakilt, és remélem hogy több nem jön 😅

2021. júl. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!