Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehetne leszoktatni a...

Hogy lehetne leszoktatni a 14honapos gyereket a verekedésröl?

Figyelt kérdés
Kisfiam 14hónapos állandoan üt fejel rugdos harap. Miért csinalja ezt? Hogy tudnám leszoktatni róla?
2021. júl. 31. 17:16
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
Életkori sajátosság. Ignoráld, próbáld elterelni, illetve folyamatosan magyarázd, hogy ez nem jó illetve, hogy megérted hogy dühös, frusztrált, csalódott xy miatt. Végső lépésként gyere ki a szituból, lépj hátra kettőt vagy menj át a másik szobába, add át az apjának.
2021. júl. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mert majd egy 14 hónapos megérti, hogyha azt mondod neki, hogy "ez rossz"?
2021. júl. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
Én bevágtam a kiságyába 1, vagy 2 percre, pár alkalom után nem csinálta többet. Értette, hogy ez büntetés.
2021. júl. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
5%
Életkori sajátosság.. . .persze persze. Rühellem ezt a dumat
2021. júl. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%
Nekem is csinálta a fiam. Ha a fejem tetejére álltam akkor is. Aztán ahogy elkezdte ugyan úgy minden különösebb ok nélkül abba is hagyta 🤷
2021. júl. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
39%

#4 utálhatod, szíved joga, de attól még létező jelenség 😏 olvass utána az ember neurobiológiai fejlődésének. Vannak egyértelműen behatárolható szakaszok, amikor még ez-az nem érett, nem alakult ki, így nem úgy működik, ahogy egy felnőttnél.


Egyszerűen ennyi idősen még nem képesek az érzelmeiket szabályozni, felmérni, hogy amit csinálnak azzal fájdalmat okoznak, ellenben azt látják, hogy heves reakciót vált ki belőled, és ez tetszeni fog neki. Ez az a kor amikor ráébred, hogy hatással van a környezetére és próbálgatja azokat, amire a legnagyobb reakciót kapta. Nálunk általában öltözködésnél és pelenkázásnál van rugdosás, csapkodás. Ilyenkor terelem a figyelmét. Kérdezem a testrészekt, mondókázunk, kérdezem, hogy hol a kutyus és épp mit csinál. Ez általában hatásos. Néha meg maradunk a rossz tracken. Ilyenkor elismerem az érzéseit - "megértem hogy dühös vagy, mert nem szeretnél felöltözni, de nem mehetünk el ruha nélkül itthonról" - és amennyire megy, igyekszem gyorsan felöltöztetni.

2021. júl. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tedd a kiságyba és hagyd ott 1-2 percre. Minden alkalommal. Megtanulja.
2021. aug. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A reakciókat látva, most már értem, hogy miért akkora probléma az érzelmi intelligencia hiánya és az elfojtott érzések, amikről még felnőtt emberek se tudnak beszélni. Azt gondoltam, hogy ennél előrébb tart már a magyar társadalom...de sajnos nem :(
2021. aug. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!