Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan alakítsam ki 7 hónapos...

Hogyan alakítsam ki 7 hónapos babám napirendjét?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy már rég ki kellett volna, de 5,5 hónapos koráig igény szerint szoptattam így az étkezések nem tudtak keretet adni, most azok már nagyjából beálltak (+-fél óra). De az alvása mindig is katasztrófa volt, így abba a mai napig nem tudtam rendszert vinni. Van, hogy 5kor kel, máskor 7kor- itt máris csúszik a többi alvás. De ha itt nem, akkor a déli alvásnál, ami néha 2 órás, de általában 30 perces... Akinek hasonlóan rossz alvó a babája, hogyan alakított ki napirendet? Annyi, hogy az esti rutin születése óta megvan, de az sem mindig ugyanabban az időpontban.

2021. aug. 2. 19:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne időpontokhoz ragaszkodj, hanem tevékenységekhez sorozatához. Hogy tudja, mi után mi jön.

Pl evés után kicsi játék, mese, alvás.

Ez sokkal könnyebb, mint az órához ragaszkodni, hiszen ha pl orvoshoz kell menni 3-ra, de ő 3-tól alszik, az csak hisztihez vezet, mert felborul a megszokott rend.

2021. aug. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
1 éves a lányom, igény szerint volt tápszeres. Most kezdett el kialakulni valami napirendszerű dolog. Mivel ketten vagyunk itthon napközben, így nem stresszeltem magam rajta, hogy mikor alszik, mikor van ébren. Te se stresszelj rajta, mert az egész napirend egyik napról a másikra fel tud borulni például fogzás miatt. 8-9 hónapos korában volt egy kezdetleges napirend, na ahogy megindultak a fogai ez ugrott. Éjszakai ébredések, reggel tovább aludt, napközben meg fél-1 órát maximum. Az evés katasztrófa volt. Most úgy nagyjából ugyanakkor alszik, ugyanakkor eszik, de még most is van, hogy napokra felborul a rendszer. Egyébként a státuszon nem elvárás, hogy 7 hónaposan legyen napirend.
2021. aug. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mindig a baba jelzeseit figyeltem ennel jobb napi rend nincs is :)

Sajat maganak allitotta be a napi rendjet. Most 7 es fel honapos

2021. aug. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!