Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki hogy játszik, fejleszti az...

Ki hogy játszik, fejleszti az 1 éves gyerekét?

Figyelt kérdés

Lányom az a típus, aki nagyon jól elvan magában, matat, pakol, eljátszik a játékaival, lapozgatja a könyveket. A mese nem köti le (persze nem is várom, nyilván még nem sokat ért belőle), így ha olvasok neki, akkor is max egy rövid ideig nézi a képeket, és vagy belelapoz, vagy arrébb megy. Én béna vagyok abban, hogy énekeljek, mondókázzak neki, valahogy nem érzem hozzám valónak. Gyerekdalokat szoktam neki lejátszani, ha olyan, amit ismerek, éneklem is, de magamtól képtelen vagyok rákezdeni. Próbálom játék közben tanítgatni neki, hogy mi micsoda, de nem tudom, mennyire hasznos. Csomó mindent tud egyébként, megérti, amit mondok, tudja, ha azt kérdezem, hol van a képen a kutya, cica, ha kérdezem, hol van ez és az a plüss, megkeresi és elmegy érte, ha mondom, hogy adjon neki puszit, akkor a szájához nyomja. Mutogat egy csomót, rengeteget mozog, benne van a bírkózásban, kukucs játékban... de félek, hogy ez nem elég, lemarad esetleg. Mit kéne tudni egy 1 évesnek? Korai még az, amit én kevésnek érzek? (Olvasás, tanítás pl zöldségekre, gyümölcsökre, állatokra). Nem érett még meg rá, ezért nem köti le? Felesleges aggódnom?

Első baba, így nincs viszonyítási alapom, de rossz anyának érzem magam, hogy sokszor inkább hagyom egyedül matatni, felfedezni, és nem ülök non-stop mellette és magyarázok/mondókázok.



2021. aug. 9. 15:35
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Nem jó arra sem rászoktatni, hogy te szórakoztatod, mert későbbiekben is te leszel az animátor. Az önállóan játszani tudás is egy készség, amit tanulni kell. Másfelől az a "matatás" neki fontos, épp felfedez valamit, benne megzavarni és a koncentrációját megtörni sem jó. Leírásod alapján az égvilágon semmi baj nincs vele, érti amit mondasz neki, benne van játékokban, követ egyszerű utasításokat. Beszélj sokat hozzá és bővül a szókincse akkor is, ha még nem adja vissza. Olvasni lehet neki, de vagy hajlandó még végighallgatni, vagy nem, utóbbi esetben csak mutogass neki dolgokat a könyvben vagy kérdezz és mutassa meg ő. Odakoncentrálni egy dologra ebben a korban csak néhány percig tudnak, ez normális. Az is lehet hogy leülni sem hajlandó és csak menni-mászni stb. akar, akkor most épp ebben a korszakban van. Ha rossz anya lennél az egész kérdés fel sem merülne benned :)
2021. aug. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól el van egyedül is azzal nincs semmi baj.

Én játékokat vettem neki,de nem játszik vele sokat.ő inkább megy mint a gőzmozdony és ami az útjába kerül azt szedi le,nézegeti.

Vannak ilyen kis golyó pályák (össze rakhatod több féleképpen és szeretik nézni ahogy legurul a labda,mindig vissza pakolni),vannak építő kockák,mindenféle pakolós játék amivel az enyém is jól el van mindig.(nálunk az 10-15 percet jelent és nálunk az sok.😅)


Mondókázni és énekelni én sem szoktam,de kétlem hogy kimarad valamiből.Majd az oviban úgyis egy egész könyvnyi kisdallal és mondókával fog boldogítani.

2021. aug. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Sokat beszélgess vele, de hagyd matatni, szerencsés vay :), illetve játszón csúszdázni, játékokat kipróbálni, már ha jár, az enyém 11 hónaposan járt, 15 hónaposan muszáj volt játszóra járnunk.
2021. aug. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Én meg pl nem mondókázok, meg nem kukucs játékozok, és fogalmam sincs mi az a süti süti játék, és mikor volt itt a védőnő státusz vizsgálaton rákérdezett, és ott égett a fejem.


Arra bezzeg senki se kíváncsi hogy énekelek neki.🤷🏼‍♀️


Én megismertem pár másik anyukát akiknek kb egykorú gyerekeik vannak, és kb egyformán fejlődnek pedig ők mondókáznak stb.


Szerintem a leírtaknál többet nem kell csinálj, játék közben tanul, nem kutya, hogy tréningeld.

2021. aug. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Megnyugtattatok! ☺

Játszótérre rendszeresen járunk kb másfél hónapja, azt nagyon élvezi, úgy vettem észre, a többi gyerekre is egyre nyitottabb.


4# én se tudom, mi az a süti süti játék 😅 de most már megnézem akkor.

2021. aug. 9. 18:20
 6/10 anonim ***** válasza:
59%

Süti-süti kalácsot, mamának, papának, meg a kicsi (baba neve)-nak :).

Közben ritmusra tapsolni.

2021. aug. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%

"Olvasás, tanítás pl zöldségekre, gyümölcsökre, állatokra" Korai az még nagyon. Majd 2 évesen, vagy később.

1 évesen formabedobozott, gyürüpiramis.

15 hónaposan böngésző könyveket szerette, sok dolgot megmutatott benne.

Másfél évesen kezdte szeretni a nagyon rövid mesét: pipp és polli, boribon.

2021. aug. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem nem késő tanítani állatokra, zöldségekre stb., megjegyzi, legfeljebb később hozza elő. Hisz hány egy-egy szavas tematiku mesekönyv van állatos, járműves stb.

Az én lányom kétéves, komoly, komplett mondatokban beszél, enyhén szólva le lenne maradva, ha most tanítanám neki, hogy oroszlán, paradicsom, traktor ...

2021. aug. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Felno az magatoll nem kem bubujgatni
2021. aug. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
57%
Igen, és akkor úgy fogja írni, hogy "magatoll" ...
2021. aug. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!