Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi történt a 6 hetes babámmal?...

Mi történt a 6 hetes babámmal? Lehet növekedési ugrás?

Figyelt kérdés

Állandóan enne de folyton... Fél-1 óránként is. Aludni nem is tud nappal fel óráknál többet mert vagy azért hogy eszik vagy azért mert kakil, felkel. Eddig álmában is ment neki de most szenved. Az hogy kimondottan hasfájós nem hinném mert amúgy nem sír órákat miatta (és eddig nem is volt semmi baj csendes nyugodt baba volt alig sírt) csak előtte mielőtt sikerülne nyöszörög ritkán de inkább csak fetreng és nyög... Aztán cici kell neki. Bár ha jobban bele lovallja magát azt se veszi el még le nem nyugszik.

Jó nappal eddig se aludt sokat. Úgy szokott lenni h egy 3 órát egyben meg fel órákat de most az is elmaradt.

Aztán eddig éjjel aludt rendesen 2-3ig. Utána 5-6ig. De most elaludt 21:30 felé aztán 0:45kor már kelt és ugyanez miatt 3ig fent voltunk megint mert eddig fel óra szopi és aludt vissza most 10 percenként kelt a hasa miatt mert csak azután aludt vissza hogy kakilt.

Igény szerint szoptatok ugye szóval nem nagyon szeretném kínozni azzal hogy időre adok enni ha esetleg emiatt lenne az emésztésevel a gond bár olvastam hogy elvileg nem lehetne ebből baj hogy mindig kap ha kér mert sokszor csak komfortszopi van és azt is hogy most tanulnak emészteni attól is lehet ez. Főleg ugye ilyen melegben mert iszik is. Cumit nem fogad el amúgy próbáltam azt is. Vagy nagyon nehezen de inkább kocsiban csak. Pedig elvileg az se jó de mondom hátha.

Széklete van meg pisi is rendesen. Annyi h tegnap délután/este jó nehezen sikerült és nem is volt sok. Pedig szenvedett vele meg tornáztattam is. De előtte volt 2-3 nagyobb napközben. Meg ma éjjel/reggelre is lett.

Nem tudom hogy esetleg a D vitamin? Valaki írta h neki azért szenvedett. Bár nem tudom akkor nem most jönne ki 6 hét után. Enni nem eszek mást szintén hogy azzal lenne baj. A súlya is jó. 3480nal jöttünk haza 3790nel született most 4440 gr. Nem a hatalmas növekedés de a védőnő szerint oké.

Ja és a másik. Mint első gyerek nem tudom az mennyire normális hogy úgy kér enni h kapálózik ezerrel rázza a fejét és liheg mint a kiskutya de aztán nem tudja rendesen úgy bekapni és akkor azon húzza fel magát aztán sokszor már azért ordít mire nagy nehezen ratalal vagy mert éppen első szívásra nem jön és türelmetlen. Vagy éppen kiveri a kezével a saját szájából. Meg nyöszörög az elején aztán megnyugszik csak nehezen.

Szóval nincs valami baj vele hogy ilyen ugye? Idegi vagy nem tudom mert első babáskent gondolok mindenre. És mindent is lehet olvasni.

Amúgy kb pénteken kezdődött ez a nap közben nem alszom egyáltalán. De aztán vasárnap sikerült megint egy hosszabbat akkor megnyugodtam de most megint aztán már az éjjel is. Azért írtam most. Remélem nem "romlik" el ami eddig működött vagy rontottam el én is valamivel. Bár gondolom a frontok meg a meleg is számít. Kibirom ha muszáj meg imádom a gyereket csak sajnálom és remélem nincs nagy baja.


Annyi update hogy ezt este fogalmaztam... Ill hajnalban azóta a reggelt végig ordította de aztán az ölemben elaludt és kakilt. Azóta megint a 10-20 perces alvasok mennek közte cici vagy nyujtozkodas. Csak félek h kevés ez neki az alvás. Meg kicsit zavar h nem lehet lefoglalni mint eddig vagy játszani vele keveset. Mert vagy eszik vagy aludni próbál aztán amikor nem ezek vannak nyűgös vagy sír.


Bocsánat ha értelmetlen de alig alszom és szakaszosan volt időm szopik közben leirni szóval azért lett ilyen. De köszönöm előre is mindnekinek aki válaszol.

Írtam a védőnőnek is amúgy de még nem hívott fel, és más anyukák véleménye is jól jönne.



2021. aug. 12. 11:06
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Lehet növekedési ugrás, az akár egy hétig is eltarthat amíg újra beáll a kereslet-kínálat. Esetleg olvass utána a 4.trimeszternek. Pici még, te kellesz neki. Ha hasfájós azt tuti észre fogod venni. Én lecseréltem a Vigantolt Eurovitre bár nem sokat segített. Illetve a teljes tejszármazékmentes étkezés (mindent amit megveszel el kell olvasni hogy mi van benne, tejpor, tejsavó, tejsavópor és hasonlók kizárva)
2021. aug. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!