Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumi nèlkül tud aludni az...

Cumi nèlkül tud aludni az oviban az a kisgyerek, aki otthon alváshoz cumit kap?

Figyelt kérdés

8hónaposom cumival alszik.

Nem tudom, hogy próbáljam-e egy èves kora előtt a cumiról leszoktatni.Most talán könnyebb lenne mint kèsőbb.

Írnátok tapasztalatokat?



2021. aug. 15. 15:48
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
3 évesen megy oviba, nem ráér még?
2021. aug. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

8 hónaposan még teljesen mindegy.

A legtöbb oviban alváshoz lehet cumit használni, főleg 3 évesen.

2021. aug. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pedig most nehezebb mint 2-2,5 éves kora kürül.

Nálunk esélytelen lett volna fogzás alatt.

2,5 volt a lányom mikor "elvitte a nyuszi" kapott hrlyette egy rollert.

Könnyebben fogadta mint gondoltam.

Már előtte ezt megbeszéltük h jön a nyuszi és a xumiját elviszi, de hozneki valamit aminek örülne. Mondja meg h mire cserélné el a cumiját.

Azt hittem lesz hiszti, de nem.

2021. aug. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%

Bőven ráér kiscsoportban elhagyni a cumit. Az ovi egy nagy váltás, a cumi biztonságot ad, nyugtat. Ha most elveszed a cumit, benne van a pakliban, hogy átszokik az ujjára, amiről ki tudja mikor szokik le.


A nagyfiam cumis volt, kb. 3,5 évesen minden gond nélkül elhagytuk az alvós cumit. (Elvitte a cumi tündér, hozott helyette egy kis markolót.)


A kisebb gyerekeim nem fogadták el a cumit csecsemőkorban, ujjszopósak lettek. A fiú csak elalváskor, mesenézéskor szopja az ujját, a kislány kb. állandóan. Nem igazán használ semmi a leszokásban... Bárcsak elfogadták volna ők is a cumit, már el is felejtettük volna.

2021. aug. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 flora08 ***** válasza:
52%
Ne rágódj még azon, mi lesz az oviban. Ha akkor is cumival alszik, biztosan beviheti magával, legalábbis nem hallottam még olyat, hogy beszoktatós kiscsoportosnak ne engedték volna meg. Próbáld arra szoktatni, hogy csak alváshoz használja, akkor az oviban sem kell győzködni, hogy reggel tegye a zsákba, és csak pihenőhöz vigye be. (Az ovinkban mi is erre szoktatjuk a gyerekeket. Viszont elég nehéz, amikor ahhoz szokott a gyerek, hogy egész nap a szájában van a cumi. Akkor csak fokozatosan megy a dolog.)
2021. aug. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is úgy vtam h jaj ráér, de mint kiderült jó hülye voltam, hogy elhittem ezt. A legkönnyebb 1 éves kor előtt leszoktatni, később mindenkinek nehezebb. (Neki is neked is)

Nálunk pl volt ez a szitu amire konkrétan rakerdezel. Az oviba nem lehetett bevinni a cumit és ott nehezebben aludt el, vagy el se aludt és akkor az egész délután egy nagy tragédia volt.

2021. aug. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kislányom nagy cumis volt

Kb.másfél éves korában tért át arra,hogy csak alváshoz használta

Majd 2 éves szülinapja elött megszületett az unokatestvérem kislánya,mentünk babalátogatóba

A kicsi pont sirt,és a kislányom betette a cumit a szájába...elhallgatott,mondta a kislányom nem kell cumi,babáé

De mondom akkor este sem lesz cumi,ugye tudod?

Onnantól fogva nem kellett neki a cumi este,és nem is hiányolta,nem kereste,elaludt cumi nélkül

Megérett rá,elfogadta,és nem sietettem

2021. aug. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
8 hónaposan szerintem még semmiképpen se vedd el tőle. Óvónő vagyok, nálunk alváshoz hozhatják a kiscsoportosok a cumit, azzal a kikötéssel, hogy a nap folyamán máskor nem kapják meg.
2021. aug. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!