Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7-8 hetesen is kijöhet a...

7-8 hetesen is kijöhet a hasfájás a babán?

Figyelt kérdés

Holnap lesz 8 hetes a babám és durván egy (max kettő) hete szokott erőlködni kakilás előtt van hogy sír is. De inkább már jóval előtte. Van hogy a kaki álmában vagy egy hang nélkül sikerül. Egyébként a puki se mindig terheli meg de mostanság egyre gyakrabban. Infacol és BioGaia van neki mert védőnő ajánlotta. És Espumisan is van itthon (felkészültünk az elején mivel kisfiú de nem kellett eddig) ha nem működne bár úgy néz ki egyenlőre nincs változás sőt mint írtam rosszabb.

Szóval talán az emésztés zavarja jobban.

Eddig nem volt semmi gond vele. Bufi egy-két nagyobb mindig sikerült hamar és bukni is két hetente egyszer ha szokott akkor is keveset.

Igazából az éjjel ugyanúgy egyszer max kétszer kel de nehezen alszik el és álmában is fetreng és húzkodja a lábát, így viszont a visszaaltatás hosszadalmasabb mert sokszor megébred mire sikerül.

Sokan mondták (védőnő is) hogy most alakul az emésztése szóval lehet ez a baja mert egyébként vidám és a sírás is abba marad ha kap cicit viszont félek hogy attól lehet rosszabb neki bár nem biztos hogy a eszik is mindig, de ha igen. A cumit nem nagyon fogadja el az öklét szokta még "enni" nyugtatásként.

Egyébként 20-30 percnél többet sosem sír egyszerre de azt is elég látni és mindkettőnknek szenvedés.

Eddig mindent ettem, szóval nem tudom az mennyire befolyásolhatja most a dolgokat ha eddig nem.

Kaki az sárga és annyi változott h ritkábban van de nagyobb mennyiség.

A szoptatást nem tudom 3 órán keresztül húzni (kaptam ilyen tanácsot is) mert 1,5-2 óra a max mivel az elejétől fogva igény szerint szoptattam és ugye mint mondtam nyugtatásként se nagyon fogad el mást. Valamint nem akarom azzal kínozni hogy sírjon ha kéri meg egy órát vagy többet. Igazából az zavar hogy nem tudom mennyire alussza ki magát így ha nyugtalan. Nappal is keveset alszik. Meg persze nekem sem mindegy mert ha keveset alszik én sem tudok és mire elaludnék ő már kel is fel (legalábbis nappal reménytelen akkor aludni ha ő is éjszakától meg félek hogy egyre rövidebbek lesznek).

Remélem nem rontottam el nagyon semmit a babával, első gyerekes vagyok szóval nekem minden új és ijesztő 😄



2021. aug. 24. 12:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem iszol valamilyen tejserkentő teát? Nálunk az okozott hasfájást.

Sajnos igen, 8 hetesen is lehet ilyen, de a 12. hét körül el szokott múlni, persze nem mindig.

Próbáld meg, hogy evés után bufi és 15-20 perc múlva újra büfiztetés. Ha bealszik akkor ez nyilván nem működik.

Szopi elején hirtelen sok tejnél szoktak nagyobb levegőadagokat nyelni. Nagyon erősen jön a tejed?

2021. aug. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igazából csak azt a maláta italt Karamalz vagy mit szoktam de nem tejserkentés miatt hanem mert finom és a nagy melegben inkább azt ittam mint sört vagy bármi alkoholosat.


Oké meg próbálom igaz sokszor bealszik de mivel többnyire most felkel hamar így van rá esély hogy lehet újra.


Ja azt nem mondtam bimbóvedőt használok bár mostanában egyre többször nélküle kell mert nem bírja kivárni mire megindul ha már amúgy is sír és jobban hergeli magát... Aztán akkor megnyomom hogy jöjjön és ha érzi rajta már szopizik is.

Egyébként gyorsan jön igen és van is elég.

2021. aug. 24. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!