Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babahinta, ringató belefér a...

Babahinta, ringató belefér a kötődő nevelésbe?

Figyelt kérdés
Ha igen, milyet ajánlotok?

2021. aug. 24. 21:36
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

Hagyjuk már ezt a kötődő nevelést uram atyám, mi az, hogy belefér-e egy nyavajás hinta? Agyam eldobom mennyi van aki ilyen hülyeségek szerint nevel gyereket 🤦‍♀️ Mellesleg a sok okos szerint már akkor is kötődve nevelsz ha nem hagyod sírni a gyereket, elvilekben nem kell semmi egyébnek megfelelni, múltkor jól ki lettem oktatva. Szóval ok a hinta, ha nem üvölt benne a baba. (?)

Adamo hinta vált be nekünk egyébként, hogy a kérdésre is válaszoljak.

2021. aug. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Miért ne férne bele? Nem értem. Csak akkor nevelsz kötődően ha hordozod egész nap?
2021. aug. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

Kötődően nevelek,de nem is értem a kérdést. Ha egy baba jól érzi magát az adamoban attól még nem fog kevésbé kötődni.

Ez nem egy szekta, nincsenk szabályok, egyszerűen figyelj az igényeire. Pl vannak babák akik nem is szeretik a hordozást ettől még lehet kötődően gondoskodni róla.

2021. aug. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Különös, hogy ez a "kötődő nevelés" szókapcsolat milyen frusztrált (stílustalan) megnyilvánulásokat vált ki egyesekből (21:45 pl.).
2021. aug. 24. 22:06
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
4: ameddig ilyen birkák a hívei a “módszernek” akik ilyen hülyeségeken pörögnek és ilyen szőrszálhasogató módon vekengenek azon, hogy mik a keretei ennek, addig mindig lesz olyan akiből leoltó stílusú reakciót vált ki egy ilyen kérdés. Gyereket érzéssel kell nevelni, nehogymár egy ilyen nyavalyás, mindenkire ráhúzható kókler “módszer” határozza meg hogy te otthon mit mersz csinálni vele meg mit nem, ez szánalmas.
2021. aug. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

Azért vált ki indulatokat, mert sokan elolvasnak két blikk cikket és már le is vonták a következtetéseket.


Érzésből pont h bajos nevelni, mert a 30-as korosztályt még jócskán a tekintélyelvű, ridegtartásban felnőtt generáció nevelte.

Azaz nekünk lehet sok hibás intuíciónk a gyerek nevelésével kapcsolatban (pl. h egy másfél éves gyerek tudatosan manipulál).


Ha kötődően szeretnél nevelni, akkor nézz sok youtube videót szakértőktől (én sétálás és takarítás közben szoktam hallgatni) és olvass könyveket.

Mivel ez nem egy olyan dolog, amit el lehet magyarázni pár szóban.

Én már több mint 10 órányi előadást meghallgattam és ezek alapján rakom össze a képet. (Könyv olvasással lassabban haladok mert ahhoz külön le kell ülni)


Ha valaki csak egy-egy valamit elolvas, akkor bizony nagy kavar lehet a fejében a módszerről. Ami igazából nem is egy adott módszer, hanem inkább szemléletmód.


Én jobban szeretem a válaszként nevelés kifejezést, jobban fedi azt amiről szó van.


Lényegében kérsz kölcsön vagy bérelsz egy ilyen hintát és belerakod, mit szól hozzá. Ha sír és te nem erőlteted bele h de akkor is te büdös kölök, akkor kötödően neveled éppen :)

2021. aug. 25. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%

amúgy a kötődő nevelés módszerei és elvei vannak eddig a leginkább alátámasztva tudományos kutatásokkal és bizonyítékokkal.

Úgy vélem a tanultabb rétegnél, akiknek nem derogál könyvet venni a kezébe és előadásokat hallgatni, azoknál lesz a jövőben egyre elfogadottabb és általánosabb nevelési szemléletmód.

2021. aug. 25. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%

Nem a kötődő nevelès váltja ki az ellenèrzèseket, hanem az ilyen abnormális kèrdèsek, hogy szabad - e a gyereket hintáztatni.Elkèpesztő, hogy manapság mennyi ostobaság van!!!

Figyelj inkább a gyereked igènyeire, ès ne ragaszkodj foggal körömmel valami bugyuta módszerhez.

2021. aug. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
16%

"Figyelj inkább a gyereked igènyeire, ès ne ragaszkodj foggal körömmel valami bugyuta módszerhez."


És ezzel pont leírtad ennek a "buta" módszernek a lényegét. 🤣

2021. aug. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
86%

8-as vagyok

9-es igazad van 😂, csak èn nem konkrètan a kötődő nevelèsre gondoltam a "valami bugyuta módszerhez" alatt, hanem úgy általában a különfèle módszerekre.Semmi bajom a kötődő nevelèssel sem, meg jó pár szuper módszer van, de az a vèlemènyem, hogy ezekről nagyon jó minèl többet tudni, ès a saját magam, szűk családom ès a gyermekeim igènyeit figyelembe vève rugalmasan alkalmazni ezeket.Ha valamit erőltetni kell, csak azèrt mert egy módszer így tanítja, de nekem, vagy a gyerekemnek nem tesz jót, akkor az biztos nem hasznos ès èpítő senkinek.

Szóval nem vagyok egyetlen szeretetteljes módszer ellensège sem, csak a merevsèg ellen emelek szót 🙂.

2021. aug. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!