Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A csak pisis pelenkát mennyire...

A csak pisis pelenkát mennyire hagyjátok megtelni? Hogyan lehet azt csinálni, hogy teljesen megtelve legyen a csere, de még pont ne ázzon át?

Figyelt kérdés
Kinél mennyi pisi az aminél már cserél pelust? Ki lehet maxolni valahogy, a pazarlás elkerülése végett, hogy akkor legyen a csere, amikor már 100%-ra megtelt de még pont nem ázott át?

2021. aug. 26. 15:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%

Használj moshatót, ha zavar a pazarlás!

Mivel egy átlagos pelenka többet bír 3 óránál, 3 óránként (max 4) viszont "illik" cserélni, mert nem egészséges benne pácolódni (csak gondolj bele: a vér ugyanolyan steril, amikor kifolyik mint a pisi, mégse ülsz egész nap ugyanabban a betétben, ha éppen gyenge).

2021. aug. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell tapasztalni. Bár inkább mindig előbb cseréltem, minthogy full tele lett volna
2021. aug. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%

Nem nagyon hagytuk megtelni. Ha pl. délutáni alvás után kicsit is pisis volt, cseréltük.

Az első fél év után (ameddig csak szoptak) átlag napi 5 pelenkával lehetett számolni mindegyik babánknál.

2021. aug. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Ne várd meg napközben, hogy full tele legyen, miért akarod, hogy a babád feneke pisiben aszalódjon...? Vannak babák, akik sírnak is egy idő után pisis pelenkában. Szerintem 4 óránként kell cserélni legkésőbb, mint a tampont.
2021. aug. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%
A kislányom 10 hónapos. Fixen cserélek pelenkát ébredéskor, délelőtti és délutáni alvás előtt, és persze éjszakára is adok rá fürdés után. Ha közben kakil (napi 1 alkalom), akkor is. Így egy nap max 3-4 pelenkát használunk. Nem próbálom kimaxolni a pisis pelusokat, igyekszem vigyázni a bőrére. Próbáljátok ki az olcsóbb pelusokat is, ha esetleg az anyagiak jelentenék a gondot.
2021. aug. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
27%
Nem igazán értem ezeket a válaszokat, másfél éves a lányom, és max másfél óra után már cseréljük a pelenkát. Sok vizet iszik, ha két óráig hagyom rajta, már akkor piros lesz neki... Hogy bírjátok négy óráig rajtahagyni a pisis pelenkát?? 😳
2021. aug. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
58%

Gyerekfüggő..

Vannak sokat ivó/ pisilő babák és vannak olyanok, akik nem.


7.. ez brutál


Nálunk a 1,5 èvesemnek napi 4 max 5 pelenka megy el..


Amíg kicsi (4 hós)volt, addig volt csak ilyen..

Azóta csak amiatt cserèlem, hogy ne pangjon sokáig a pelus rajta..vagy kakis lett.


Sosem piros semmije, nem is kenem neki.( kakára szól már)

2021. aug. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
26%
8, egy kortyot sem iszik a gyereked, vagy mi? Hogy lenne már napi 4-5 pelenka? Nézzük. Fürdés után egy pelus. Alvás előtt (2 órával fürdés után) megint csere, mert ha egy kicsi is van benne, nem hagyom így elaludni. Éjjel egyszer kel, akkor tele a pelus, cserélem. Reggel ismét csere. Délelőtt még egyszer. Ebéd után, alvás előtt még egyszer. Alvas után megint csere. Délután még legalább 1x csere, utána fürdés. Aztán ha bekakil (1 v 2 szer egy nap, akkor nyilván azt is cserélem.) Legalább 1-2 liter vizet megiszik egy nap, plusz reggel 2 deci kakaó.
2021. aug. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Moshatòt azonnal cserèltem, ha belepisilt. Eldobòsat pàrszor pròbaltam ,,kimaxolni" de csak annyit èrtem el, hogy visszatartotta a pisit peluscserèig, ha szerinte màr tùl tele volt.
2021. aug. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

9 nálunk 1,5 évesen így volt: fürdés után 1 pelus (ő fürdés után azonnal ment is aludni), az reggelig rajta volt, én éjjel sosem cseréltem pelust csak újszülött korban. Reggel még 1, az rajta volt, amíg indultunk a játszira. Lemenetel előtt újat kapott, az rajta volt ebéd utánig. Alvás előtt újat. Alvás után, vagy azonnal vagy 1 óra múlva kapott másikat, attól függően, mennyi volt benne. Az meg fürdésig bírta. Ez 24 óra alatt 5 pelus. Plusz ha kakilt tiszta pelusba, akkor nyilván egyel több.

De ő nem ivott meg 2 litert egy nap, jó, ha 1 lement.

2021. aug. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!