Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik nevet adnátok kislányna...

Melyik nevet adnátok kislánynak? Vezetéknév Szamosfalvy és második neve a Róza lesz.

Figyelt kérdés

A nevek: Elvíra, Frida, Tilda, Lúcia, Anna, Karola, Evelin, Zita, Stella, Ivána, Bianka, Bettina, Veronika


Melyik nevek tetszenek és melyek egyáltalán nem?


2021. aug. 28. 19:52
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
43%
Bianka,Anna.
2021. aug. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
69%
Nem adnék 2.keresztnevet. Hosszú eleve a vezetéknév. A Róza tökéletesen illik hozzá.
2021. aug. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Az a baj hogy a Róza hagyomány a férjem családjában, az anyukája, a nővére, a nagymamája is Szamosfalvy Róza, csak így. Én ezt már soknak találom egy családban.


Az én kedvenc nevem a Mária lenne, de azt eddig mindenki leszólta.

2021. aug. 28. 20:28
 14/34 anonim ***** válasza:
76%

Nekem a kevésbé népszerű nevek nem tetszenek annyira, főleg idegen írásmóddal inkább a hagyományosabbak. Sokan fogják tudni leírni a Stella-t például, mert más az ejtés mint az írás.


Ha mindenképp választani kell, nekem Evelin, Bettina, Veronika a három dobogós. A többi túl különleges, vagy számomra negatív személyhez kötöm.

Csatlakozom az előttem szólókhoz, a sima Róza hangzik a legjobban.


1. válaszából az első ami lejött, így egybe olvasva, hogy sokszor kellett monogramot írni a suliban, oviban írtak nekünk. Na most ez Sz. A. R. lesz az Annával, ami kétlem hogy senkinek nem esne le és nem csúfolnák/szólnának be miatta. Ő sem biztos, hogy boldog lenne tőle, ha észreveszi.

Sokan egyébként is utálják hogy három nevük van. Nem szeretik a harmadikat, vagy éppen a másodikat, attól függ melyiket használják.

2021. aug. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
37%

Így már érthető miért csak 2. névként jöhet szóba.

A Mária nekem sem tetszik. Plzssz a Mária Róza nem is hangzik jól.

Így az Annát mondanám befutónak

2021. aug. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
30%
Ebből az anna, a többi túl modern a régies névhez, mária nekem sem jön be.
2021. aug. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
82%

Juj, hát őszinte leszek. Így teljességgel megértelek, hogy szeretnél 2.keresztnevet.

De én mondjuk kapásból megszakítanám ezt a "szép" hagyományt. 🤷‍♀️

Az én gyermekem nem lenne a 8.Róza a családban. Bocsi 🤷‍♀️

2021. aug. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
65%

Nem adnám a Rózát. Annával a monogram Sz. A. R. Lenne!!


Szamosfalvy Sára

Szamosfalvy Mária

Szamosfalvy Rózsa (kompromisszum)

Szamosfalvy Ella

Szamosfalvy Rozália

Szamosfalvy Eszter

Szamosfalvy Stella / Sztella

Szamosfalvy Amélia

Szamosfalvy Doroti

2021. aug. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
11%
Elég a Róza. Így is hosszú neve lesz szegénynek. Gondolom nem hercegnő vagy grófnő lesz, hogy ennyi neve legyen... Ne szúrjatok ki vele.
2021. aug. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
5%

Nálatok ki kellett írni a monogramnál a 2. Keresztnév betűjét? Mert nálunk nem. Se én se az oszt társaim nem használtuk a 2. Keresztnevünket még monogramban sem

Dolgozatnál névfelírásban sem. Csak hivatalos papírokon szerepel. Sokan azt sem tudják h 2 keresztnevem van

2021. aug. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!