Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mièrt ilyen èhes èjszaka? Èn...

Mièrt ilyen èhes èjszaka? Èn rontom el az ètkeztetèst?

Figyelt kérdés
Kisfiam pont ma 9 hònapos. Fogzik ezerrel,döcögősen ment a HT,viszont a 2 felső fogak után vègre jobban elfogadta a szilàrdat,tehát eszik azèrt már jobban,reggel ès lefekvèskor kap mèg tápszert, nèha az ebèd mellè,mert a foga miatt nèha csak pár kanállal kèr,ez változò. Egy időben màr èjszaka csak hajnali 3 kor kèrt tápszert,majd kb reggel 8 kor,èbredès után. Most egy hete èjfèl max 1- kor felkel,tök èhes,sìr èrte,majd reggel 6 körül megint adni kell neki,meg van èrte veszve. Ezután már tìzòrait kap,s rendszerint vissza sem alszik ilyenkor,általaban fèl 7 kor kelünk,sajnos. Szerintem nappal kap elèg táplálèkot,mindig kunyerál tőlünk is,darabosat is eszi szèpen már,mindig kèszìtek gyümölcspürèt,husit,főzelèket,pèkáruk,nasik,joghurt,tùròkrèm,tejpèkek mennek nála. Nem azt mondom,hogy egyszerre bevág 250 grammot,de azèrt megeszi, ami neki elèg. Utána mindig vìzzel kìnálom,időnkènt kukorica pufikkal,keksszel,s kibìrja a kövi ètkezèsig. Na meg ha èhes ő aztán jelez az tuti. Viszont stresszelnek a családban,hogy már bőven nem kène innia tápszert èjjel,adjak vizet neki vagy ne 5-6 körül adjak tejpèpet,vìzbe grìzt,hanem kèsőbb. Na de lefekvèsnèl tápszert kap,ìgy jön ki időben is,5-6 közt szilárd,majd 9 körül tej,s alvás...Cumit nem fogadja el,nem megnyugtatás miatt kel fel,hanem mert borzasztò èhes..
2021. aug. 29. 10:06
 1/10 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 10 hónapos és anyatejes, úgyhogy nem tudom, mennyire releváns a válaszom. Azért írom le, mert lehet estére meg lehetne próbálni nálatok is másként az etetést. Nálunk a vacsi 7-kor van. Tegnap pl. két virslit evett meg és egy szelet kenyér belsejét. Altatni 8:30-kor szoktam és simán lemegy 200-250 ml anyatej.


Ha megvan a probléma, látod, hogy éhes, akkor próbálj meg ezen segíteni. Adj estére tartalmasabb dolgot pl, vagy ne teljen el 4 óra a vacsi és az esti tápszer között.

2021. aug. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Figyu, nem akarlak lelombozni, de a gyereked éhes!


Sokkal több tápszert kellene kapnia nappal. Ő tudja, érzi,ezért kéri éjszaka.


A nappali étkezései nem elég táplálóak, laktatóak.

Sok a joghurt, pufi, keksz, gyümölcs.... Ezek NEM ételek!! Ezek nasik.

Ezeket tápszer ELŐTT add. Utána meg lakjon jól tápszerrel.


Nem véletlenül hívják a hozzátáplálást HOZZÁtáplálásnak.

Ez azt jelenti, hogy MINDEN étkezéskor kap tápszert/anyatejet is a gyerek 1 éves koráig.


A családdal NE törődj. A gyereked sír, hogy éhes, de te nem adsz neki nappal, csak 2x tápszert??

Most ki a fontosabb??

Gondolkodj el rajta.


Kapjon reggel, délben, délután meg este lefekvés előtt. Hadd lakjon jól.

Mindig a hozzátáplálás után add a tápszert.

2021. aug. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Koszonom egyes,meg fogom probalni. 2 virsli?azta,en eszek annyit meg :D fiam ehhez kepest ilyen eteleket meg csak kostolgat..de nem eszik meg ennyit...Ma pl kapott tizoraira szilva-alma puret+ kekszet reszeltem bele,illetve megevett meg egy joghurtot is...

Kettes,koszonom,valamilyen szinten igazat adok,lehet tobbszor kellene kinalnom,minden etkezes utan,de ugy voltam vele,hogy ha az etkezes utan nem sir,jol elvan,jatszik s kibirja a 3-4 orat,kozben itt-ott nasizhat akkor az etkezes ki van valtva erho nem kell tej. Vagy szerinted mit jelent az etkezes kivaltasa? Ugy gondoltam ez bekovetkezett nalunk... Ha ehes,jelez,de nem igy szokott lenni,kiveve ha az ebed nem izlik vagy csak par kanal megy le,akkor mindig megkinalom,termeszetesen. A gyumolcsot sem magaban adom,szoktam neki gabonas pepbe keverni vagy rizspehelybe,joghurt zabbal,esetleg tejpep ezekbol siman megeszik 200 grammot,mert szereti. Na de persze ertekelem,hogy segiteni akarsz,talan van benne igazsag,meg fogom minden etkezesnel kinalni tapszerrel...Most pl ebed nem nagyon kellett neki,bement 200 ml tej

2021. aug. 29. 13:30
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

9 honapos konyorgom!!

Majd ha 4 evesen is azert kel ejszaka tobbszor is, mert ehes, akkor tessek aggodni. Tapszert pedig meg nyugodtan lehet neki adni, nem kell felni tole.

Aki pedig stresszel, azzal nem kell beszelni. Francnak hianyoznak a keretlen tanacsok, foleg, ha attol kapom, aki 20-30 eve nevelt utoljara gyereket.

2021. aug. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Koszonom,a sulya rendben van egyebkent,kis husika...Elso baba,igy ez az etkezes kivaltas dolog zavaros...sokaig nem tudtam ha megevett jo adag kajat kinaljam tapszerrel vagy sem..aztan anyosomra hallgattam,aki szerint ha allandoan szilard utan adok tejet sose fogja elhagyni es azr fogja preferalni,mert oban volt ilyen idoszak a fogzas miatt,rastresszeltem,mert 2 kanalnyi etelt fogadott el,kb 3 hete eszik jol es orultem,hogy hurra,kivaltottuk at etkezeseket vegre,erre ejszaka ehen akar halni :(
2021. aug. 29. 21:54
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Es meg egy jo darabig fel is fog kelni enni ejszaka :) Jo persze, kivetelek mindig vannak, de nyugi kerdezo, mindent jol csinalsz.

Anyosra nem kell hallgatni.

2021. aug. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A fiam most 9 hónapos. 3 étkezés van kiváltva (tízórai, ebéd, uzsonna). Az elején kínáltam még tápszerrel étkezés után, de már nem fogadta el, így teljesen elhagytam. Csak reggel és este kap tápszert. Viszont ő is elkezdett ébredni éjjel, mert éhes. Most a vacsoráját úgy kapja, hogy fél adag tápszerbe rakok rizskását és ezt kanállal adom neki aztán visszük fürdeni. Fürdés után megkapja a másikfelét cumisüvegből, így eltelíti rendesen és alszik egész este.
2021. aug. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolso,ezt kiprobalom en is,koszi :) Koszi 6-os Neked is!:)
2021. aug. 30. 04:48
 9/10 A kérdező kommentje:
Hat csajok hiaba etettem tegnap a leirtak szerint,ugyanugy ehes volt mar ejfelkor szinte percre pontosan bevagott 210 ml-t,vacsira fel 7 kor mwg egy nagy tal kb 200 gramm pepet..Ja es reggel 5 utan megint evett 180-at,s aludtunk 8-ig... En mar nem tudom miert eszik ennyit,nappal is kinaltam mindig tapszerrel,az ebed utan 100 ml lecsuszot,de tobbszor nem igazan kerte max 20 ml-t ...Ferjem szerint az atlagnal nagyobb a gyerek s szerinte a 3-as Milumilt kene megprobalnunk,de szerintem korai...(orvos szerint is nagy, 9,4 kg,80-as rucik epphogy jok,12cm talphossz,mindenki 1 evesnek hiszi😬)
2021. aug. 31. 09:47
 10/10 A kérdező kommentje:
Ja es persze lefekvesnel este 8 utan 210 ml -t evett meg...azt hittem a fele sem kell majd neki a pep utan..feneketlen gyomor,komolyan :D
2021. aug. 31. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!