Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kb mikor kezd el szófogadóbb...

Kb mikor kezd el szófogadóbb lenni, értelmesebb egy egy éves gyerek?

Figyelt kérdés
2het mulva egy eves a fiam, de annyira szofogadatlan meg mindig, mikor lesz az ha raszolok nem csinalja, amit nem szabad? Nagyon faraszto, egyre rosszabb, nem lehet kordaban tartani, kiabal ok nelkul, minden apro porszemet a szajaba kapkod, aztan ha kiveszem a szajabol egtelen orditas vergodes van, arcon csapkod folyamatosan. Probalom picit nyugisabban nevelni, de elfogy a türelmem neha mar, jatszoterre se szivesen viszem, amit ott muvel.. Sztem ciki ha vergodik egy gyerek. Neha meg annyira csendesen eljatszik magaban, hozza se lehet szolni. Az ejszakai alvas is szornyu, akkor is orditozik, nem tudjuk miert, pedig koztunk alszik, sajat agyaban kb 1 orat alszik, egyebkent ténylegesen nem ebred fel soha.. Sőt felebresztem, hogy ne orditson. Masnak is ilyen a gyerek? Ezek mennyire normalis dolgok? Nekem eleg idegesítő, mert mi nem ilyenek vagyunk,én szeretnem, ha fegyelmezetten viselkedne. Hogy tanithatnam meg erre?

2021. szept. 9. 09:46
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
88%
Nos, csak szólok, a kamaszkor rosszabb lesz
2021. szept. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%
Felébreszted, hogy ne ordítson? Ez mit jelent? A többi jajj... Mindjárt leírom, hosszú lesz.
2021. szept. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
31%

Mit lát a védőnő? Ő nem vett észre rajta valami szokatlan viselkedést?

Az én fiam sem volt egy angyal ilyen idősen, de kordában lehetett tartani. Szerintem amit a tied csinál az túlzás sajnos :(

Át kellene látnod a helyzetet, hogy mi lehet az ok. Épp azt olvastam nemrég, hogy pszichológusok szerint nincs olyan, hogy rossz gyerek. Mindig van valami ok a viselkedésre. Következetesség hiánya, környezeti tényezők, idegrendszeri dolgok, bármi.

Az is lehet hogy ki fogja nőni.

Az alvós ordítás viszont pavor gyanú nekem.

2021. szept. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%
15hónapos és nem jobb. Egész napom abból áll, hogy "nem, nem szabad...gyere onnan" és cipelem arrébb. Próbálgatja a határait. 🤷‍♀️
2021. szept. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
89%

Tehát először is: dackorszak. Olvass utána, hosszan tart, egyetlen egy ellenszere van, a következetes nevelés. Tehát ha valamit nem szabad, akkor azt akkor sem szabad, ha a feje tetejére állva, ordítva pörög egy nyilvános helyen, miközben összehányja magát a hisztitől. A nem az nem, akár anya, akár apa mondja. Magyarázni egy éves gyereknek (mit miért nem) még nem nagyon érdemes, hiszti közben egyáltalán nem. Egyszerűen "nem" és kész. Ha látja, hogy nem ér célt a hisztériával meg fog nyugodni és megy az élet tovább, viszont ha időnként engedsz neki, akkor megtanulja, hogy ha emeli a tétet (nyilvános hiszti, nyál csorgatás, mások bántása, később a saját fejének falba verése vagy a saját hajának a tépése) engedsz neki - tehát mindig, amikor épp nemet mondasz, még durvább dologkat fog csinálni.

Tehát újra: egyszerűen NEM és kész, és utána akkor sem lesz az amit ő akar, ha te is meggondoltad magadat. Lehet másként is, leírtam fentebb, mi lesz a következménye.

Aztán játszótér: ha nem jártok játszótérre, nem fog normálisan lefáradni se testileg, se szellmileg (ergo nem fog rendesen aludni), ráadásul nem tanulja meg, hogyan kell másik gyerek mellett viselkedni, ezt pedig minél előbb el kell sajátítani. Játszótéren nem az a gáz, ha egy gyerek hisztizik, ehhez ott mindenki hozzászokott már, hanem az, ha engeded helytelenül viselkedni (homok dobálás másra, más játékának elvétele engedély nélkül és hasonlók).

2021. szept. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:
Ennek a pavornak utananeztem, hat kb ez lehet. Egyebkent, ügyes fiú, boldog, mindig mosolyog, elég onallo, nem egy ölbe baba, hiaba olelegetnem ő nem igazan igenyli, max ha beteg volt. Nappali alvasa is aggaszt, mert delelott alszik masfel, 2 orat, es delutan mar nem tudom elaltatni az istenert se, persze este 8kor elajulva alszik el. Vedono itt nem igazan tájékoztat semmirol, statuszokon megyunk csak, majd lassan megyünk es rakerdezek, ezek mennyire normalis viselkedes formák. Elso gyerek ugyhogy nem tudom milyen egy kisgyermek viselkedese, azert is kerdezek masokat is. Mert ha ilyen minden gyerek akkor valahogy kibirjuk..
2021. szept. 9. 10:03
 7/41 A kérdező kommentje:
5-ös igen értem, amit írsz, en elég szigorú vagyok, nem engedek neki semmi olyat, nem vagyok engedekeny szülő. Csak leszarja egyelőre. Meg se all egesz nap, ő nem ül le, az alvason kívül nem igazán pihen soha, szoval épp ez az, hogy nagyon elfarad. Nem a jatszoteren fog kifaradni, ott meg a fuben maszason kivul massal nem tud jatszani. Homokozni még nem engedem,... Abbol csak baj lenne. Azért viszem, hogy a gyerekeket nezze, nevetgeljen velük, egyelore, mivel tőle nagyobbak járnak oda. De elvezi, csak felszed minden szart es megeszi, aztan megy a vergodes mert nem engdem, aztan jovunk inkabb haza, mert igy semmi ertelme ott kuszkodni. Babakocsiban szepen megnyugszik, ül, nezelodik. Én mindent probalok, de nem egy nyugis gyerek az a helyzet.
2021. szept. 9. 10:10
 8/41 anonim ***** válasza:
100%
Szófogadóbb?!? :) Az első év a legnyugisabb. Utána jön pár évig a dackorszak, aztán a társasági “elvadulás, amikor közösségbe kerülve lát mindenféle jó és rossz példát. Lesznek nyugisabb időszakok, de felnőtt koráig sok lázadás lesz.
2021. szept. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
55%
Bocsánat, akkor teljesen félreértettelek. A nappali alvás nagyon kevés, az éjszakai ordítva kelés pedig nem, nem szokásos. Jó volna a nappali egy alvásból kettőt csinálni, hátha akkor az éjszaka is változik, de írtad, hogy ez nem megy. Esetleg egy kora délutáni nyugis ledőlünk az ágyra, és mesét olvasunk program? Hátha bebólint.
2021. szept. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:

Nekem sose volt nyugis.. Sztem gyerek függő, mar 4honaposan is pörgött..


Lemaradt, hogy a pelenkazas, oltozteteskor mar hanyingerem van, mert akkora kuzdelem az egesz, orditozas, nem hiszem el, hogy 1 ev alatt nen szokta meg, mindig mindent ugyanabban az idoben helyzetben csinalok.. Gyors vagyok, De szenvedes, inkabb mint egy kozelharc..

2021. szept. 9. 10:20
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!