Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit kentek a kenyérre két...

Mit kentek a kenyérre két éves gyermekeiteknek? Esetleg más reggeli/vacsora ötlet?

Figyelt kérdés

Én a következőket, de szeretnék mást is megkóstoltatni vele:

Vaj, margarin, padlizsánkrém (de majonéz nélkül készítve), körözött, tejföl, lekvár (házi), tojáskrém (tojássárgája vajjal kikeverve), túrókrém (natúr túró kefirrel és egy kis porcukorral keverve), töpörtyűkrém.

Felvágottat, bolti májkrémet nem szívesen adok neki, bár néha ő is kap virslit, mert egyszer megkínáltam és imádja.

Illetve bundáskenyeret, vajas-sajtos melegszendvicset, hagymás rántottát is szoktam reggelire készíteni.

Tudnátok javasolni még néhány tipikusan reggelire/vacsorára elkészíthető ételt, szendvicset?

Előre is köszönöm!


2010. aug. 31. 12:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%
Disznózsír. Csak erre van most pénzünk. :(
2010. aug. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
Margarint. Ünnepnapokon kis sajt is. Szintén erre van csak pénzünk.. :(
2010. aug. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Májkrémet magad is tudsz készíteni, lesütöd a csirkemájat, vajjal.... turmixolod.


Sajtkrémet is tudsz házilag-reszelt sajtot, vajjal kikeversz (lehet, hogy ebbe kell más is-nem tudom. A neten tuti találsz róla leírást).


Az én lánykám nem kenyeres, nem szendvicse-így ötletet nem igen tudok adni.

2010. aug. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A majonézt miért hagytad ki a padlizsánkrémből? Én úgy adtam a fiamnak (most lett 2 éves), ahogy mi esszük. Majonézt már ehetnek nem? Vagy én nem csináltam valami rosszat? :) Bocs, ez csak kíváncsiság.

Én is kb. azokat szoktam neki adni mint te. Felvágottal a vajas kenyeret, vagy sajtkrémet kenek rá. Kimondottan imádja a virslit. Én adok neki bolti májkrémet és felvágottat, mert lassan hozzá kell szoknia, hiába tudom hogy bármi lehet bennük. Ősszel megy bölcsibe, ott sem fogják nagyon kímélni őket szerintem, ő meg már azt eszi amit mi. Szokott kapni még tejpépet, bár már egy ideje úgy csinálom, hogy joghurttal keverem neki össze, nem vízzel, így finomabb és laktatósabb. Néha kap Nesquik gabonapelyhet tejjel. Vacsira amúgy az ebédből szokott még enni.

Amiket próbáltam, de nem szereti: tojásrántotta, tejbegríz.

2010. aug. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
12%
éljenek a szülők akik pénztelenségbe szültek és csak vajaskenyeret kap a gyerek ....
2010. aug. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Méz, lekvár (házi, sk készítésű), töpörtyű, sajtok, kolbász, felvágott.
2010. aug. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Rio mare tonhalkrémet is adhatsz neki, az is nagyon finom, vagy házi avokádókrémet, elkészítése: avokádót megveszed, hagyod állni 2-3 napig, ha nem elég puha. Ha megpuhult, akkor meghámozod, villával összetöröd, vagy leturmixolod. Bele kevés fokhagyma, pici só, pár kanál natúr joghurt, egy nyomásnyi majonéz, és pár csepp citromlé. Isteni finom!
2010. aug. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hány hónapos korig nem ajánlják a majonézt. Mi is majonéz nélkül esszük, s így is nagyon finom. Szóval nem dolgozunk így se duplán, ha padlizsánkrémet készítek.

Egyébként úgy néz ki, nem megy még bölcsibe (egyébként csak a télen tölti be a 2. évet), szóval amit tudok, próbálom házilag elkészíteni (vagy nagymamával elkészíttetni), s mi is szívesebben esszük ezeket, mint a bolti felvágottat. Változatosabb és szerintünk finomabb is. Sőt, néha olcsóbb is. Persze nekünk is van bolti kedvencünk (pl. melegszendvics ketchup nélkül elképzelhetetlen, amennyi mennyiség pedig nálunk ebből elfogy, képtelenség házilag elkészíteni).

Köszönöm a válaszokat.

2010. aug. 31. 12:48
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Baratnomeknel nagyon szereti a kislany (en szoktam hetente 2-szer vigyazni ra delelott) a Philadelphia (bocsi remelem jol irom) sajtkeremet, foleg a hagymasat egy kis felvagottal a tetejen, szinten szereti a muzlit tejjel. Lehet, hogy most nevetni fogtok de imadja a piritos kenyeret lekvarral. :) Megpiritom neki, megkenem vajjal es ra a lekvart. Meg finom langyos es nagyon szereti, tejjel. Nem tudom, hogy ti mennyire mertek konzerv halat adni neki de heti egyszer a baratnom kislanya ezt is megeszi. Szardinia konzerv, vajjal kikeverve, aprora vagott hagyma bele, egy kis citomle, bors, so es kenyerre kenve isteni. A konzerv olajbol is kell hozza adni, hogy jo kenheto legyen az allaga es igy kell ossze keverni mixerrel. 2 koonzerhez kb egy fel vajat szoktam tenni. Jo sokaig eleg es meg en is imadom. Kis uborkat szoktam neki felvagni melle. Szinten szoktam neki tojas keremet keszinteni. Mi igy csinaljuk: kiszedjuk a sargakat, egy kis vajjal+oliva olajjal elkeverjuk es aprora vagott sonkat, sot, borsot (sonka helyett lehet, metelo hagymat, tonhalat, zoldfuszereket, ki mit szeret) teszek bele. En bele szoktam neki reszelni a tojas feherjet is es kenyerre kenem, reszelek sajtot a tetejere + paradicsom karikakat. Nagyon szereti meg amikor tortillaba csavarok neki salata levelet, paradicsomot, kukoricat es melle felvagott csirkemellet amit sutobe megsutok elozo nap egy kis vajban, folia alatt pici fuszerrel. A bundas kenyerrol meg nem is beszellek. Azt enne minden nap, ha engednenk neki. :))Hirtelen ennyi jut eszembe.
2010. aug. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

12.38-as-azt hiszem nem sok közöd van hozzá ki mikor, mibe szül gyereket.

Lehet, hogy jobban szereti mint Te. A pénztelenség meg lehet átmeneti-nehogy azt hidd téged nem érhet útól.



De én is akartam mondani, nyugodtan adj neki bolti felvágottat is-néha nem árt. Pl. nagyon fini a pulykamell sonka és azért az hús, nem "kotyvalék".

Tükörtojás?


De előttem is nagyon jókat írtak.

2010. aug. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!