Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináltok, mennyit játszot...

Mit csináltok, mennyit játszotok együtt az egy éves babáddal?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy ebéd/vacsora van, mosás, vasalás megvár vagy nincs, más munka nincs.

Ketten vagytok otthon.

Mennyit (időben) és mit játszol az egy éves (mászó, még nem járó) babáddal a lakásban?

Játszóra még nem járunk.


2021. szept. 20. 17:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteget, szinte az egész napom ezzel ment el mikor még csak mászott. Jó időben 1-1 óra babakocsis séta volt kint, ha valamivel elúsztam, akkor csak délután mentünk. Egyébként labdát gurigattunk. Lefeküdtem a hasamra ültettem, térd felhúzva, kukucsot játszottunk, (tartottam neki a kezem, kisujjnál megfogta és odanyomta a szememhez a kezem, aztán jött a kukucs) csip-csip csóka, kerekerdő dombocska, rengeteg csiki és babakacaj. Fejlesztő játékai is vannak, formabedobó, zenélő nyavalyák. De mikor talált valami játékot magától, akkor hagytam, hogy egyedül csinálja. Már 14 hónapos, megy egy ideje, de remekül eljátszik magában is.
2021. szept. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Könyveket nézegetünk, mutogatok és mesélek neki a képekről, simogatjuk a cicát, labdát gurigatunk, formabedobóval meg ezekkel a nagyság szerinti karikákkal játszogatunk, van matatófala, néha azt birizgálja, ilyenek. Egész nap vele kell foglalkoznom, már olyan értelemben, hogy eljátszogat ő egyedül, de azért üljek ott mellette végig, mert amúgy nyíg, hogy menjek oda. Lemegyünk játszótérre egy-egy órára, hintázik, homokozik, ezeket nagyon imádja és elég jól le is fárasztja.

Ugyan már jár, de szerintem ez ebből a szempontból lényegtelen, ezeket akkor is csináltuk, amikor még csak mászott.

2021. szept. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!