Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy előbb áll fel,...

Normális, hogy előbb áll fel, mint ül?

Figyelt kérdés
A fiam 6 hónapos kora óta mászik, most 8 hónapos és feláll bútorok mellett. Viszont nem ül szabályosan. Mászásból csak a lábaira támaszkodva, w alakban ül, vagy vmikor kinyújtja az egyik lábát, a másik úgy marad. Babakocsiban, etetőszékben felül. Ez így rendben van? A nővére anno mászásból kiült rendesen, csak utána állt fel. Ráadásul, ha feláll vhova, nem tud vissza menni mászó pozícióba, sír olyankor. Még kell neki idő mire megtanulja? Nem emlékszem, a nővérénél már hogy volt.

2021. szept. 28. 11:14
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Nekem még mászni se mászott a fiam mikor felállt. Semmi baj nincs ezzel. Minden gyerek a saját tempójában fejlődik. A sorrendet n tudják mert nem olvasták a nagx könyvet
2021. szept. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Önmagában az állás nem gond, de a w ülés már problémás, nyújtja vele a szalagjait. Amúgy hipoton gyerekek csinálják ezt, de ennek ellentmond a tempós mozgásfejlődés.


Nem aggódnám túl, de lehet megmutatnám értő gyógytornásznak hogy van e emögött esetleg valami gáz. Nem ritka hogy szakember él derül ki, hogy a jónak vélt mozgások (kúszás, mászás, ülés) valójában teljesen szabálytalan és pár évvel később visszaköszön.

2021. szept. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
A w alakban üléssel paráztatnak majd rendesen, ennek ellenére ahány anyával beszéltem mindegyiknek a babája csinálta, szerintem egyébként nem gond, hogy elöbb áll fel, nálunk is később ült ki.
2021. szept. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Na beszállok a lepontozó vonatra csak hogy megnyugtassalak.


2 neurológus figyeli a gyereket, agyvérzés miatt, plusz gyógytornászok.


Először forgott, aztán kúszott, aztán felállt bútor mellett, aztán lépdelt bútor mellett, AZTÁN mászott, és csak ezután ült ki.

Még W ülésben se ült le előtte, úgy feküdt, hogy a könyökére támaszkodott, meg térden állt.


Egyik orvos szerint se volt a dolgok felcserélése probléma, és nem azért nem ült a gyógytornász szerint, mert nem volt erős a háta (hiszen állt is, meg térdelt) hanem azért mert nem jött még rá hogy kell, és nincs oka ülni, mikor mehet, mert arra rájött.


Azt javasolták hogy próbáljak olyan játékokat használni, ami kényelmetlenül magasan van fekve, de alacsonyab állva.

2021. szept. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%
Utolsó vagyok, később néha ült W ülésben, azt mondta rá doki, hogy próbáljuk leszoktatni róla, de nem aggodalmaskodott.
2021. szept. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%

A fiam 6 honaposan mászott, 7 hónaposan felállt kapaszkodva. Nagyjából 2-3 hét után tanulta meg az állásból mászásba koordinációt. Ugyanígy az ülést.

Szerintem nektek sem kell sok és megtanulja. Mozgékonyak annyira hogy ezek “szükséges” mozdulatok legyenek és meg akarják tanulni.

2021. szept. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Amúgy w alakban a lányom is ült néha, aztán elhagyta. Semmi probléma nem lett belőle.
2021. szept. 28. 14:07
 8/8 Derjaderja ***** válasza:

Normális ha előbb áll. Ez amit leírsz, egy rendben lévő sorrend.

A W-ülés is normális a mozgások tanulásánál, nekem mindkét gyerekem jóval előbb ült w-ben. A lányomnál kikorrigàltam, előrehúztam a lábát. Utána mindig hanyattesett, amikor maga próbálta. Hiba volt a korrekció, megszokta hogy megtartják ilyenkor az egyensúlyát.

Fiamnál nem korrigálom. Ő biztos nem hipoton amúgy (a lányomnàl felmerült alkati hypotonia), minden jó volt eddig a mozgáafejlődésében.

2021. szept. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!