Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális hogy elfelejt szavaka...

Normális hogy elfelejt szavakat amiket eddig tudott? Illetve az normális, hogy ugyanazokat a szavakat használja különböző dolgokra?

Figyelt kérdés

16 hónapos, szóval kicsi még, de nem tudom normális-e hogy megtanult valamit és "elfelejtette".


Mondok példát.


Eddig a kaka volt a kaka. Szólt ha volt kaka a pelenkában.

Most minden állatra azt használja, hogy kaka a mesekönyvben. Pedig eddig volt cica és kutya is.


Kicsi még, nem baj, hogy nem beszél, ne értsetek félre, de nem értem a visszafejlődés okát. Mindamellett annak ellenére hogy elfelejtette a szavakat amiket eddig tudott, elkezdett halandzsa nyelven sokkal többet beszélni. Ennek lehet ehhez köze?

Csak és kizárólag olyanok válaszát várom, akiknek tapasztalata van ebben.



2021. szept. 29. 10:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezen ne aggódj, szerintem mindenkivel előfordul, nálunk is így volt, persze más szavakkal.
2021. szept. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem felejtette el, csak szimplan most ez tetszik neki. Nálunk sokáig baba volt minden, attol, hogy tudta, hogy cica meg lámpa. Aztan lámpának hivott mindent.

Szerintem ez hasonlo, mint majd a pisi-kaki korszak lesz, hogy ezt nagyon viccesnek fogja talalni es direkt mindig ezt mondogatja. Nyilvan most meg nem ezért mondja. De mi pont ezt a korszakot éljük es borzaszto viccesnek talalja, hogy mindenhez hozzafuzi, hogy kaka. Például a minap az oviban ugy ment be, hogy reggel kakiltam meg anya is...

Vagy ha merges, akkor olyanokat mond, hogy pisikaki vagy. Remeltem, hogy megússzuk ezt:D

Kicsit elkanyarodtam a tematol:)

Nem hinnem, hogy barmi baja lenne a kisfiadnak, szerintem már az is nagy szo, hogy mind szavakat ennyi idosen. Az enyem az másfél evesen 3 szot mondott. 2 eves kora utan kezdett igazan beszelni.

2021. szept. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!

#2 jót kacagtam azon hogy bejelentette a reggeli wc-zéseteket.

2021. szept. 29. 11:11
 4/6 anonim ***** válasza:

#2 vagyok

Ne is mondd:D

Igazából mar en is csak nevetek rajta, de meg amikor elkezdődött ez a korszak, sokszor égett a pofam,neha meg most is. De csillapodik ez a tema,ugyhogy remelem lassan vege:D

4 eves egyebkent a kisfiam. Keszulj, mert elvileg a fiúk jobban toljak ezt a temat😂Azt hallom ismerősi körből.

2021. szept. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is egy ideig minden kaka volt. Örültem is , hogy kaka, meg kakas meg kakao azta rájottem hogy minden kaka. Hamar leszoktak róla amúgy.
2021. szept. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor jó, eleinte én is megörülten a kacsás mesekönyv miatt, hogy lehet a cica meg a kutya mellett lesz egy kacsa is, de tévedtem.
2021. szept. 29. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!