Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy zajlik egy keresztelő?

Hogy zajlik egy keresztelő?

Figyelt kérdés

Nem magára a vallási szertartásra gondolok, azt megtaláltam neten.

Inkább arra, ami körítésként hozzá kapcsolódik.


Úgy kell elképzelni az egészet, mint pl. esküvőkor, tehát meghívóval kell invitálni a vendégeket, vendégfogadást kell csinálni, valami étteremben/közösségi térben szépen feldíszített és dekorált helyen utána vendéglátást és bulit tartani, ajándékot vinni stb.?


Vagy ez csak annyi, hogy elviszik a gyereket a szertartásra, aztán hazamennek?


MInden érdekelne. Igazából még nem voltam soha keresztelőn, így fogalmam sincsen erről az egészről...


Köszönöm előre is a válaszokat!


2021. okt. 15. 09:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Mifelénk ez úgy van, hogy meghívjuk szóban a vendégeket, akkor elmondjuk mikor lesz a keresztelő és hol lesz az ebéd, mivel általában ebéd szokott lenni. Aztán vasárnap délelőtt a misén keresztel a pap, ide eljönnek értelemszerűen a szülők, keresztszülő(k), mama, tata, stb. Utána vagy otthon van az ebéd vagy vendéglőben. Evés, beszélgetés, aztán mindenki megy haza. Ajándékot illik vinni :D Ez manapság szerintem pénz. Nálunk tartja még magát a szokás, hogy a keresztszülő valamilyen aranyat vesz (pl. nyaklánc), a többiek pénzt, vagy amit.
2021. okt. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
41%

Nálunk is hasonló, mint az első is írta. Itt vasárnap reggel/kora délelőttre hívják a keresztszülőket, közeli barátokat, családot (kinél hogy), ekkor van egy kis süti, kávé, aztán együtt elmennek a templomba megkeresztelni a gyereket, majd hazamennek (vagy oda, ahol tartját a keresztelő többi részét), itt van ebéd, kaja, pia, ajándékozás, aztán egy kis buli szerűség is szokott lenni, zene, tánc. A társaságtól függ, hogy meddig vannak a vendégek, mi fiatalok vagyunk, tehát sok barátunk van, így kb este 10-ig vagy akár tovább is vagyunk simán.

Nekünk valamikor tavasszal lesz vagy kora nyári időszakban, a férjem nagy bulit tervez, mivel első baba és 10 éve várjuk, szóval lesz vagy 50 fő (esküvőnk volt 70), azt mondta reggelig is akar bulizni, ha mindenki hazamegy akkor akár maga is😅 Mi este egy kis tűzijátékot ellövünk majd valószínűleg.

Voltunk viszont olyan helyen is már ahol megkeresztelték a gyereket aztán egy ebéd és mindenki mehetett isten hírével. Bár itt csak a szülők, nagyszülők és keresztszülők voltak hivatalosak.

Szerintem a környék szokásaitól is függ.

2021. okt. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!