Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csak az egyik mellből...

Miért csak az egyik mellből eszik a kislányom?

Figyelt kérdés

Holnap lesz 2 hetes, még a kórházban kicsit besárgult, úgyhogy még alszekonyabb a drágám, keltegetjuk mindig, de már egyre többet van ébren.

A jobb oldali cicivel semmi baj (le is kopogom), még ha látszólag alszik is, gyönyörűen lesziv 70-80-90 -et is. A bal oldalit az elején 1-2-ot és annyi, csak nyammog rajta, cumizik. Pedig épphogy hozzaerek előtte és jön a tej, tehát az nem lehet probléma, hogy nincs. Utána le is fejjuk és ömlik belőle, ezért nem értem.

Kipróbáltunk már mindenféle pózt is, de egyik se jobb. Semmilyen csiklandozas sem jó, hogy kicsit felelenkuljon rajta. Nyammogas közben szép lassan elalszik és kész.

Van valami tipp, praktika , ötlet , hogy mit csináljak?



2021. okt. 19. 21:52
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

Javaslom, hogy ne add fel a bal mellből való szoptatást. Próbálkozni kell.

Én 2 évig szoptattam a lányom. Voltak időszakok, amikor volt kedvenc cici. Érdekes, mert időnként változott.


Lehet, hogy nehezen tudja belőle szívni. Vagy az a baja, hogy ömlik belőle. Próbáld kicsit lefejni az a melled szoptatás előtt.


Nálunk volt olyan, hogy már az orrán jött visszafelé. Az már a babának is kellemetlen.

2021. okt. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk is ez volt a helyzet, annyi hogy nekem a jobb oldalit nem fogadta el. Egy ideig könnyebb volt csak a balt adni de erőltettem a jobbat, arra raktam először, ha el is aludt rajta nem vettem le, a komfortszopitól beindult a tejleadó így tényleg kiette a tejcsit.
2021. okt. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
88%

Nekem amiatt volt ez, mert az egyik mellem nagyobb, mint a másik és egyszerűen az első hetekben nem tudta ugyanúgy megtartani a szájában mint a másikat. :/

Később el is gyengült az az oldal, amit nehezen kapott be, mindig kevesebb volt a tej ott..

2021. okt. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nincs egy kis féloldalas fejtartása? Lehet pici féloldali feszesség is a háttérben, az egyik oldal kényelmesebb neki, bár akkor panaszkodna is és valószínűleg el sem akarná fogadni azt a cicit.

Próbáld váltogatni a szoptat!si pozíciókat, ill. ha félálomban teszed rá arra a melledre, hátha kiüríti azt is. Pl. ébredés utàn közvetlenül, éjjeli megébredéseknél, amikor félálomban még ösztönösebben viselkedik.

2021. okt. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!