Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rettegek ha sír a babám! Mit...

Rettegek ha sír a babám! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 6 napja szültem császárral.

Még nehézkesen megy minden, első baba. Párom mindenben segít éjszaka is, de mégis rettegek ha éjszaka felkel a baba vagy sír vagy akármi, hogy nem tudom megnyugtatni. Általában csak éhes vagy bekakált. De mégis ha felkel már gyomorgörcsöm van, hogy mi a baja. Nappal nincs ilyen gondom. Szar anyának érzem magam emiatt+a császár miatti fájdalom miatt, hogy nem tudom úgy ellátni a babát ahogyan kéne :(



2021. okt. 20. 06:43
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Fel kell ismerned, hogy akkor tudod csak megnyugtatni a babát, ha te is nyugodt vagy. Lélegezz mélyeket, ne idegeskedj. Te vagy az anyja 😃 majd visszaalszotok. És aludj nappal is, ha tudsz.
2021. okt. 20. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Tök ugyanez volt velem. Féltem tőle, a helyzettől, hogy sírni fog, hogy mit csinálok rosszul stb.

Konkrétan féltem tőle hogy felébred még nappal is. Borzasztó bűntudatom is volt emiatt.


Jelentem, elmúlt, hozzászoktam a dolgokhoz, és hogy van gyerekem. Nem fogsz így érezni örökké.

2021. okt. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Velem is ez volt az első 2 hétben, el fog múlni. Más választásod úgysincs, csak hozzászokni a helyzethez.
2021. okt. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Majd megtanulod a jelzéseit idővel. Néha csak úgy is sírnak ok nélkül,olyankor kell neki anya közelsége. Ha jóllakott,tiszta a pelus,nem fázik/melege van és nem fáj semmi,akkor csak anyahiány. A babák sokat sírnak,nem vagy sz@r anya,ne aggódj.
2021. okt. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet,hogy azért mert rosszul fogod fel.Azért sír,mert szeretne valamit,nem azért mert elrontottál valamit.Neki a sírás még azt jelenti,hogy "éhes vagyok","egyedül vagyok","felébredtem","fáj a hasam" és ilyen kis apróságok.Gyakorlatilag hív téged úgy ahogy ő még tud.

Van különbség sírás és sírás között is,ha fáj valamije az elég keserves ahhoz,hogy tudd mikor nagyobb a baj.


Addig meg ne aggódj,mindenki babája sír.Ha sír nem kell idegeskedni,mert az a baba hangulatára is kihat,és akkor viszont a nyűgösebb,rossz kedv miatti sírást fogod hallani.


A varrat nekem is nagyon rossz volt az első pár napban.Tüsszentésre, és hirtelen mozdulatokra nagyon fájt a belső,de a felállás se volt pite azokról a magas kórházi ágyakról..

Végig csúszni,földet érni,és az első pár lépést túlélni.Csak ennyi járt a fejemben,ha már lent voltam a talajon nem volt olyan gáz.😅👍

De ne aggódj,nem sokáig lesz ez sem így,1-2 hét és sokkal könnyebb lesz vele mozogni.

2021. okt. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm nektek, most megnyugodtam!❤️
2021. okt. 20. 11:29
 7/10 anonim ***** válasza:
88%
53%-ban pontozó válaszadó, elfelejtetted lepontozni az elsőt gondoltam szólok, nehogy már valaki kimaradjon ma.
2021. okt. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

5-ösre nagy zöld pacsi. Én is ugyanezeket írnám le szó szerint! :)

Te is biztosan gyakran megjegyzed, hogy fáj valami, vagy éhes vagy, vagy fáradt vagy, vagy puffadsz (azt remélhetőleg nem, hogy bekakiltál). :) Csak te már kitudod mondani. Ő csak sírni tud, ezzel szól neked, hogy valami van! Fogd ezt fel természetesként és ne katasztrófaként.

Az elején én is sokszor próbálkoztam, mint egy idióta, már rutin mozdulatokkal vettem végig mindent, hogy na most éppen mi lehet. Előbb utóbb pedig már a sírásából tudni fogod, hogy ez éhes vagyok típusú sírás, vagy csak nyűgi, vagy pelus, vagy bármi más. :)

Teljesen természetes, hogy még új a helyzet és stresszelsz, de meg fogod szokni. Nem segít, ha még rá is görcsölsz, esetleg depibe kergeted magad, úgyhogy csak nyugalom!

Neki is hatalmas stressz, hogy egyszercsak kiszakadt az addigi kis világából és itt most történnek mindenfélék. Légy megértőbb vele és türelmesebb magaddal! :)

Sz*r anya pedig akkor lennél, ha eszedbe sem jutna, hogy az vagy!

2021. okt. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%

Az újszülött nem ismeri még a külvilágot, Te vagy az egyetlen pont számára, akire támaszkodhat, akinek jelezheti, ha valamire szüksége van. (Legyen ez olykor csak az, hogy szeretne téged érezni a közelében.)

Te pedig még azt nem tudod pontosan, milyen ennek a babának az anyukájának lenni.


Szóval ő megtanít rá, milyen szülőnek lenni, Te pedig megmutatod neki a világot :)


Jó anya vagy, és bízz az ösztöneidben, menni fog - ezt mindig tarts észben!

2021. okt. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! A császárhegem sem fáj már olyan vészesen, így már könnyebb:)
2021. okt. 23. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!