Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan lehet tudni, hogy egy...

Honnan lehet tudni, hogy egy 14 hónapos baba csak "husi" vagy elhízott, amivel foglalkozni kellene?

Figyelt kérdés

Kislányom 14 hónapos, most 10.2 kg. 3400 grammal született.


Husi. Mindenki ezt mondja.

De nem hurkásak a végtagjai.


Jár, megy, szalad, pakol, egész álló nap.


Párom mindig ugyanakkor, ugyanakkora adagokkal eteti (tehát nem a gyerek szól, hogy elég, hanem egyszercsak elfogy). Azért ezek nagy adagok, a pocakja jó nagy, kerek ilyenkor, ülő helyzetben. Állva nem.


Néha kér tőlem játékok között enni. Ilyenkor a szívem megszakad, de párom szerint csak unatkozik, azért kér, és ki kell várni a következő étkezést.


Így az étkezési szokások alapján alultápláltnak kellene lennie, de ő határozottan husi. Jó ez így? Vagy kapjon többet/mindig amikor kér? Vagy pont, hogy kevesebbet, hogy ne legyen husi?


2021. okt. 22. 01:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%
Na de milyen magas? 14 hónaposan a 10 kiló inkább vékony. Az én lányomnak is kerek pocakja van, de magas és átlagos súlyú, nem mondanám elhízottnak, sőt, poci alatt inkább vékony. Karja sem husi. 11 kiló volt 15 hónaposan.
2021. okt. 22. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
81%
Jézusom, nem hiszem el, hogy egy ártatlan kisgyerekre, kvázi babára már rá kell erőltetni az anorexiás agymenésedet. :(
2021. okt. 22. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
80%

Jó ég... elmondom akkor, mit csináltok...

Van egy 14 hónapos kisgyerek, akinek a súlya 90%, hogy az átlagos percentilisértékek közé esik (persze figyelembe véve más adatait is), mert ha nem így lenne, a védőnő és a gyerekorvos már szólt volna.


Időre etetitek, fix adatokkal. Ha véletlen enni kér, mert éhes, nem adnak neki a saját szülei (egy kis gyümölcsöt/babáknak való kekszet/...), mert nem lehet az, hisz már eleget evett. Sőt, még úgy etetik tudatosan, hogy alultáplált legyen?


Nagyon remélem, hogy kamu, mert ha nem, akkor légyszíves mutasd meg ezt a kérdést a védőnődnek vagy a gyerekorvosotoknak...

2021. okt. 22. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%

A kislányom 14 hónapos lesz nemsokára, 10 kg körül van, 81 cm magas. Kicsit sem husi, sőt inkább vékony.

Adjátok már normálisan enni a gyereknek, ha kér kapjon egy kis kekszet, gyümölcsöt nasinak.

2021. okt. 22. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
73%

Első vagyok, így éjjel nem is reagáltam a többi leírtra: nagyon gáz, ahogy etetitek... A gyerek egyen annyit, amennyit szeretne. Gyümölcsből nem értem, miért nem adtok neki. Nem ettől fog elhízni...

Én megsúgom, hogy igyekszem a főétkezésekre nagyon egészséges, csupa zöldség kaját adni, és tízóraira gyümölcsöt és magvakat, de közte minden nap kikönyörög egy tölcséres fagyit, és van olyan nap, amikor túró rudit is kap. Nagyon boldog és jó húsban lévő gyermek, de egyáltalán nincs meghízva, hiszen egész nap megy...

2021. okt. 22. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
92%

Az én fiam fél évesen volt nemrég 8070 gramm és 75 cm, és egyáltalán nem husi, pont akkora, amekkora kell legyen.

Adjatok a gyereknek enni. Persze ne zsíroskenyeret, de könyörgöm, ha enni kér, kapjon már kaját!

2021. okt. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

76 cm.


A gyümölcsöt nem értem miért írjátok úgy, mintha azt bármikor bármennyit szabadna enni, mintha nem is lenne kalória. Rengeteg cukor van benne, kifejezetten hízlaló.

Nyílván kap, sokat, de nem végtelen mennyiséget.


Azt se értem, miért érzik egyesek, hogy az segít, ha leírhák, hogy az ő gyerekük nem husi. A miénk az. Ez miért visz közelebb a megoldáshoz?


Aki pedig egy segítséget kérőt csak bántani tud, azt nyilván nem nevelték jól a szülei, annak nem érdekel a véleménye.

2021. okt. 22. 11:27
 8/21 anonim ***** válasza:
87%

Rendkívül káros, amit csináltok, kérdező.


Ebből lehet komoly evészavar később, súlyprobléma, de még a fejlődése is elakadhat a gyereknek.



Csak 1 hétig próbáld ki, hogy nem ehetsz, mikor éhes vagy!


Ráadásul ahogy írtad, etetéskor se annyit eszik, amennyit szeretne...


Szerintem ez kínzás, veszélyeztetés.

2021. okt. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
81%
Úristen... Igen, aki le akar fogyni 20 kilót, az korlátozza a gyümölcsöt, de egy kisgyerek és egészséges felnőtt konkrétan pukkanásig eheti a gyümölcsöt!!
2021. okt. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
83%
Ne egy 14 hónapost akarjatok már diétáztatni, pláne ne a gyümölcs megvonásával. Félelmetes a sötétség nálatok, már meg ne haragudj. Szegény gyerek. Tudom, tudom, rosszul neveltek a szüleim :) 4.vagyok.
2021. okt. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!