Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miután a baba elkezd tenni...

Miután a baba elkezd tenni egy-két-három lépést önállóan milyen gyorsan fejlődik a járása?

Figyelt kérdés
Hogy vettétek észre? Mi a tapasztalat? Mennyi idő telik el,mire "nagyobb" távot sétál a pár lépés után? Illetve mikor tanulja meg, hogy nem csak a bútoroknál tud felállni és elindulni?

2021. nov. 2. 06:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Nálunk ez 11 hósan következett be,mire betöltötte az egy évet egyenes talajon már nem esett fel és ha nem volt körülötte semmi kapaszkodó, felállt magától ( volt hogy 2-3 percig ült és gondolkodott hogy kéne felállni,vagy nézett engem hogy segítek-e neki, de ha nem akkor megoldotta magától)

Kezdetben sokat hisztizett hogy nem segítek, de mondogattam neki hogy " állj fel, ügyes vagy te, elesni szabad" aztán nagyjából egy hónap volt mire megszokta,hogy ha leül (ugyebár mindez sérelem nélkül, szóval nem üti meg közben magát) akkor feláll.

Ez nyáron volt , hidegben nehezebb dolguk van a rétegek miatt, meg ugye nem tölthet annyi időt a földön sajnos.

Szobában mindig talált valamit amit segédeszköznek használt , azért beszélek kintről.

Segíthetsz neki úgy hogy megmutatod hogyan kell felállni,persze úgy, ahogy neki kellene

2021. nov. 2. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Az én kislányom először felállt a földről önállóan, csak utána indult el. 1 éves kora előtt 2 héttel tette meg az első lépéseket, 1 évesen már viszonylag stabilan járt, bejárta a házat. Most lesz 14 hónapos, már szalad. Neki nem kellett sok idő, de szerintem ez is babafüggő.
2021. nov. 2. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
0%
2 nappal 11 hónapos kora előtt indult el, 1 éves korában elraktuk a babakocsit.
2021. nov. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
tehat kb 1 honap alatt helyseget valtott mar a hazban? ha ez megvan akkor meg a boltba pl aldi, lidl kell a babakocsi? mennyire faradnak el?
2021. nov. 2. 07:25
 5/22 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Hosszabb sétára babakocsival megyünk, főleg mert minden bokornál megáll. A fiam is kb. ugyanígy indult el, vele 1,5 évesen raktuk el a babakocsi.
2021. nov. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
és most hogy tél jön hideg és hó? A kinti próbálkozasban mi a tapasztalat? mert az overállba nem gondolom, hogy olyan konnyu a mozgas...
2021. nov. 2. 07:35
 7/22 anonim ***** válasza:
11%
3as vagyok. 1 évesen már mindenhova gyalog jött velünkm boltba, városi sétára stb.
2021. nov. 2. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
3,7: és mennyit cipelted? 🙈 Ah gondolom semennyit 😂😂
2021. nov. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
58%
A lányunk 11 hónaposan indult el. Most 19 és már érdemi távolságokat meg lehet vele tenni, de a sebesség nem állandó 😄 azt tudni kell hogy 2-3 éves kor között alakul ki az A-ból B-be eljutás tudatos képessége.
2021. nov. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
8, ó, ez úgy szokott lenni, hogy elteszik a babakocsit, helyette mindenhova autóval/biciklivel/triciklivel mennek, a gyerek meg max. pár métert sétál, de lehet rá verni a... :D
2021. nov. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!