Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik szerint alvásidőben még...

Akik szerint alvásidőben még napi fél óra alatt el lehet végezni a házimunkát, azok disznóólban élnek?

Figyelt kérdés

Mostanság egy keresőszó kapcsán feljött több olyan kérdés, amiben anyukák kérdezték, más hogy látja el a háztartást gyerek mellett, arra jöttek ilyen válaszok, hogy mi abban a nagy munka, max. fél óra alatt megvan az a mosogatás, söprés meg a sült hús.


Hát nem tudom, akinek ennyi a háztartási munka, az hol él? Én se vagyok tisztaságmániás és azt se értem, ha alaki nem tud egy alaptisztaságot tartani baba mellett, de ha csak az alvásidejében csinálnám a dolgokat - ez így 7 hónaposan nappal kb. 2 óra -, akkor talán kész sem lennék. Na meg az alvásidejében örülök néha, ha leülhetek pihenni.


Én kétnaponta főzök két napra, nem 3 fogásos menüt, de azért ez már önmagában több mint fél óra előkészítéssel és a főzés közbeni/utáni rendrakással együtt.


Aztán ugye sok mindennapos vagy minden másnapos feladat van, pl. ki-bepakolni a mosogatógépet, berakni egy mosást, kitegeregetni, beszedni és elrakni, felporszívózni a házban, elpakolni innen-onnan a cuccokat, mert valami mindig szem előtt marad. A konyhát rendberakni esténként, mikor mindennel végeztünk. Sok kicsi munka ez, de sokra megy.


És akkor ugye ott vannak a nagyobb dolgok, én pl. heti kétszer takarítom a wc-ket, felmosok legalább kétszer. Hetente kitakarítom a fürdőt - valaki erre is azt írja, fél óra, az hogy???? -, áttörlöm a pultokat, szekrényeket, az ajtókat, mert megáll rajta a por. És emellett is mindig van még valami extra, rendberakni a kamrát, lemosni az ablakokat, sütni egy sütit és így tovább.


Ja, és nyáron még ott van emellé a kert és a veteményes.


Hát nem tudom, nekem ez nagyon nem napi fél-1 óra a 100 nm-es házban.



2021. nov. 24. 11:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon nem mindegy, hogy mekkora az adott ház / lakás.


Őszintén, én sem értem ezeket, nekünk 100+nm2-es a házunk, ráadásul 2 szintes, ha a férjem figyel a gyerekre és csinálom folyamatosan, akkor is benne van minimum 2 órába, és akkor még nem főztem meg semmi...


Nekem az az idő, amíg alszik annyira elég, hogy elpakoljak nagyjából, (amit később úgyis újra kirak) és ledőljek egy kicsit..


Ellenben ha valaki pl egy lakásban él, legyen az mondjuk max 2 szobás, az a 30 perc simán elég és nem disznóól!

2021. nov. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Mi lakásban élünk és mivel 55 nm nem olyan sok, ráadásul elég modern elrendezésű, ezért nagyjából bárhonnan rálátok a gyerekre. Simán megfőzök úgy, hogy ő addig a szőnyegen játszik, vagy rendet rakok a konyhában, elmosogatok, egy mosás beindítás, teregetés is pár perces művelet. De nekem a kaja rendelés sem ördögtől való, ha éppen főzős nap lenne, de hosszú éjszakánk volt és fáradt vagyok.

A fürdőt tényleg akkor takarítom, amikor alszik, vagy hétvégén, ha figyel rá valaki. Ezen felül meg leszek kövezve, de robotporszívónk van, az mindennap körbejár alvásidőben az egész lakásban, így heti egyszer porszívózok, felmosok. Heti egyszer törlök port is, ablakot max évente kétszer pucolok és nem akkor, amikor egyedül vagyok itthon a babával, de az sem egésznapos művelet mivel kicsi a lakás.

Szóval alapvetően ha én összeadom a dolgokat, akkor valóban nem több a házimunka, mint napi 2 óra lebontva, sőt.

Ehhez hozzá tartozik az is, hogy nálunk alapvetően mindenki rendet tart maga után, így tényleg csak a takarítás marad. A gyerkőcöt is igyekszünk erre nevelni majd.

Ha ilyen kérdéseket olvasol nagyon nem mindegy ki hol él, milyen segítsége van, rendeli-e pl. a kaját, vagy főz, stb.

2021. nov. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%

Mi 85 nm-en lakunk, az elrendezés nem túl szerencsés, ráadásul minden igyekezet ellenére is van küszöb, így robotporszívónk sincs. Ahhoz, hogy végig felporszívózzak és felmossak cirka 40 percre van szükségem (ebben benne van, hogy felrakom a székeket és társai). Nekem fél órába mondjuk az fér bele, hogy elmosogatok, ki/bepakolom a mosogatógépet, letörlöm a munkapultot, beágyazok, mosást rakok be és az előző adagot (van szárítógépünk) összehajtogatom. Meg mondjuk a mosipelusokat bekészítem. Nem szoktam főzni, időm sincs (részmunkaidőben dolgozom, plusz suliba járok, plusz nyelvet tanulok), meg teljesen felesleges is, mivel a munkahelyünk mellett (otthonunktól 10 perc séta) van egy jó étterem kiváló menüvel, ha akarnék se tudnék ilyeneket csinálni. De ha mégis összeütök egy levest másodikkal, az biztos, hogy nincs meg fél óra alatt (mondjuk nem is spagettit főzők ki instant sajtszósszal).

Én úgy vettem észre, hogy itt gyakorin sokan szeretnek hencegni, meg ferdíteni. De ha nagyon őszinte akarnék lenni, én azt gondolom az ilyen emberekről, hogy akinek élete egyetlen teljesítménye, hogy megfőz egy ebédet meg kitakarítja a budit, az nyilván próbálja minél ügyesebbnek beállítani magát. Itt állandóan azon versengenek anyukák, hogy ki hány fogásos menüvel várja haza az egyébként rengeteget dolgozó (és ebből adódóan roppant fontos) urát és parancsolóját, olyat is olvastam itt, hogy a nő napjában többször felporszívózik, mert hát ő neki annyira fontos a tisztaság és nem is érti, hogy másnak miért nem megy. Szomorúnak találom, hogy vannak emberek, akiknek ennyiből áll az életük és még büszkék is rá sőt, egyenesen te vagy a sz@r, aki mondjuk tanult, értelmes nőként rendes munkával is rendelkezel, emiatt nem szorulsz rá, hogy otthon sikáld mindennap a budit, anélkül is hasznosnak tudod érezni magad.

2021. nov. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
95%
Napi fél óra alatt akkor jött ki a házimunka amikor nem voltak gyerekeink, és csak munka után voltunk itthon. Akkor is el kell takarítani főzés, evés után, ruhák, elpakolni ezt azt. A főzés ebben nincs benne.
2021. nov. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

55 nm, panel. Wc-fürdő takarítás heti 1x fél óra. Heti 1x porszívózom a szőnyegeket, ill. portörlök, letörlöm a kapcsolókat, kilincseket, de nem az egész lakásban, pl. hétfőn a nappali, kedden a gyerekszoba. Van robotporszívónk, azt is elengedem kb. heti 2x. Ezek nem mindennapos dolgok.

Mindennapos a mosás, ruhahajtogatás, teregetés, mosogatás, mosogatógép kibepakolása. Folyosón-konyhában morzsaporszívózás. Úgyhogy kb. napi 1 óra megy el házimunkára az állandó + heti egyszeri dolgokkal. De nem főzök, nem vasalok, egyszerűen nem tudom kivitelezni. Ezekkel sokkal több idő menne el.

2021. nov. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
41%
Nem. Azok élnek disznó ólban, akiknek nem elég a napi fél óra rendfenntartás. Ha egy hétig nem mosod fel a konyhapadlot, nem lesz tiszta 5 perc alatt. Ha egy hónapig nem mosod ki a kádat, nem végzel vele 5 perc alatt. Es így tovább. Alapvetoen nem takarítani kell, hanem a rendet fenntartani es nem elhanyagolni semmit.
2021. nov. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%
Utolsó, ez tök jó elképzelés, de rendet fenntartani otthon lévő kisgyerekek mellett kivitelezhetetlen. A csecsemő még nem gond, de ha a 2 és 4 évesem mellett rendet tartanék fenn, velük nem is lennék, mert mire egyvalamit megcsinálok, máshol szétpakolnak. Nem is az ilyen suvickolós dolgokkal megy el sok idő, azt higiéniai okokból én is igyekszem fenntartani, de marha sokat pakolunk még úgy is, hogy segítenek a maguk képességei szerint.
2021. nov. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
29%

7!


Hag nálam a gyerek szétpakolt játékai közel sem disznóól kategória, max rendetlenség.

2021. nov. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

8, jó-jó, de hogy a francba porszívózol pl: fel, ha mindent játék borít?

Nálunk disznóól van, vállalom, mert csak akkor tudok haladni, ha senki nincs otthon. Olyan meg csak akkor van, ha én se vagyok.

Ha otthon vagyunk, csak "maszatolásra", a takarítás látszatára van idő

2021. nov. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
9-es, egyetértek, többek között emiatt csinálom én is ,,forgóban" a lakást. Az egyik helyiségben rendet rakok, ott lehet alaposabban takarítani, a másikban meg lehet addig játszani. Lehet, hogy nincs egyszerre egyforma tisztaság minden szobában, de így nincs disznóól érzetem, és jut időm kicsit pihenni is napközben.
2021. nov. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!