Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ikresek, hogy tudtok egyszerre...

Ikresek, hogy tudtok egyszerre foglalkozni a gyerekekkel?

Figyelt kérdés
Mert úgy érzem szétszakadok. Az altatásokban, etetésekben, mindenben. Férjem mindig segít, de nem lehet nonstop itthon, neki nincs home office. Szülés előtt rengeteget túlórázott, hogy le tudja csúsztatni az órákat, amikor itt vannak a gyerekek, de attól még mennie kell. Soha nem alszanak egyszerre, mindig akkor sír nagyon az egyik, amikor van valami a másikkal, nem tudok még 2 kezet növeszteni. Hasfájós is mindkettő. A hordozás csak az egyiknek jön be, a másik sajnos nem szereti. Szinte minden ébren töltött percüket sírva töltik. 2 hónaposak. Olyan álmos vagyok már, legalább lenne egy 3 órás intervallum, mikor egyszerre alszanak, de nincs. Babakocsi, hinta, autó stb, mind addig jó ameddig mozog. Kendőből letenném rögtön ébred, másikat ringatni kell, leteszem nem jó. Mellettük fekve sem jó. Anyós nem jó segítség, a babák vele csak jobban sírnak, nincs hozzájuk türelme, anya tudna segíteni, neki rögtön megnyugszanak, de ő rengeteget dolgozik. Mikor lesz jobb, könnyebb minden? Próbálunk egységes napirendet kialakítani, de még kicsik nagyon..
2021. nov. 24. 18:33
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Hú nagyon sok kitartást kívánok! Erős vagy, jó Anya vagy, menni fog! Idő kérdése éskönnyebb lesz. Nem lehet, hogy hasfájósak, próbáltál Espumisant, vagy valami ilyesmit adni?
2021. nov. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
24%
Részvétem 😂 Én pont ezért választottam a redukciót, fenének sem kell ikrek
2021. nov. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%

Nagyon-nagyon nehéz az elején. Szopiznak vagy tápisok ? Én úgy csináltam hogy egyszerre etettem őket, keltettem őket. Így nagyjából egyszerre aludtak. Vagyis volt kb másfél 2 óra amíg aludtak. Semmi mast ne csinálj, amíg nyugi van feküdj le. Nappal is. Nemsoká könnyebb lesz. Lépj be Facebookon ikres csoportba, sok jó tanács van.

Én mindent egyszerre csináltam velük, azóta is, már 2 évesek. Kitartás, sok erőt, ha gondolod írj üzenetet szívesen átadom a tapasztalataimat.

2021. nov. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz az ikrekkel. Fóleg az eleje volt nálunk is gyalázat.

Nekünk is a rendszer jött be.

Ha kelt az egyik, keltettem a másikat.

Fix időpontban kelünk.

Mert ott a nagyobb akit vinni kell oviba.

Talán a rutin miatt is kicsit könnyebben ment.

Majd belejössz te is

Mikor már kitapasztaltam hogy melyikük mit szeret stb az mar jobb volt.

Mert bár ikrek, de külön kis egyéniségek. Ami az egyiknek jó a másiknak nem.

Nálunk a fiam ölbebaba volt, a lányom azt szerette ha énekelek.

De van olyan h mind a 2 kezemben van valaki, a 3.meg a fenekembe van bújva 😅

Az ikres csopirt ténylegnagyon jó.

Jó fej, segítőkész anyukák 😉

2021. nov. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is kitartást kívánok! Ügyes vagy! Jó anya vagy!


Mi is azt csináltuk az ikrekkel, hogy mindent egyszerre csináltam velük. Egyszerre keltettem őket, egyszerre szoptattam. Mindketten felfértek a pelenkázóra, így fél éves korukig egyszerre volt a pelenkázás is. Ami nálunk még nagyon bevált, hogy egy ágyban aludtam egy éves korukig. Utána már nem fértek el, de nagyon jót tett nekik. Azt mondta a gyerekorvosunk, az ikrek szeretnek együtt lenni,mert a pocakban is együtt voltak.

Kitartás! Én sem hittem el először, de ahogy nőnek, könnyebb lesz! Sok erőt kívánok!

2021. nov. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy írtatok! Összeszedem magam, remélem javul a helyzet. Úgy tűnik az egyikük tejfehérje allergiás, ma kértem időpontot gasztroenterológushoz, remélem akkor javul a helyzet valamit..
2021. nov. 25. 18:19
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem az első három hónap volt a legnehezebb az ikreimmel (most 3 évesek), utána már könnyebb volt, hosszabb ideig aludtak egy huzamban éjszaka, így én is többet tudtam aludni, de ez nem mindenkinél van így.

Sok erőt hozzájuk! Később majd megtapasztalod az előnyét is az ikreknek, olyan jó lesz látni, ahogy eljátszanak egymással.

2021. nov. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!