Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire baj, ha az egy éves...

Mennyire baj, ha az egy éves baba nem mutogat egyátalán?

Figyelt kérdés
Kisfiam nem mutogat rá semmire. Mindent tud hol van, megért nagyon sok mindent. Ha kell neki valami, akkor csak néz rá és huhog meg kiabál és dől arra fele, ha a kezemben van, de nem mutat rá. Ha kérdezem mi hol van, akkor megfogja vagy ránéz. Kicsit aggódom, mert a hajlandóságot sem látom rajta. Nyomogatni is mindent a hüvelykujjával nyom meg. Nektek mikor kezdett mutatni? Jelezhet ez problémát 1 évesen?

2021. dec. 10. 22:03
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Te mennyit mutogatsz neki? Nálunk 1 év előtt kicsivel már kezdte a mutogatást, minden áhított tárgyra, vízre, ha inni kér, stb. De én is mutattam neki dolgokat, "ott a cica, ott van apa, az ott egy autó", stb.
2021. dec. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1-2 hete kezdtem el tudatosan mutogatni neki mindent, előtte nem figyeltem erre. 1 év előtt mennyivel kezdte? Egyiknapról a másikra vagy fokozatosan alakult ki nála?
2021. dec. 10. 22:38
 3/7 anonim ***** válasza:
15%
Kisfiam 1 éves kora előtt 1 héttel kezdte el a mutogatást egyik napról a másikra. Egyébként úgy tudom, hogy 2 éves korig belefér.
2021. dec. 11. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Másfél éves korig számít normálisnak.
2021. dec. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Lányom sem mutogattott 1 évesen, nem volt belőle probléma. A fiam januárban lesz 1, még ő sem mutogat.
2021. dec. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
9-14 hónap között kezdenek el mutogatni, de 18 hónapos korig még nem jelez problémát elvileg, ha nem mutogat.
2021. dec. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok: kb. 10 hónaposan kezdte, amelyik tárgyat meg akarta szerezni, de nem érte el, az után nyújtózott, valahogy ebből lett a rámutatás, hogy azt kéri. Fokozatosan alakult ki, nem egyik napról a másikra. :)

Szerintem sem vagytok elkésve, de ha te is tudatosan mutogatsz neki és megnevezed a dolgokat, előbb mutatni, majd mondani is fogja.

2021. dec. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!