Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Mit gondoltok arról,...

Anyukák! Mit gondoltok arról, ha a pasi/férj nem hajlandó pelenkázni a babát, mert az "női munka"?

Figyelt kérdés

2021. dec. 19. 17:38
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
74%
Ha a férjem ezzel jönne elő, belenyomnám az arcát a lányunk szarába
2021. dec. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
47%
Semmit. Akkor ne pelenkázza
2021. dec. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

A párom kezdetektől fogva tisztába tette a kislányunkat, pedig most már 2 éves és időnként emberes kakikat alkot, reggel meg úgy tele van a pelenkája pisivel, mint egy ballon, jó kis ammóniafelhőt termelve maga körül.


Elképzelni se tudtam volna, hogy a férjem sosem pelenkázza őt, ez valami nagyon maradi gondolkodásra utal.

2021. dec. 19. 17:43
 4/29 A kérdező kommentje:
De pl. unokatesóméknál ez a helyzet, a férj egyszerűen kibekkel minden pelusozásból.
2021. dec. 19. 17:44
 5/29 anonim ***** válasza:
72%

Azért mire az ember eljut valakivel odáig hogy közös gyereket vállalnak, már tudnia kell az ember lányának ha a pasi egy hímsoviniszta gyökér, azért ennek más jelei is vannak, már bőven azelőtt kiderül hogy eljönne a pár életébe a pelenkázás korszaka.

Eleve nem szültem volna egy hímsovinisztának, tehát nem tudom elképzelni hogy ilyen helyzetben mit tennék. Valószínűleg ha az a fajta nő lennék aki megelégszik egy ilyen pasival, akkor tűrnék. Mosolyognék rajta egyet legyintve, hogy jaj, hát a férfiak már csak ilyenek, és hagynám hogy kihúzza magát a szülői feladatai alól.

2021. dec. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
41%
Nálunk simán cseréli, de csak a pisiset. A kakit nem bírja :D de ha úgy van azt is megcsinálja, de az nagyon ritka.
2021. dec. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
61%
Ezek a kemény férfiak... megmondanám, hogy szánalmas, és keresnék egy olyat, aki igazi férfi. Aki egy kis babakakitól kidől, az hogy védi meg a családját bármitől is? Elveszítené a tiszteletemet azonnal. Én az életképes felnőtteket keresem, akik megoldanak bármit, amit szembe hoz az élet.
2021. dec. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
80%

Egyébként az a poén, hogy olvastam egy történelmi cikkben, hogy ezek a nemi szerepek szerinti gyereknevelési praktikák alig 200 évesek, a 19. század termékei.


Előtte a középkorban nem volt olyan fogalom, hogy ki-ki milyen feladatot vállal a gyerekkel a neme szerint. Ha pl. a jobbágyfeleség felment a városba segíteni a szabónak, vagy akár a kovácsnak, mert nem voltak ritkák a női kovácsok se akkoriban, akkor addig a férj csomagolta rongyokba a babát és törölte a seggét szénával, ő etette, altatta őt.

2021. dec. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
86%
Hát nem vagyok róla jó véleménnyel, az biztos. Számomra inkább az a férfiatlan, aki ennyit képtelen megtenni a gyerekéért.
2021. dec. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
90%
Ilyen férfinak nem szülnék gyereket
2021. dec. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!