Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az a fokozott izomtónus?...

Mi az a fokozott izomtónus? Azért mert nem raktam eleget hasra, lehet ez?

Figyelt kérdés

Voltunk dokinéninél, és azt mondta kissé feszesek az izmaink!!

4 és fél hósak vagyunk!

Voltunk Neurológusnál is és sajna azt mnondta hogy tornáztatni kell mert NEM KÓROS de feszesek az izmai!!

Akkor nem értem !!

Lehet hogy azért nem nem igazán raktam hasra??

Kérem akinek volt ilyen jellegü problémája örülnék ha leirná !!

Nagyon köszönöm


2008. dec. 14. 12:35
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat a hibákért a levelemben ,csak tiszta ideg vok e miatt!!!
2008. dec. 14. 12:36
 2/10 anonim ***** válasza:

Először is nyugodj meg. Szerintem, ha én is elvinném dokihoz tuti kitalálna nekem is vmit, hisz nem vagyunk egyformák. Én ezért nem járok.

Kislányom mindig is utált hason lenni, sosem erőltettem. Most 10 hónapos és itt mászkál. tehát ettől tuti nem lesz baja.

2008. dec. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Már rettegek elmenni a kötelező orvosi vizsgálatra mert mindig kitalál vmit a dokinéni!

Most ugye ezt hogy kotött az egész baba izma!!

+ héttel előbb születtünk ,én erre fogom igenis!

Mert a barinőm kislánya 40.hétre született és semmi baja sincs!!

Nekünk meg kötött a csípőnk ,feszesek az izmaink!!

Mikor lesz már ennek vége ,hogy mindig van valami bajunk!!!

üdv Niki

2008. dec. 14. 14:01
 4/10 A kérdező kommentje:
3 héttel előbb születtünk ,ezt akartam irni
2008. dec. 14. 14:01
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
Ne idegeskedj rajta semmiképpen! Ezek nem betegségek, és ez a lényeg! Az én fiamnak is izomgondjai vannak. Hypotóniának hívják. Nekünk nagyon jó háziorvosunk van, egyből elküldött a megfelelő helyre. Nem sima gyógytorna, hanem Dévény terápia a legjobb rá. Ezt alkalmazzák nagyon sok helyen. Hosszú ideig kell ugyan gyógytornára hurcolni a gyerkőcöt, de állítólag nagyon sokat fejlődik, és hamarabb megtanul mindent. Mi most múltunk 3 hósak, most kezdtük a tornákat, de már a második alkalom után is észreveszem, mennyivel ügyesebb, és jobban szeret hason. A torna előtt én nem erőltettem a haon fekvést neki, mert mindig sírt! Ha gondolod, írj privátban, talán az is segít, ha tudsz valakivel levelezni, akinél hasonló "gond" van. A gyógytornászunk szerint ez nem betegség, hanem egy állapot, amely teljes mértékben gyógyítható, megszüntethető! Mindig ezt tartsd szem előtt, és ne idegeskedj rajta, mert az csak árt a gyerkőcnek!:-)
2008. dec. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm neked is a választ!

Nem mivel én ápolónő vok én mondtam a doktornőnek majd én itthon tornáztatom!

megmutatta hogy kell és megkért hogy mutassam meg előtte is és azt mondta jó lesz na akkor 1 hónap mulva találkozunk!!

Megnyugtattál köszike mégegyszer!!Üdv Nik

2008. dec. 14. 14:52
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekünk is hasonló problémánk volt. 5 hetes volt a kislányom, amikor megfázott, és hiába szívtam az orrát, 2 nap múlva már fulladt, ezért bekerültünk a kórházba. Ott állandóan böködték, vizsgálgatták, ő meg olyan ideges lett, hogy állandóan a fejét hátrafeszítve aludt. Én nem idegeskedtem miatta, mert otthon is szokott, ha hisztizik. Az orvosok meg teljesen beparáztattak, hogy beteg a gyerek. Először elküldték koponya röntgenre, hogy nincs-e agykárosodása. Nincs. Akkor megvizsgálta egy gyermekneurológus, és kitalálta, hogy fokozott izomtónusa van, azért fekszik így. Meg nem tetszett neki, hogy 5 hetesen nem tartja a fejét. Tornát írtak fel neki, meg hogy legyen sokat hason. 3 hónap múlva kontroll.

A férjem teljesen kiakadt rajta, hogy ezek a dokik hülyék, meg ne hordjam hozzájuk. (Megnéztük több helyen, 3 hónapos korától kell tartania a fejét.) A tornát azért csináltuk immel-ámmal, de mindig végigsírta, úgyhogy nem erőltettem. 6 hónaposan visszavittem, akkor meg az volt a bajuk, hogy még nem forog. Kérdeztem, hogy 10 kg, nem azért? A barátnőm ksifia 6,5 kg, és forog 5 hónapos kora óta, de azért ekkora súlyt nehezebb forgatni. Szerintük akkor is baja van a gyerekemnek. Szerintem semmi baja.

Többet nem viszem kontrollra. Most 7 hónapos, és forog, mászik, csinál mindent.

Szerintem ne aggódj emiatt, majd kinövi. Tedd sokat hasra, ha sír, akkor fordítsd vissza, de napjában sokszor próbálgasd. Előbb-utóbb szeretni fogja. A gyerekneurológusokat meg kerüld el. A gyermekorvosom is azt mondta, hogy ezek abból élnek, hogy mindenkit vissza hivogatnak. A váróban is csupa egészséges gyereket láttam.

2008. dec. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A Dévény terápia nagyon jó.Mi is arra járunk heti két alkalommal.37 hétre született a lányom és a teljes izomzata kötött volt.Ezt abból érzékeltem,hogy nem tudta kinyújtani a lábát mert a csípő izomzata nem engedte és csak egyik oldalon feküdt.Már lapos volt a feje.A gyerekorvos adott beutalót a terápiára és gyönyörűen fejlődik.A terápia tulajdonképp egyfajta csecsemő masszázs.Nem fogod tudni otthon csinálni,mert elég speciális és az én kicsikém végig üvölti a fél órát.Az első 3 alkalommal végig bőgtem én is,de nagyon hatásos.Sajnos muszáj még ha fáj is neki.Utána nagyon jól alszik.Neurológusnál voltunk mi is,azt mondta a 3.5 hónapos lánykámra,hogy nem kóros ugyan de furcsa ,h még nem forog.Szerinted?(kicsit túlzónak éreztem)5.5 hónapos,most kezd forgolódni.A gyerekorvos véleményére jobban adok.Szóval csak nyugi,de tornára mindenképp járjatok.Én nagyon szeretem,mert be kell utaznom a városba és így lagalább kirándulok a babával egyet.Bevásárolok,emberek között vagyok egy kicsit.Ha a gyerekorvos ír beutalót akkor ingyenes,de ha magán úton jársz nálunk 3800Ft alkalmanként.Remélem tudtam segíteni.
2008. dec. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja azt elfelejtettem,hogy üvöltött hason míg nem jártunk a masszázsra,most akár 1.5 órát is fekszik hason.
2008. dec. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi is járunk Dévényre, sajna maszek úton, elég nehéz anyagilag, de a gyerekért mindent!

Én inkább örülnék, h a gyerekorvos odafigyel az ilyesmire, mi pont fordítva jártunk, pont a gyerekorvos akart lebeszélni róla, h nincs a gyereknek semmi baja, mert gyönyörű, nagy fiú, de attól, h szépen hízik, még lehet olyan problémája, amit csak szakavatott szem vesz észre.Ez pedig a gyógytornász..pont ez a gond, h az orvosok sokszor nem ismerik el a gyógyt. munkáját, és annak jelentőségét.Nagyon fontos, h a fokozott izomtónust, vagy a hypotóniát kezeljék, mert a gyerek mozgásfejlődése teljesen kihat az értelmi fejlődésére.Ezek igazából nagyon nehezen mérhető dolgok, de ha csecsemőkorban nem kezelik, később a suliban lehetnek gondjai, amiről nem is tudod majd, h mitől alakulhatott ki pl.:nehezen fog verset tanulni v.ilyesmi.

Én mindenképp konzultálnék egy Dévényes szakemberrel, az még pénzbe sem kerül, ha nem kell, úgysem fogja azt mondani, hogy járjatok, feleslegesen nem riogtaják az embert.A neten rá tudsz keresni, hogy hol foglalkoznak ilyesmivel, de én is meg tudom adni az alapítvány számát, aki a lakhelyedhez legközelebb eső szakemberhez tud küldeni.

Minden jót!

2008. dec. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!