Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg olyan nagy baj, hogy...

Tényleg olyan nagy baj, hogy semmi jelet nem mutat, hogy járni akar?

Figyelt kérdés
A kisfiam 11 hónapos múlt. Szépen sétál a bútorok mellett, egy kézzel is ügyesen kapaszkodik. De ha megfogom mindkét kezét, nem akar lépni, sokszor meg inkább leül a földre. Én ezt utána már nem is erőltettem. Tegnap itt voltak párom szülei, és próbálta após is sétáltatni, de ugye vele sem akart, és erre az volt a válasza, hogy ez baj. A 9 hónapos unokaöccse már sétál, ha fogják a kezét. A nagyobbik gyerekem is későn, 18 hónaposan indult és félnek, hogy a kicsi sem indul el időben. Anyukám is pár hete itt volt ő is próbálta vezetni és ő is el volt képedve, hogy én anno már 9-10 hónaposan menni akartam és mindig vezetni kellett. Ráadásul múltkor a védőnő is megjegyezte, hogy "reméljük, ő hamarabb elindul, mint a nővére". Most tényleg ilyen nagy baj, hogy a fiam semmi jelet, hajlandóságot nem mutat, hogy járni akar?

2021. dec. 26. 12:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne vezetgessétek semmiképp, egyáltalán nincs elkésve, 18 hónapos korig kell önállóan elindulni. A vezetgetés káros, olvass utána kb bárhol a neten.
2021. dec. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy mikor indul el? (a normál kereteken belül). Nem verseny, és semmit sem számít.
2021. dec. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Ezt annyira utáltam én is, mikor más gyerekéhez hasonlították a sajátomat.Minden gyerek más és más, nem egy ütemben fejlődnek. Az én fiam 15 hónaposan indult el. Igaz, mi jártunk Dévény tornára. Emlékszem nekem azt mondta a védőnő, hogy ne izguljon anyuka, egy gyerek se maradt fekve :)
2021. dec. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de én sosem gondolkodtam így! Teljesen mindegy milor indul el, 18 hónapos koráig. Az én lányom 13 hónaposan tanult meg járni és mivel ennyi fogalmam azért volt a csecsemőkről, nem vezetgettem és nem eröltettem semmit.
2021. dec. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
27%

"Emlékszem nekem azt mondta a védőnő, hogy ne izguljon anyuka, egy gyerek se maradt fekve :)"


Hát azt a védőnőt visszalökném az iskolapadba (minimum).

Feleslegesen persze, nem kell aggódni, de elbagatelizálni sem a mozgásfejlődést.

(Egy anyuka, akinek a gyereke bizony majdnem fekve maradt - 1 évesen még csak feküdt* - és nem a védőnőn múlt, hogy nem.

*És nyilván nem akkor kaptunk észbe, hanem jóval előbb, mégis.)

2021. dec. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%

Ha semmi jelét nem mutatná, akkor nem sétálnak a bútorok mellett kapaszkodva. Lehet még nem olyan stabil az állása, vagy még nem érzi magát biztonságosan, hogy elinduljon. El fog. A nagykönyv szerint van még több,mint fél éve. Ha két éves kora felé is csak a bútorok mellett megy, akkor aggódj!

Nem kell semmit se siettetni, mindenki a maga tempójával fog elkezdeni járni és beszélni.


(Kislányom 9-10 hónaposan stabilan ment. Nem sokáig mászott. Most 2 éves múlott és, "mivel korán elindult", a beszéde ezért is késik. Még várunk, hogy kell-e szakember segítsége. Kisfiam 7 hónapos, ő viszont rengeteget mászik, remélem később áll fel és a beszéde "időben" beindul.)

2021. dec. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%
12-13 honaposan indult el a lanyom kb O is 11 hos volt mikor lepegetett kapaszkodva. 2 het alatt megtanult jarni ugy hogy nem kellett rohanni utana fogni a kezet hanem annyi lepest tett meg magatol amit jonak erzett. Magatol gyakorolt ugymond. Esett is, de mivel ovatos volt vegig igy az esesek se voltak nagyok. Szerintem pont a vezetgetessel rontjak el sokan mert hamis biztonsagerzetet adnak a gyereknek.
2021. dec. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Én is úgy tudom, hogy a vezetgetés árthat, a lányomat sem vezettük. A fiamnál is csak kipróbáltam, mit szól hozzá és ennyi. De a nagyszülők miért erőltetik ennyire? Emlékszem, amikor a lányom még nem indult el, mindig kérdezgették: "még mindig nem indult el? Pedig az xy lánya, aki ugyanannyi idős, már szalad." Komolyan, mintha vmi verseny lenne... Miért élnek ilyen sztereotípiában, hogy egy éves korra már el kell indulniuk? Amikor mi voltunk gyerekek, akkor más volt a mozgás fejlődés elvárása?
2021. dec. 26. 13:34
 9/13 anonim ***** válasza:
82%
A fiadra pont lehet mondani, hogy majd elindul, ha akar. Hiszen bútorokba kapaszkodva simán sétál már, innentől kezdve majd ha úgy gondolja, akkor elengedett kézzel is megindul majd. De addig nem, amíg ő nem akar.
2021. dec. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%

Amikor mi voltunk gyerekek, kevés volt a tudatos szülő, aki utánanézett volna bárminek a témában. Most szerencsére "divat" mindennek utánanézni, meg ugye sokkal több a kéznyújtásnyira rendelkezésre álló infó, meg pl. itt is lehet kérdezni, meg más csoportokban is...

Amúgy nekem meggyőződésem, hogy a mostani nagyszülők közül tök sokan egyáltalán nem emlékeznek pontosan, hogy ki mikor indult el, hacsak nem naplózták. Csak már türelmetlenek, csak tudnám miért? Én mindig azt mondom az ilyenekre, hogy egy ember az életének legfeljebb az első (bő) egy évét tölti a földön, a többi évben talpon lesz, maxolja csak ki!

2021. dec. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!