Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, ti nem vagytok egy...

Anyukák, ti nem vagytok egy kicsit ,,egyedül"?

Figyelt kérdés

Nekem 12 hetes a kislányom, imádom őt, mikor ébren van tök jól elvagyunk, ha alszik, vagy házimunka van, vagy én is pihenek egy kicsit. Viszont elképesztően zavar, hogy nincs úgy kivel beszélgetni. Barátnőm külföldön él, szomszéd nincs sajnos olyan, testvéremmel úgy volt, hogy majd ő itt lesz és milyen jó lesz, de bepasizott, felém se néz. Egy rokonom van, akivel szoktam beszélgetni, ő 75 éves,amivel nincs baj, de azért más, na. Illetve az anyósom, akit imádok, de a vége mindig az, hogy ő beszél, én meg próbálom követni, de így is hatalmas lelki feltöltődés ha itt van 1-2 napot. A férjem pedig este 6 körül szokott hazaérni szegény. Tavaly költöztünk egy Pest megyében lévő városba, jó lenne ha lenne valami baba-mama klub, de ha van is, a vírus miatt most biztos nincs. Facebookon több anyukás csoportban is benne vagyok, de inkább csak olvasgatok,nem írok sehova 😅 szoktunk menni sétálni, akkor se nagyon találkozunk senkivel, talán majd tavasszal-nyáron, meg amikor lehet járni játszótérre, akkor majd könnyebb lesz.

Ti hogy vagytok így ezzel? Én pörgöm ezt túl?



2021. dec. 30. 21:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
45%
Nem. 2 gyerekmentes barátnőm van, messengeren ugyanúgy beszélünk, párom munkán kívül csak velünk van, anyukám a szomszédban. Másra nincs is szükségem, csak néha jó lenne szó szerint egyedül lenni
2021. dec. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%

Dehogynem! Rengetegen érzünk így!


[link]

(Bár magányosnak érzed az éjszakát, de nem vagy egyedül)

2021. dec. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%
🙋 Én is. Nyáron jobb lesz. Parkok, játszóterek, stb.
2021. dec. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
Mikor az én fiam volt ennyi idős, még nem éreztem magam magányosnak. Ekkor még a túlélésért küzdöttem...😅 extrém hasfájós, kizárólag rajtam alvós baba volt. Aztán mikor ez végre megszűnt és kezdtem ismét magamra találni akkor elkísért ez a magány érzés míg vissza nem mentem dolgozni.
2021. dec. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%
Láttam olyat kerületi babás csoportban, hogy valaki kiírta, mikor járnak le sétálni a kicsivel, ahhoz keres társat, hogy ne egyedül tologassa a babakocsit. Egy próbát megérhet.
2021. dec. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%
De. Egyik este hazajött a férjem és kértem beszéljen arról a hobbijáról, ami engem mindig hidegen hagyott. Megkérdezte, hogy jól vagyok-e, én meg elbőgtem magam, hogy már annyira vártam, hogy egy felnőtt emberel beszélhessek...
2021. dec. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%

Ez a xar idő & hogy hamar sötétedik még ront is a helyzeten, tavasszal-nyáron még a délutáni szundi után is simán ki lehet majd menni egy kör sétára, de most...

Szóval nem vagy egyedül az érzéssel 😉

2021. dec. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%
6osnak: múltkor én is elbőgtem magam anyám & apám előtt ugyanezen okból, mondtam nekik, hogy persze a gyerkőccel is beszélgetek egész nap, de 18 hónapos!!!! nem úgy válaszol, mint egy kisgyerek. Pláne mint egy felnőtt. És hogy mennyire szükségem van egy kis felnőtt csevegésre, az utcánkban is boldog boldogtalannal beszélgetek, pedig korábban sosem voltam az a kezdeményezős típus. 😊
2021. dec. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%

Én is megállok beszélgetni "idegen" vagy majdnem idegen emberekkel. A férjemet néha (na jó, mindig) ez kiakasztja. Persze, megértem, hogy ha ő ott van akkor ne álljak neki pletyózni a szomszéd nénivel, de neki is meg kellene értenie hogy hétköznap amíg ő napi 8 órán át felnőtt emberek között van, én a gyereknek gugyorgok, meg a bocibocitarkát énekkel végtelenített verzióban.. na akkor nagyon jó néha a szomszéd néni és eléggé gáz lenne elvonulni előtte mint egy dáma, akkor amikor nem vagyok egyedül ha máskor meg kapóra jön egy beszélgetésnel.

Persze megérti végül de néha annyira nem érzik ezt át azok akik sosem voltak benne. Azt is megértem, ha valakinek eleve nincs erre igénye, mert intrivertalt, de azért aki nem az annak ez kemény időszak főleg télen.

2021. dec. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
74%
De, de a gyerek 2 éves korában jött ez elő, nem pár hét után 😅
2021. dec. 31. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!