Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos baba, alvási probléma?

3 hónapos baba, alvási probléma?

Figyelt kérdés

3 hós babám alvási szokásával küzök. Nem igazán tudom megfogni a problémát.

Tápszeres, nem hasfájós baba. Éjszaka már alszik.

A napirend 2-3 hete kezd rendeződni, szinte perc pontosan beállt minden.eloszor két rövidebb szundi (már csak 35 percesek) és ezt követi egy ebéd utáni hosszabb alvás kb fél 3tól. És itt a gond.

45perc után nyöszörgés, morgás, rövid csend és kezdődik elölről. Néha csak 1percig, néha fél órát. De nincs magánál, látszólag alszik,szeme csukva. Viszont ha valami nem komfort, fel is ébred.(nem járhatunk lábujjhegyen egész délután, nagytesó is kikészül már, ha rászólok)

A gond az, ha ilyen nyugtalanul alszik, akár 3,5-4orat is kepes "aludni",ami csak küzdelem számára, mert normál esetben,( ami sajnos ritka,egy ujjamon meg tudom számolni) elég neki 3ora alvás, vidáman, kipihenen ébred.

De egy ilyen délután után szinte már ébreszteni kell, mert beesteledik, akkor lőttek a nyugodt estének és a nyugodt éjszakai alvásnak. Nyűgös, fáradt,plusz tolódik minden,későn fekszik,reggel később kel, akkor az a baj.

Mindent kizártunk. Kevés tápszer-túl sok tápszer, túl hideg-túl meleg,későn teszem le-korán teszem le. Biogaia cseppet kap kb 3hete, de sok változás nincs attól sem.

Tartsam ébren tovább, hogy jobban aludjon? Ha előbb elalszik (2es negyed órát bír jókedvűen), 30perc múlva felkel,ha elhúzom az ébrenléti időt ami majdnem 3óra, akkor nyugodtan alszik és utána éjszaka is, de félek az idegrendszerét kicsinálom, mert bár nem sír, de nyűgös a végére.9 alszik éjjel, ha 12-t aludna, érteném,hogy már kipihente magát.

Nincs valakinek ötlete, mi lehet a gond? Vagy ez baba dolog, elmúlik? Mi lesz később, ha tényleg zavarni fogja valami? (fogzás stb)

Nem lesz egyáltalán alvás?

Mennyit van ébren jókedvűen a babátok nagy alvás előtt? Sorrendiséget betartom, levegőzünk napközben,

alvási szertartás van ebéd és esti alvás előtt is, jól eszik, könnyen elalszik ,külön szobában. A szundik, amikor még hosszabb alvások voltak, pont így teltek,nyűglődve.



2022. jan. 5. 19:43
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Én mindig hagyom aludni ameddig neki jólesik, csak koraszülött babánál érdemes 3 óránként kelteni, amúgy minden babának más az alvás igénye. Én babám is nyökög, ő ilyen teljesen normális.
2022. jan. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Aludna jókat, ezzel nincs baj, jó az alvás igénye,napi 14ora alap, ha nem zavarja meg valami.

Ma elvittem vizsgálatra úgy, hogy én el nem jövök, amíg nem kapok értelmes választ,megoldást.

3.mondat után mondták, ne is folytassam. Idegrendszer probléma nincs, alvási zavar nincs, ez egyértelműen rejtett reflux. A torkaig jut vissza a sav emésztés után, nem köpi ki, nem látod, csak a következményeket.csuklás,sipolas, nyögés, nyugtalan alvás.

2022. jan. 6. 11:34
 3/8 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetwm hiva vitted?
2022. jan. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem is 3 hónapos a babám ( ma töltötte pont), és pár napja mi is küzdünk az alvással, bár mi csak este, nappal gond nélkül alszik.

Elvileg van 3 hónaposan növekedési ugrasuk, lehet, hogy náluk ez így jelentkezik.

2022. jan. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ő is pont ma 3 hónapos. KB 2 hónapja tápszeres, azóta áll fent ez a probléma. Azért gyanakszom a tápszerre, hogy az is gond lehet. Igen, sajnos az ugrások, oltás stb bezavarhat, de ez sajnos annál több.
2022. jan. 6. 16:32
 6/8 A kérdező kommentje:
Védőnőnél voltunk, csak most kicsit erőszakosabban nxomultam a gondjaimmal. Eddig ha hívtam emiatt, mindig azt mondta, hogy adjak kevesebbet enni, vagy néhány baba zajosan alszik, majd elmúlik.
2022. jan. 6. 16:36
 7/8 anonim ***** válasza:
De ez normális, ők még ilyen felszínesen alszanak, nem? Szerintem nem probléma. Mienk is nyekergett, de csak amíg háton aludt. Aztán valamikor 3 hónapos korában rákapott a hason alvásra, és azóta nem ad ki semmilyen hangot. :)
2022. jan. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Már hasra rakom, úgy valamivel jobb.

Tegnap elaludt 3kor, fel 4-től 6ig megállás nélkül morgott, nyőgött. Délelőtti és éjszakai alvás teljesen csendes. Ezért nem értem, mi történik a délutáni alvás közben?! Mi más ott?

2022. jan. 7. 07:56

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!