Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én vagyok így, vagy...

Csak én vagyok így, vagy másnak is feláll a hátán a szőr a "fejlesztő-játék" kifejezéstől? Az "okos-baba" tipusú indokolatlan korai fejlesztésekről meg inkább.

Figyelt kérdés
2010. szept. 8. 11:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%

Nem .. nekem is pff.


Ilyenek már régen is voltak hogy fejlesztő játék: hanoi torony meg kockabedobó

én is vettem mert jó és kell hogy legyen neki


a fisher price felőlem éhen dögölne mert utálom őket és rosszul vagyok tőle amikor itt megnyomod ott zenél és ugat meg táncikál és kutya meg zsiráf hopszi mopszi áááááááá


Felfedezi a világot a gyermek magától is és a legjobb játékokat le lehet koppintani itthon is.

Órákig elvolt azzal hogy ice teás flakonba tettem két üveggolyót ...

2010. szept. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom, hogy mire gondolsz, de a "szakmában" így hívják a játékokat a gyerkőc különböző életszakaszaiban más és más fejlesztő játékok léteznek. Anyósom bölcsödevezető, tőle tudok meg mindig érdekességeket. Persze ő sem a FP tanulókutyusra meg a többi "haszontalan" játékra gondol.

A haszontalant pedig azért írtam, mert attól nekem is feláll a hátamon a szőr, hogy már miket ki nem találnak, amit egyszerűen lehet helyettesíteni azzal, hogy foglalkozunk a gyerekkel, és mondjuk egy játékbabán, vagy egy szimpla plüskutyuson meg magunkon stb. megtanítjuk, hogy ez a szeme, ez az orra stb. Ehhez nem kell egy gép.

Ennek ellenére mi is vettünk eddig egy db ilyen játékot, a sütifaló kincsesbödönt, mert le volt árazva a corában, névnapi ajándék, amúgy is akartam egy zenélős játékot, és most kezdjük tanulgatni a tedd bele, vedd ki dolgokat. De azt hiszem ezzel ki is fújt az ilyesfajta játék.

Az okos-baba-ról még nem hallottam, de hogy korai fejlesztés.... felesleges. Mindent a saját idejében, ha a baba megérett rá.

2010. szept. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Legkihasználtabb játékok nálunk az akciós újságok, gyűri-tépi, meg a műanyag flakonok üresen,vagy tésztával, rizzsel, bármivel töltve. A kukuccsolással nem tud betelni, most már azt is szereti, h eldugom a keljfeljancsit, mikor nem figyel, aztán a hang alapján boldogan keresi:) Meg most a tornyokat építem, ő meg kaján mosollyal borítja, ahogy észreveszi:) 9 hónapos kisfiammal óvónő létemre ilyen "kis butaságokat" játszunk, bárki megvet érte.


Annak nagyon örülök, h Te írtál Kármen!:) Nagyon szeretem a válaszaidat, jó lenne személyesen is megismerni téged, én is debrecenben lakom.

2010. szept. 8. 11:16
 4/16 anonim ***** válasza:
75%

Soha nem vettem fejlesztő játékokat a gyermekeimnek sokszor tényleg elég volt nekik az üres műanyag palack. Értelmes játékokat vettem, nm kimondottan korai fejlesztőt. Sok könyvet nézegetünk, nem mesét olvasok, mert az nem érdekli őket, hanem beszélgetünk a képekről.

Az óvodában már az első nap megdicsérték a fiam, hogy nagyon értelmes, okos fiú, választékosan beszél. Pedig nem voltak FP játékaink, zenélős csodabogaraink, hanem egyszerűen foglalkozom velük. Egy játék sem tudja pótolni a szülői törődést, foglalkozást!

2010. szept. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
68%

Nekem is feláll a hátamon a szőr hogy a gyerekeket, már csecsemő korukban "fejleszteni" akarják, minden féle dologgal! Viszont mi szeretjük a FP játékokat! Nem fejlesztés céljából, csak mert játék!

Viszont méregdrága!

De van klassz használt bolt, ahol angliából szerzik be ezeket, na ott potom összegért meg lehet venni, ezért van nekünk! :)


Nekem amitől feláll a szőr a hátamon az a mászó micimackó! Anyós megvette karácsonyra, ha véletlenül bekapcsolom, a gyerek ordítva bújik a sarokba! Most lesz egy éves!

És ő is inkább, a flakon, a kupak, a szatyor............és társaikkal játszik szívesen!

2010. szept. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
50%

Nagyon szivesen találkozom Veled!


egyeztessünk priviben telszámot küldök és hivj fel amikor szeretnél talizni megbeszéljük!

2010. szept. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
58%
Nekem meg az eleve utálkozó kérdésektől áll fel a szőr a hátamon. Nem hinném h abból h megvettem a babámnak egy fp tanulóautót, azt a következtetést kell levonni h nem akarok foglalkozni vele, hanem ezt ráhagyom a fp-ra. Elsőbabás tapasztalatlan és nem szakmabeli (ovónő, gyógytornász, egyebek) anyukaként néha nagyon jó ötleteket ad az anyu taníts engem, én nem tagadom, keresem az olyan játékokat (közös játékokat és tárgyszerű játékokat), amivel a szakemberek szerint az életkorának megfelelően fejleszthetem babám. A fp tanulóautó nekünk fantasztikusan bejött (van rajta formabedobó, gombokat lehet nyomni, húzni, tekerni, ráadásul jópofa zenéket játszik, amire imád táncolni). Ja és nem 20 e ft-ért vettem, hanem megkerestem akciósan.
2010. szept. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Bocsánat, ha utálkozó a kérdésem.
2010. szept. 8. 11:47
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak rosszul tetted fel a kérdést, mert én hiszek abban, hogy a gyereket korának megfelelően lehet fejleszteni. Erre való a fejlesztő játék, ami lehet fp kutya, vagy lehet itthon kreált bármilyen más játék.

Én is szoktam játékokat készíteni, de eszembe sem jut lehúzni azokat, akik megveszik az fp játékokat, főleg, mert vannak köztük nagyon jók (és tény, hogy teljesen haszontalanok is).

Fp pancsimanókat pl. imádja a fiam, pedig az aztán nem fejleszt készségeket, csak egyszerűen jópofa.


Az a baj ezekkel a kérdésekkel, hogy bántja azukat az anyukákat is, akik azért vesznek fp fejlesztőjátékot a babának, mert jót akarnak vele. Ezzel teljesen ledegradálod őket, mintha szar anyák lennének, csak mert szeretnék tanítani a gyereküket. Bizonyára nem ez volt a célod, de szerintem ez a kérdés teljesen felesleges.

Ha akarsz vegyél fejlesztőjátékot, ha nem akarsz, meg ne vegyél, de nem kell ebből kardinális kérdést csinálni.

Mindenki úgy neveli a gyerekét, ahogy akarja, ha fejleszteni akarja, tegye, az ő gyereke. A te kérdésedtől semmi nem változik meg, csak kialakul megint egy jó kis vita, aminek az ég világon semmi értelme.

2010. szept. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
én is úgy gondolom,hogy vannak nagyon édes,klassz fejlesztő játékok,és van belőlük olcsóbb és drágább.Te tudod a legjobban int óvónő,hogy a fejlesztés ezer arcú lehet és bárhonnan meglehet közelíteni.egy drága autóval is lehet jókat játszani együtt is,és egy wc papír gurigával is.ez életkor,gyerek és szülő függő.én fa játék párti vagyok.20 hónapos fiamnak fa játékai vannak többségben,bár március óta egy szem játékot nem kapott.Nekem olyan nagyon nem áll fel a szőr a hátamon tőlük,mert kereskedelmi világban élünk sajnos és el kell adni mindent.nyilván mindenki nagyon szeretné ha okos,fejlett,ügyes babája legyen.ezt tudják a játékboltok is,ezért reklámozzák így őket,és van köztük ami szerintem is jó,de nem csak a fejlesztő játékok a jó játékok,én egyszer vettem a fiamnak egy semmit nem tanító babakormányt,a mai napig imádja,pedig nagyon olcsó volt,ki bugyuta játék,fényekkel,hangokkal,de imádja.
2010. szept. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!