Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy altassam el a babámat?

Hogy altassam el a babámat?

Figyelt kérdés

2honapos hasfajos pici fiam van akivel ugy ahogy sikerult napi rutint kialakitani vannak jobb es vannak rosszabb napok.. most jelenleg par napja alig aludtam majd szet szakad a fejem is :( nehezen tudom elaltatni, mikor nem faj a pocakja is nehezen alszik el pedig asitozik ragadna le a szeme szegenykemnek es olyankor nem huzgalja a labait sem.. legkonnyebben ha kiviszem tologatni babakocsiba de ahhoz is kell neki idő sajnos kint viszint amilyen hidegek vannak nem merem sokaig kint tologatni meg jol feloltoztetve sem.. cumit csak a babakocsiba szivja, lakasba vagy a kocsiba fogni kell a kis szajahoz kulonben lusta tartani,de ha tartja valaki szivja am.. szoval az altatas ha nem is hasfajos valakinek a babaja, ki hogy csinalja???

Nekem volt hogy rajtam aludt el sokszor de mar ez is nehezen sikerul, volt hogy a ringatos pihenoszek de 2x.. akkor a babakocsiba lakasoan belul 1x, kis agyaban a zeneloforgo alatt 1x, magatol csak ugy az agyon mikozbe beszeltem neki 1x, ringatva is talan 2-3x, cicin rengetegszer,autokazas kozben is sokszor.. hajszaritora 5x aludt el, porszivo nem valt be :/ telefonos youtube porszivora talan 2x.. szoval attol felek az alvas teren nem lesz bevalt napi rutin ami kesobb jo lenne a konnyebb alvas teren :(



2022. jan. 9. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az vigasztaljon, hogy a hasfájás nem tart örökké. Nekem ami a legjobban bevált, az az volt hogy melegítettem meggymag párnát a hasukra. Azzal finoman masszírozni is lehet. Nekem eddig 3/3 gyereknél bevált.
2022. jan. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kezemben, ütesmesen masírozva fel alá, közben olyan mondókát mondtam aminek nagyon jó volt az üteme és tudtam suttogni.


Nem szokott kézbe, nagyon könnyen elalszik, külön szobába került 4 hónaposan, és már egy ideje csak le kell tenni és elalszik magától.


De eleinte igényelte hogy mozogjak vele.

2022. jan. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Biogaia csepp napi 5 és espumisan csepp etkezesek előtt 2 csepp, plusz hason alvás ( így kijon a pzku) és sok büfiztetés. Nálunk egy bizonyos zenére való ringatásnál alszik el vagy etetés után csak leteszem az ágyába.
2022. jan. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem pzku, hanem puki akart lenni.
2022. jan. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Orvos javaslatára Co-lactase kid csepp(5csepp/étkezés) és espumisan csepp, valamint szélcső, ha nem jött ki a puki és a kaki.(Szerencsére ezt csak 3-4x kellett)


Alvás téren ahogy látom mindent kipróbáltatok, nálunk talán picit a 10 órás fehér zaj használt meg hogy nonstop rajtunk aludt, de nekünk is voltak ennyire nehéz időszakaink és néha a mai napig vannak pl. alvás borulásnál, alvások számainak csökkenésénél, pedig másfél hónap és egy éves lesz. Nálunk néha a popsipaskolás jön még be, de ezt inkább kb.6 hónapos korától csináltuk. Babakocsiban én is ringattam lakásban, illetve a hordozójában egy kicsit ringattam/óvatosan ráztam, de sokáig abba sem hagyhattam ugye a gerince miatt, nehogy gond legyen. Ezt majd ki fogja nőni, inkább csak az idő a megoldás és a türelem, kitartás! :)

2022. jan. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
én általában ringatni szoktam a babámat néha énekelek is neki de nekem leginkább az szokott segíteni hogy szereltünk a kiságya fölé egy forgós játékot ami leköti a figyelmét és előbb utób lenyukszik ahogy lassan forognak a játékok a jeje fölött egyébként délutánonkén ha nincs semmilyen csapadék akkor valami csendes parkban szoktam sétáltatni
2022. jan. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!