Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Probléma, ha a lányom “térden...

Probléma, ha a lányom “térden jár” ?

Figyelt kérdés
Adott egy kislány, aki január elején töltötte az 1 évet. November végén kapott egy járássegítőt nagyon szépen közlekedett vele, karácsonykor megtette az első 3-4 lépést egyedül. Ha fogom a kezét szépen sétál, bútorok mellett is közlekedik. Viszont, mostanra a járássegítőt csak akkor használja ha oda teszem elé, hogy tessék kicsit sétálni vele, de egy kis idő után ott hagyja és inkább térden járva közlekedik a lakásban. Egyébként azt az egy alkalmakat leszámítva nem jellemző, hogy egyedül közlekedne, de például, hogyha valamin elmélázik és nem veszi észre hogy elengedtem teljesen szépen áll egyedül egyhelyben. Napközben fele fele arányban közlekedik mászva és térden járva.

2022. jan. 26. 11:12
A kérdező szavazást indított:
Probléma
Nem probléma
27 szavazat
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
73%

Igen, szerintem elég nagy probléma.

Legalább akkora, mint az, hogy nem viszed orvosi kivizsgálásra!

2022. jan. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
83%

Az a probléma, hogy vezetgeted. Járássegítő se kellett volna, mert rossz testtartást gyakoroltat (előredőlt).

Maga a térden járás nem probléma, az egyensúlyukban bizonytalan gyerekek járnak így.

A probléma az ami miatt bizonytalan az egyensúlya, az pedig a vezetgetés.

2022. jan. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm a lekezelő választ, voltunk orvosnál, ha lenne hason korú gyermeked, tudnád, hogy alapból is ilyenkor van a kötelező státusz! A doktornő szerint minden rendben van a gyermekemmel. Tapasztalatokra lettem volna kiváncsi, nem rosszmájú commentekre.
2022. jan. 26. 11:41
 4/38 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló!

Nem vezetgetem, csak akkor sétálunk, ha Ő kéri! Nem tudtam, hogy a járássegítő ördögtől való, és egyébként sem használja mint ahogy írtam is.

2022. jan. 26. 11:43
 5/38 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk is mindenre legyintettek


Mégis sok baj koderült sajnos..


Nem vèletlen tetted fel a kérdést


Hallgass az anyai ösztöneidre



(Szerintem is baj)

2022. jan. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
Hál istennek nekünk alapos a doktornő és a védőnő is. A kérdésem kíváncsiságra alapult mintsem aggodalomra. Nekünk is van olyan közeli ismerős akinek a gyereke ugyan ezt a mozgásformát produkálta mégsem lett belőle semmi probléma. Egyébként elég sok poszt van ennek kapcsán az interneten és kb mindegyik ugyan azzal végződik, hogy nem probléma. Itt van pl egy: [link]
2022. jan. 26. 12:03
 7/38 anonim ***** válasza:
82%

Fel kellene végre fogni és megérteni, hogy mindenféle Siettetés a gyerek önálló mozgásfejlődésében KÁROS (kivéve persze dévény és tsmt)


A gyereket nem szabad vezetgetni.

A járássegítő is egy felesleges marhaság.

Ha vezetgeted azzal a gyereknek nem lesz meg az egyensúlyérzéke, nem tanul meg esni és védekezni.


A gyereket hagyni kell a saját tempójában elindulni akkor mikor elég stabilnak érzi magát.


Ezeknek köszönheted, hogy most térden jár mert nem érzi biztonságban magát.

nem kell elé tolni azt a szar járássegítőt, hogy tessék kicsit járni..

2022. jan. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
31%
Hu miért kellenek ilyen lekezelo válaszok... Kicsi még, sokan nem járnak még ennyi idősen. Probalkoznak mindenfelevel ahogy lehet haladni, ha biztosabb lesz magában, tuti hogy elkezd rendesen talpon járni. Szerintem ha honapokig megragad ennél a terden járásnál (vagy ha annyira aggaszt hogy nem tudsz türelemmel lenni), akkor érdemes elvinni felmérésre valamilyen szakértőhoz, pl. Fejlesztőházba, de valószínűleg csak egy normális átmeneti állapot a mászás es a járás közt.
2022. jan. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
84%
A járássegítőt tedd el, a kezed meg tedd zsebre. Minden probléma meg fog oldódni.
2022. jan. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
#7 Feljebb már próbáltam szépen fogalmazni, de látom a csökönyös agyadig nem jutott el, hogy nem siettem semmire sem :) ha Ő feláll megfogja a kezem és húz, hogy szeretne menni, nem fogom leültetni és elmondani neki hogy Jajj nem szabad mert az “okos” nénik lekezelően ezt mondtak. :) Kb egyetlen egy alkalommal fordult elő, hogy én oda tettem elé a járássegítőt ami egyébként nem szar ;)
2022. jan. 26. 12:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!